Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tutorial montaż nawigacji Media Nav z Dacii


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wyjaśnijcie mi proszę rozpiskę tego pilota od radia.

mam wyświetlacz affa2++ z jedną kostką czerwoną 30pin czyli tuner list. wstępnie udało mi się określić ze piny 16 17 18 19 20 21 to są od pilota tylko teraz w jakiej kolejności je podłączyć do MN??

poniżej foto kostki i nr jaka na niej istnieje

w dolnej czarnej po lewej (jak na foto) zostały już wycofane przewody które łączyły LCD z radiem

post-2544-0-50813600-1489777412_thumb.jpg

Edytowane przez DAREN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko u mnie to nie działa. kostkę przy pilocie mam jednorządową z pinami od 1 do 8 a wypełnione są od 2 do 6

a dodatkowo kostka przy LCD jest 30 pinowa i piny od pilota to są od 16 do 21

jak podłączyłem je wg tego rysunku to nic nie działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecną udało mi się uruchomić funkcje głośniej i ciszej. Wyciszenie działa po naciśnięciu dwóch przycisków + i - a nie odpowiednim przyciskiem na pilocie. oraz rolka działa a przyciskiem u góry pilota po prawej stronie włącza się telefon i dalej już nic nie działa

 

poniżej fotka mojego pilota z rozpiską pinów od prawej 1

post-2544-0-36964500-1489840125_thumb.jpg

i odpowiednio podłączyłem do radia MN

pilot MN

1 >>> 2

2 >>> 6

3 >>> 5

4 >>> 3

5 >>> 1

6 >>> 4

 

Dodano: 18 mar 2017 - 13:33

dodatkowo posłużyłem się taką rozpiska kolegi jas_pik

post-2544-0-96900900-1489840433_thumb.jpg

Edytowane przez DAREN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajkonik125 poprawiłem te piny i jest znaczna poprawa działa więcej funkcji ale tylko jedna nie działa tzw rolka od przewijania reszta guzików działa no i oprócz tego przycisku mute co jest w + i -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre funkcje działają parami, tzn jeden kabelek jest źle podłączony lub nie łączy = nie działają dwa przyciski, jak podłączysz wszystkie 6 kabelków odpowiednio to zacznie działać wszystko, póki co się nie przejmuj.

Ja bym podłączył to tak

 

post-42882-0-99304300-1489847745_thumb.jpg

 

jak nie zadziała to podłącz w odwrotnej kolejności, nic nie zepsujesz.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny bolec jest od tego aby radio siedziało w poziomie ... jak popatrzysz w dziurę po radiu w konsoli to zobaczysz odpowiednie miejsce w które wchodzi ten bolec

 

ten od MN jest grubszy i dlatego radio do końca nie wchodzi musiałbyś go oszlifować delikatnie wtedy wejdzie do końca

 

Dodano: 18 mar 2017 - 17:57

działa pilot już w 100% no jedynie minus tego jednego przycisku od mute ze trzeba dwoma a nie jednym wyciszać.

poprawny opis to taki jak przedstawił lajkonik125 u mnie nie działała rolka ponieważ kostka do radia jest dorabiana i dwa piny nie weszły na swoje miejsca tylko się odgięły w bok i nie łączyły ... teraz już poprawione i wsio działa jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pytanie

czy jak podepnę pin nr 3 do wstecznego i obraz się przełączy i jak podepnę kamerę do pinów 10 i 22 to powinien pokazać się obraz??

Zaznaczę ze ma wersje oprogramowania 4.0.6 firmowe czy muszę zaktualizować soft od kolegi jas_pika aby obraz by widoczny?

 

a drugie pytanie to jak mam sformatowanego pendrive w systemie FAT32 i wgrany plik z uaktualnieniem do radia to po włożeniu go do radia i włączeniu radia powinno ruszyć uaktualnienie czy jak bo u mnie nic nie rusza włącza się radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media Nav przełącza się na menu kamery?Jeśli nie to nie masz odblokowanej kamery, po wpięciu pendrive jak Media Nav się uruchomi powinien pokazać się komunikat czy chcesz zaaktualizować oprogramowanie, może wgrywasz starszą wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!