Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

mastersik

Megane I phI Cały czas się świeci sama kontrolka SERV

Recommended Posts

Witajcie.

Szukałem na forum ale nie udało mi się namierzyć mojego problemu.

Otóż od ok już 2 lat jak jeżdżę samochodem Renault Megane I PhII 1.4 B+G świeci się sama kontrolka SERV. Czasami potrafi zgasnąć ale naprawdę jak mu coś odbije. Ogólnie samochód pracuje bardzo dobrze i nie miałem z nim jeszcze ani jednej usterki. Podłączałem samochód pod komputer ale również nic nie pokazało błędów.

post-74287-0-91005500-1468836215_thumb.jpg

Czy wszystkie inne kontrolki są sprawne, np od ABS jak masz, od układu ham., od silnika?

Z tego co zaobserwowałem to są wszystkie sprawne. Po włączeniu zapłonu zapalają się i gasną te kontrolki. Niestety SERV cały czas pozostaje. Nie ma reguły na to kiedy zniknie. Czasem od razu po odpaleniu, a czasem w trakcie jazdy, ale jest to rzadkością kiedy gaśnie.

Może to wina uszkodzonego licznika? Próbowałeś zrobić reset zegarów, wyświetla tam jakieś błędy?

Niestety ale żadnych błędów przy resecie nie pokazuje. Wszystko przebiega prawidłowo.

U mnie cały czas świeci się kontrolka SERV i też czasami tylko znika. Nawet nie wiem co ona oznacza. 

Problem nadal występuje. Czy ma ktoś z was pomysł dlaczego ta kontrolka cały czas się świeci? 

2 godziny temu, mastersik napisał:

Czy ma ktoś z was pomysł dlaczego ta kontrolka cały czas się świeci? 

Kontrolka serwis obejmuje wszystkie układy pracujące w samochodzie. Ich liczba uzależniona jest od wyposażenia. Innymi słowami są to błędy. Błędy, które się same kasują dotyczą sterownika silnika. Tu kasowanie jest wyłączeniem zapłonu. Do układów wrażliwych są dodatkowe lampki ( np ABS, czy czujnik ciśnienia oleju). Niektóre z nich samemu ciężko znaleść, żeby wyeliminować. Praktycznie tylko clip, chociaż w Scenicu 1 ph2 udało się znależć ruclipem z ELMem.

Witam. Masz prawdopodobnie uszkodzony zwijacz (taśma poduszki) , znajduje się pod kierownicą. Problem w tym że zależnie od rocznika występuje samodzielnie  lub w całości z przełącznikami świateł i wycieraczek. Pozdrawiam :-)

Taśma poduszki.jpg

IMAG0.jpg

Przeprowadziłem sekcję zwłok  :-P poniżej zdjęcia myślę że tyle starczy  :

IMAG0194.jpg

IMAG0195.jpg

IMAG0201.jpg

IMAG0203.jpg

IMAG0207.jpg

IMAG0200.jpg

IMAG0210.jpg

IMAG0212.jpg

IMAG0213.jpg