Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie przepustnicy - megane III 1.6 110km


Tomasz_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was pytanie również w swojej M3 1.6 16V wyczyściłem przepustnicę, wszystko zgodnie ze sztuką. Ale mam cały czas obroty na poziomie 1300obr/min. Podobno nie trzeba robić adaptacji clipem? czy ktoś może mi doradzić? przejechałem ok 10km i obroty cały czas nie spadają do poziomu wolnych ok 800obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie odświeżę trochę temat, ponieważ nikt nie odpowiedział na moje pytanie a jeszcze raz poskładałem przepustnicę i problem znikł, tyko że mam teraz inny problem samochód ładnie trzyma obroty jednakże podczas np dojeżdżania do świateł i redukcji biegów lub innej podobnej sytuacji silnik wolno schodzi od 1300 obr.min do obrotów jałowych. Nie wiem czy jest to wina braku adaptacji clipem czy może jakaś inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie ponownie, 

Pisze ponieważ dalej mam problem po czyszczeniu z tą nieszczęsną przepustnicą. Ciągle zdarza się że trzyma obroty biegu jałowego przy wciśniętym sprzęgle (mała prędkość) lub przy np. dojeżdżaniu do świateł na poziomie 1300obr/min. W innych przypadkach jest wszystko okej. Nie wiem co może być tego przyczyną. Wymieniłem uszczelkę pomiędzy przepustnicą a kolektorem na nową, była adaptacja przez Clipa, inne próby adaptacji (odłączenie aku - "samoadaptacja) nic to nie dało. Sprawdziłem nieszczelności, przewody podciśnienia, wszystko wygląda dobrze. Mechanicy w okolicy mówią mi że tak ma być ale wg mnie to bzdura bo nie było tak wcześniej. Powiem szczerze że rozkładam ręce. Może ktoś miał podobne doświadczenie lub może mi podpowiedzieć co jeszcze mogę sprawdzić....

Dziękuję za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ dolotowy jest szczelny?

Sprawdzałeś górny czujnik położenia sprzęgła i czujnik hamulca w drugim obwodzie?

Tak jest na włączonej klimie, a bez niej szybko spada do ilu obrotów?

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, czy jest klima włączona czy nie to nie ma znaczenia dzieje się tak samo. Spadek przy włączonej klimie na początku jest zauważalny tak jak w każdym innym samochodzie - nie wielki. Samo opadanie do jałowych obrotów następuje normalnie na postoju, tzn szybko. To co opisałem dzieje się podczas jazdy jak np dojeżdżam do świateł mam wrzucony 3 bieg redukuję bądź podjeżdżam na włączonym sprzęgle, wrzucam luz po puszczeniu sprzęgła występuje to zjawisko kilka sekund. Mam wrażenie jakby przepustnica w tym czasie się za moment zawieszała. Jest to dziwne bo dzieje się tylko w takich przypadkach. 

Dolot jest szczelny, co do czujników to jest szansa że przy pracach w silnik, któryś poruszyłem? bądź odczepiłem? powinno chyba jakiś błąd wywalać?. W każdym razie nie sprawdzałem tych czujników, może mógłbyś mnie pokierować gdzie one się znajdują to sprawdzę. Czujnik sprzęgła to ten za pedałem? czy w komorze silnika bo nie umiem ich zlokalizować.

Edytowane przez f1e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jabrze napisał:

 

Rozumiem, że nie masz hamowania silnikiem?.



Rozwiń myśl bo nie rozumiem,  o co Ci chodzi. Silnikiem normalnie hamuje... Nie wiem czy o to Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy hamowaniu silnikiem słychać taki charakterystyczny dźwięk silnika?

W tej chwili po redukcji masz ok 1300 - jak zasprzęglasz, to obroty spadają na początku przyśpieszania?

Zakładam, że układ dolotowy jest idealnie szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot sprawdziłem jest szczelny na pewno. 

Przy hamowaniu silnikiem wszystko jest tak jak w innym samochodzie, słychać dźwięk silnika, jak zasprzęglam to obroty się zachowują normalnie czyli spadają na początku przyśpieszania silnik nie utrzymuje wyższych obrotów. 

To co opisałem czyli te utrzymywanie się obrotów silnika na wyższym poziomie dzieje się losowo i przy bardzo małej prędkości praktycznie przed zatrzymaniem pojazdu i przez kilka sekund po jego zatrzymaniu zanim się wysprzęgli na luz silnik. Wtedy one stoją na tym poziomie żeby po chwili opaść do jałowych.

 

 

Edytowane przez f1e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym sprawdzenie elektrozaworu  sterującego kołem, bo z opisu wynika, że sam nie zawsze się domyka dając możliwość opadnięcia obrotów. Przesunięte koło wyłapuje czujnik położenia wałka i za jego przyczyną zapłon jest minimalnie przyśpieszony i dlatego obroty są podwyższone. Wszystko pod warunkiem, że czujniki pedałów pracują prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki sprawdzę w najbliższy weekend, bo kto wie może faktycznie tam leży problem. Możesz trochę jaśniej przybliżyć jak sprawdzić elektrozawór sterujący kołem? 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez f1e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle tematów z KZFR.

Najważniejsze - przy mocnym potrząsaniu w ruchu poziomym nie może być słychać uderzeń tłoczka.

Nowy stuknie delikatnie przy uderzeniu główką o twardą powierzchnię.

Elektrozawór można reanimować i najlepiej dobrać nową sprężynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziękuję za pomoc, sprawdzę to wszystko na spokojnie w weekend jeszcze jeden razi po kolei.

Dzisiaj sprawdziłem wszystko jeszcze raz na spokojnie. W dolocie nie zauważyłem "lewego powietrza" tak jak to wcześniej sprawdzałem jest szczelny (chyba że źle szukam...?), jeśli chodzi o czujniki przy hamulcu i sprzęgle to wyglądają na sprawne tzn, są w swoich obsadach działają płynnie,  mam tutaj pytanie jak je ewentualnie sprawdzić po ich wyciągnięciu?. Z rzeczy, które przyszły mi jeszcze do głowy to wyciągnąłem i sprawdziłem czujnik, który jest wciśnięty w kolektor dolotowy (jak dobrze pamiętam chyba "map sensor") wygląda okej, oringi trzymają wygląda na szczelny. Zastanawiam się czy problemem czasami jednak nie jest uszkodzona przepustnica? (choć obroty nie falują nie chce mi się w to wierzyć), może moduł bezpieczników? gdzieś przeczytałem że tez ma wpływ na pracę przepustnicy?. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Czyszczenie przepustnicy - megane III 1.6 110km

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!