Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie przepustnicy - megane III 1.6 110km


Tomasz_29

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem czyszczenie, miałem dość dużo syfu, aż sie w sumie dziwie, że odpalał. Po po pomowym zamontowaniu, zrobiłem te czary, że karta na 2min, potem ja wyjąłem wsadziłem jeszcze raz i odpaliłem i obroty miałem odrazu normalne. Przy okazji doczyściłem dolot. Po zabiegu obroty na zimny silku bardzo równe, wskazówka swobodnie opada na 1100 i nie drga prawie w ogole ( tyle co od klimy). Ponadto silnik pracuju bardzo równo i bardzo cicho, w sumie to polecam zabieg. Akumulatora nie odłączalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mackus napisał:

wskazówka swobodnie opada na 1100 i nie drga prawie w ogole ( tyle co od klimy).

1100 na wolnych? U mnie jest poniżej 1000 nie ważne czy z klimą czy bez. Pytanie który z nas ma coś nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sadisticescape napisał:

bzdura bzdura bzdura, skąd Ty bierzesz te procedury? skasować błędy przed przyuczeniem.... bzdura. kompletny amator a udziela rad i to jeszcze wyssanych z palca

 

co do podtrzymania napięcia w aucie czyli tak zwany tryb serwisowy

 

wsiadamy do auta, wrzucamy bieg i teraz naciskamy hamulec i jednocześnie wsuwając kartę do czytnika i do tego przytrzymujemy przycisk start stop aż na liczniku nie napisze WYJMIJ KARTE i od tego momentu auto się nie wyłączy

Witaj, 

Mógłbyś bardziej przybliżyć co ma na celu ten zabieg? Ja mam cały czas problem z zawieszającymi się obrotami, co wyżej opisałem stąd moja ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, f1e napisał:

Witaj, 

Mógłbyś bardziej przybliżyć co ma na celu ten zabieg? Ja mam cały czas problem z zawieszającymi się obrotami, co wyżej opisałem stąd moja ciekawość.

ten zabieg ma na celu podtrzymanie zasilanie w aucie 'tryb serwisowy' potrzebny do diagnostyki żebyś co chwila nie musiał karty przeładowywać i zająć się diagnostyką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie ile trzeba zrobić kilometrów po czyszczeniu przepustnicy by wszystko się ustawiło jak trzeba?

Wczoraj czysciłem przepustnice i po odpaleniu obroty spadły po chwili na jałowym miałem ok 850rpm.

Dzisiaj po przejechaniu do pracy 5 kilometrów, przy parkowaniu obroty były na poziomie 1300rpm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie od paru lat gdy się silnik rozgrzeje i podczas jazdy wrzuce na luz to obroty spadają poniżej obrotów biegu jałowego.Jednak natychmiast elektronika wyrównuje je do prawidlowych.Żądnych problemów nie ma z falowaniem obrotów czy odpalaniem auta. Obecny przebieg to 91 tys. Przepustnica nigdy nie czyszczona. Czy to może być wina brudnej przepustnicy czy czegoś innego? Jak na postoju dodam gazu to obroty zawsze spadają do prawidłowych. Tylko podczas jazdy tak się dzieje.

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dojazdach do świateł i hamowaniu też tak się robi spada i wyrównuje.

Ja podejrzewam leniwą sondę lambda ale nie mam sprzętu do weryfikacji.

Czyszczenie rzeczywiście coś pomogło na początku ale sama przepustnica nie była jakoś strasznie zabrudzona.

 

Czy ktos wie jak wam się otwiera maksymalnie przepustnica ( odczyt ze skanera OBD ) podczas jazdy - u mnie do 85% tylko - czy to będzie prawidłowa wartość dla tego silnika?

Czy przy wciśniętym pedale gazu powinno być 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie, byłem dziś na przeglądzie gazu, i gaziarz powiedział, że dobrze byłoby gdybym wyczyścił przepustnicę. Nigdy tego nie robiłem czytam temat, i jedni mówią, że adaptacji nie trzeba robić bo autko mądre samo ogarnie, inni mówią, że potrzebny CLIP którego nie mam, i nie wiem kto w mojej okolicy mógłby mieć. Przebieg na te chwile 160tyś jak kupiłem miała 125 z czego od 135tyś jeżdżę na gazie :) . Nie ruszałem przepustnicy jeszcze w ogóle przy silniku to tylko oleje filtry rozrząd, i świece. Jak myślicie czyścić ? obroty na gazie delikatnie wręcz niezauważalnie po obrorotomierzu coś tam zafalują od czasu do czasu. Jak oddam do mechanika na czyszczenie to później jeździć szukać CLIPA ? mechanik na bank nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Czyszczenie przepustnicy - megane III 1.6 110km

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!