Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

AbramK

Fluence I phI Wymiana świec w silniku zasilanym LPG

Recommended Posts

W sobotę wymieniałem świeczki, wg. mnie na 99% Eyquem RFN58LZ = Renault 7700500155

Przy czterech sztukach koszt: 28PLN < 49PLN

Brawo ja :notacrook:

Witam , nie ma co oszczędzać na wymianie świec , koszt niewielki a przy Lpg należy częściej wymieniać świece ( wyższa temperatura spalanie szybsze zużywanie się świec ) ja przejechałem +-35000 km efekt taki 755c5d8a3c0fbvdcda9373d6516a6b949a.jpg myślę że koszt 60 zł na 10000km jest nie Wielki w porównaniu do naprawy głowicy. Ja wymieniam swoje świece ngk już co +- 10000 km

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowano przez aston76

Witam Koleżeństwo.

Jestem już po wymianie świec. Tak wyglądają te z pierwszego montażu (chyba nie najgorzej):

thumb_hosting_zdjec_1478700730__wp_20161109_13_44_25_pro_li.jpg thumb_hosting_zdjec_1478700848__wp_20161109_13_44_56_pro_li.jpg

Zdecydowałem się jednak na świece platynowo-irydowe Bosch FR7KI332S (0242236571)

thumb_hosting_zdjec_1478700956__bosch-automotive-fr7ki332s.jpg

Komplet 4 szt. kosztował mnie ok. 98,- zł, wymiana poza ASO - 50,-. Jestem bardzo ciekawy jak się spiszą, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Wg mnie tą dyskusję można sprowadzić do tego ile diabełków zmieści się na ostrzu szpilki.

Ja od kilkudziesięciu lat w swoich wozidłach tych sprofanowanych gazem i tych nie, stosuję świece przewidziane przez producenta silnika i wymieniam je też po przebiegu który on zaleca. Natomiast nie trzymam się odstępów na świecach przez nich zalecanych z prostego powodu nie uśmiecha mi się wymieniać co jakiś czas cewek zapłonowych (a w megance wymieniłem 3 szt), odkąd jeżdżę na zmniejszonych odstępach z 1.0 mm do 0.7mm nie wymieniłem już ani jednej i nie mam też problemów z "uciekającą" iskrą.

Robię dokładnie tak samo. Poprzednim autem przejechałem w ten sposób na lpg ponad 100 tys. km, z meganką zamierzam robić to samo, chociaż nie jestem pewien czy dotrwa u mnie do takiego przebiegu. Jeśli nie ma się co robić z pieniędzmi, świece można wymieniać nawet co 5 tys. km, albo i co tysiąc :)

Edytowano przez mich64

swiece do lpg to nie jest zaden chwyt reklamowy, na takich swiecach zrobisz duzo wiecej km, mozesz spokojnie robic 50tys. A złuzyte swiece mogą spowodowac nawet uszkodzenie silnika, my w warsztacie stosujemy bosch i ngk. Cena jest wieksza nawet 2 razy, ale za to 2 razy dłuzej jezdzimy, przerwa nie zwieksza sie z czasem. Nie płacimy za podwójną wymiane.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowano przez Prezes

Poprzednim autem przejechałem w ten sposób na lpg ponad 100 tys. km, z meganką zamierzam robić to samo, chociaż nie jestem pewien czy dotrwa u mnie do takiego przebiegu.

No to moja meganka dotrwała tego momentu, że książce przeglądów okresowych, ostatnie miejsce na potwierdzenie przeglądu, zostało wykorzystane w czwartek przed Świętami.

swiece do lpg to nie jest zaden chwyt reklamowy, na takich swiecach zrobisz duzo wiecej km, mozesz spokojnie robic 50tys. A złuzyte swiece mogą spowodowac nawet uszkodzenie silnika, my w warsztacie stosujemy bosch i ngk. Cena jest wieksza nawet 2 razy, ale za to 2 razy dłuzej jezdzimy, przerwa nie zwieksza sie z czasem. Nie płacimy za podwójną wymiane.

To może renault wymaga "specjalnych" świec do lpg? Dziękuję ale będę zmieniał tak jak w Peugeocie co 60 tys. na typ przewidziany fabrycznie przez producenta.

Nie wiem o jakich świecach piszesz. Jak o zwykłych to jeżeli na gazie robisz na nich 60 000km to jesteś niezły kozak albo taksówkarz :).

Zbieraj na wymianę cewki zapłonowej albo modułu cokolwiek pod maską masz. To że uszkodzi się przy twojej logice jest pewne jak w banku.

my w warsztacie stosujemy bosch i ngk

Jestem po przeglądzie instalacji LPG po 30 tys. Wymieniłem świece na Bosch Platinum-Iridium, mój "gazownik" bardzo je sobie chwali.

Napisano (edytowany)

Ponad rok ale co tam, odkopię ;)  Przymierzam się do wymiany świec i zastanawiam się nad tymi irydowymi BOSCHA. Problem w tym, że zgodnie z katalogiem zalecane sa do silnika K4M 866. Ja mam K4M 858, który moc ma taką samą jak 866. Czy śmiało mogę je zakładać ? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi świecami w silniku K4M 858 ?

Edytowano przez szmydu

A jaka jest różnica między K4M 866 a K4M 858 - sam nie wiem który mam.

Generalnie jak jest z odstępem między elektrodami? Ja stosuje DENSO IK20TT do lpg irdyowe twin tip. Zastanawiam się, czy zostawic fabryczną przerwę (DENSO chyba 0,9), czy zmniejszać?

Jak chcesz mieć cewki sprawne dłużej, to warto zmniejszyć. 

Napisano (edytowany)
Dnia 9.05.2018 o 15:34, Andrzej-2010 napisał:

Jak chcesz mieć cewki sprawne dłużej, to warto zmniejszyć. 

Właśnie zamiast kupować drogie świece, zdecyduję się na zmniejszenie odstępu do 0,7 na oryginalnych świecach. Pytanie tylko jak to zrobić żeby nie uszkodzić świecy ? Macie jakieś patenty? 

Edytowano przez szmydu

Ja zawsze trzymam świecę w dłoni i delikatnie kilka razy opukuję elektrodę rękojeścią klucza do świec. Potem weryfikacja szczelinomierzem i tyle. Nigdy świeca mi się nie uszkodziła. Ważne żeby porcelankę zacisnąć w dłoni i ją chronić tym samym.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się