Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe oświetlenie do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

To jeżeli kupie te swiatła to muszą one być z modułem do sterowania automtycznego czy miga byc bez tego skoro mam automtyczne włączanie świateł

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać się z TYM tematem.

tylko 91 stron :D

 

Dodano: 27 wrz 2016 - 17:57

To jeżeli kupie te swiatła to muszą one być z modułem do sterowania automtycznego czy miga byc bez tego skoro mam automtyczne włączanie świateł

sterowanie światłami mijania, a sterowanie światłami do jazdy w dzień to dwie różne sprawy!

za włączenie świateł mijania w trybie AUTO odpowiada czujnik na szybie auta.

za włączenie świateł do jazdy w dzień odpowiada przekaźnik (wyłącznik) umieszczony w module świateł. oczywiście tylko DOBRE światła mają taki moduł sterujący wbudowane w światła. dziadostwo i druciarstwo ma oddzielnie przykręcany moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrarek nie przesadzaj ja mam założone światła wg Ciebie to jakieś dziadostwo za ok 100 pln i one już mają moduł włączania świateł.

Podsumowując + zasilania podłączone mam do + po zapłonie ,- wiadomo do masy lub minusa aku.oraz wyłączenie świateł dziennych do plusa świateł postojowych(najłatwiejszy dostęp ).Ustawiamy światła na automat i cieszymy się z jazdy ze światłami do jazdy dziennej ,oraz bezcenne zapominamy o włączaniu świateł przy normalnych warunkach pogodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie związane z tymi światłami do jazdy dziennej. Zastanawiam się nad zakupem takich świateł, które montowane są w miejsce przednich świateł przeciwmgielnych. Czy fakt, że nie posiadam przednich przeciwmgielnych, a więc chociażby brak odpowiedniej pozycji do ich uruchomienia na manetce w samochodzie, nie stanowi przeszkody dla montażu dziennych właśnie tam? Według mnie wyglądają estetyczniej niż te poziome paski z diodami, a skoro miejsce wolne to można je wykorzystać. One mają jakiś automat, który jak rozumiem samodzielnie je uruchamia. To się podłącza bezpośrednio do akumulatora oraz jakiś przewód do świateł mijania, żeby dzienne gasły po uruchomieniu mijania?

A i jeszcze pod kątem przepisów. Jazda na dziennych oznacza, że tylne światła pozycyjne nie muszą być włączone, tak?

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podepnę pod temat.

Jakie polecacie światła w miejsce halogenów? Na allegro jest tego w cholerę, a nie chcę kupić jakigoś kiczu.. z drugiej strony nie chcę też wywalać nie wiadomo jakiej kasy.

Co polecicie do 250 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fakt, że nie posiadam przednich przeciwmgielnych, a więc chociażby brak odpowiedniej pozycji do ich uruchomienia na manetce w samochodzie, nie stanowi przeszkody dla montażu dziennych właśnie tam?
nie.

Montujesz gdzie chcesz, byle zgodnie z przepisami.

A wyłącznik również możesz sobie wstawić, gdzie chcesz. Nawet taki:

http://shopping.morizon.pl/produkt-wlaczniki/lacznik-natynkowy-jednobiegunowy-bryzgoszczelny-czarny-polmark.html

 

Według mnie wyglądają estetyczniej niż te poziome paski z diodami, a skoro miejsce wolne to można je wykorzystać.
zależy od gustu. Dobre firmy robią dobre i ładne poziome. Zobacz lampy dzienne firmy WAŚ.

 

One mają jakiś automat, który jak rozumiem samodzielnie je uruchamia.
dobre, markowe lampy mają automat w lampach. Te tańsze mają oddzielny moduł.

 

To się podłącza bezpośrednio do akumulatora
do "+" po zapłonie, bo - zgodnie z przepisami - światła do jazdy w dzień mają działać tylko przy włączonym silniku. Podłączenie bezpośrednio do akumulatora spowoduje ciągłe świecenie.

 

oraz jakiś przewód do świateł mijania, żeby dzienne gasły po uruchomieniu mijania?
lepiej do świateł postojowych

 

Jazda na dziennych oznacza, że tylne światła pozycyjne nie muszą być włączone, tak?
w Twoim przypadku tak.

 

 

 

Jakie polecacie światła w miejsce halogenów? Na allegro jest tego w cholerę, a nie chcę kupić jakigoś kiczu.. z drugiej strony nie chcę też wywalać nie wiadomo jakiej kasy.

Co polecicie do 250 zł ?

Szukaj naprawdę homologowanych lamp w Magneti Marelli, WAŚ, OSRAM, PHILIPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyłącznik również możesz sobie wstawić, gdzie chcesz. Nawet taki:

http://shopping.mori...ny-polmark.html

Heh, to dobre, naprawdę się uśmiałem :D A tak na serio, dzięki mrarek za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych wyżej firm Magneti Mareli ma w swojej ofercie model LAQ010 który bez problemu zamontujesz w miejsce halogenów - identyczny sposób montażu. Demontujesz zderzak, odkręcasz po dwie śrubki od halogenów i go wyjmujesz, montujesz adekwatnie DRL. Obecnie na all... można je kupić w cenie około 150zł.

Z pół roku śmigałem z tak zamontowanymi tymi DRLami LAQ010 w miejsce halogenów ale ostatecznie halogeny wróciły na swoje miejsce a DRL obok nich. Mam je już około 3lat i puki co działają.

Co do innych firm się nie wypowiem nie miałem styczności z modelami okrągłymi tych firm.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie mam halogenów przednich i pytałem dlatego, że widziałem oferty takich świateł, gdzie w opisach jest o prostym montażu pod instalację oryginalnych halogenów. U mnie nawet jeśli są poprowadzone przewody, czego nie wiem bo na wiosnę dokładnie się wszystkiemu przyjrzę, to nie mam włącznika od halogenów w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja od halogenów ani brak włącznika nie ma tutaj znaczenia dla DRL i tak jak kupisz światła DRL to one mają swoje okablowanie które i tak musisz poprowadzić pod akumulator/skrzynkę bezpieczników komory silnika.

Daj linka do tej aukcji, będzie można odnieść się do tego.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co podłącza się pod instalację halogenów to takie wynalazki drl i halogen w jednym. Lepiej jedna kupić dobre drl.

Dobre tzn. Z rzeczywistą mocą diod 4 do 6 W na lampę. Radiator na diodach. Wbudowany automat do wyłączania, takie lampy mają uszczelniane wtyczki, gniazda i szkoda samemu bawić się w jego dokładanie. Wyłącznik świateł można sobie darować, bo na światłach jeździmy cały czas,

a w przypadku serwisowego odłączenia jest bezpiecznik na przewodzie. Ostatnia ważna sprawa to zakłócenia jakie mogą powodować przetwornice

z tych lamp w odbiorze radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja lufa, nie przeczytałem ze zrozumieniem, faktycznie tam gdzie widziałem info o podłączeniu do oryginalnej instalacji były również halogeny w jednym...dopiero teraz zacząłem to dokładniej przeglądać, a mnie halogeny nie interesują.

karllo, o tych pisałeś http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-magneti-mareli-led-drl-i5976284437.html ?

Ja wcześniej bardziej brałem pod uwagę te http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-renault-megane-ii-02-drl-410-i5732368225.html. Cena niby ta sama, ale Magneti mają po 3W na lampę, a te drugie po 4W.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te, MM nie ma innego modelu z okrągłych.

Co do tych drugich to się nie wypowiem, nie znam firmy. Na ile ta firma jest wiarygodna, czy mają te 4W, czy homologacja jest prawdziwa... ciort wie... Może ktoś je ma i się wypowie - może to coś dobrego a może lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!