Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

flowgrid

Megane IV phI Megane IV Energy TCe 100 czy TCe130

Recommended Posts

No masz rację na papierze niby 1 sec a w życiu to przepaść. Octavia, golf, leon, przy 150km lepsze osiągi. 

To Meg3 1.2 tce ma 9,7 przy 130 koniach. 

Bez sensu te nowe silniki. 

Z resztą, od r tygodni czekam na wyznaczenie terminu jazdy testowej nowym Meg rs. Auta zablokował do jazdy importer bo się przegrzewaja. Czekają na nowe części. W nowym aucie :)...

Akurat grupa VAG i ich wyniki to średni przykład. Tu coś podkreca tu coś wytna, tu coś przestawia i mają wynik.

dane o przyspieszeniu do 100km/h przez 1.2 tce 130km są nieco przekłamane lub mierzone feldze 19". W rzeczywistości na 16" wynik jest znacznie lepszy niż katalogowy ! ;) 

Ltar I nie zapomnij dopisać że po 30 tys. km remont kapitalny silnika....

Protsto21 Po czym tak twierdzisz? Mierzyłeś stoperem czy jak?

Witam wszystkich serdecznie! 

Jestem na etapie kupna samochodu i wybór padł na Megane IV... Już praktycznie byłem zdecydowany na 1.2 Tce 100KM (kupuje 2016 rocznik), ale zacząłem szukać opinii i wyszło, że silnik został już wycofany... Pwoem szczerze, że nie chciałbym się władować na jakąś minę teraz. Ktoś coś się może wypowiedzieć? Szukałem też 130KM, ale to już nie moja półka cenowa jednak, a mam max 50k do wydania. Dzięki 

Za jakiś tydzień będę miał 1,3 TCe 100 KM to podzielę się informacjami. Mnie czasy do setki nie interesują ale lubię sprawnie ruszać spod świateł (dotychczas był i30 1,6 CRDI). Jeździłem probnie 1,2 TCe 130 KM i było super. 1,6 Sce tylko krótka jazda - nie miałem okazji po autostradzie ale nie kupiłbym.

Jeździłem 1,3 115.

Jest dużo lepiej niż w 1,6 ;)

Pewno ten 1,3 100 jest jakąś wersją bez intercoolera albo tylko przygaszona na chipie.

Jak sie chce to i 1.6 sce spod świateł sie ruszy z piskiem, 4-5 k obrotów i idzie :P później wiadomo, zadyszka. Ale dodam też, że przy 160 km/h licznikowo i jakies 4,2 k obrotów da sie słuchać muzyki i rozmawiać swobodnie. tylko spalanie 9 litrów/100 już boli :> nie takie straszne to 1.6, a przynajmniej tanie w zakupie było :D teraz 1,3 115 w limited katalogowo stoi 83k zł i ciekawe ile można urwać, bo na pewno nie 20 k zł...

Megane 1.3 TCe 115 kosztuje w wersji Limited 72 500 zł + lakier, w tym kilka klocków można urwać w zależności od dealera. 

Edytowano przez mayn

U mnie rabat był rzędu 5 tys. Czyli life w wersji max wypas (halo gienki i koło dojazdowe :-))) ) wyszedł z metalikiem 61 klocków. Silnik mógł być tylko jeden jak wyżej. A SCe 1,6 były nawet w okolicach 55 tys. 

No to jestem po pierwszej jeździe moim 1.3 TCe 100 KM i jestem baaaardzo zadowolony :D. Silnik chodzi jak zegareczek, w środku praktycznie go nie słychać nawet przy 150 kmh. Spalanie na dystansie 140 km 5,6 l/100 w tym trochę miasta trochę autostrady z prędkością 120-130 km/h. Ze spalania jestem bardzo zadowolony. Zaznaczam jednak że mam lekką nogę. Co do elastyczności to też jest super - na 6 biegu można jezdzic od 60 wzwyż. Auto zbiera się  bardzo przyzwoicie. Tak więc odnosząc się do tematu - 100 KM jest dobry a 130 może być tylko lepszy lepszy :mrgreen:

Dnia 29.10.2018 o 18:59, Zulek napisał:

Ale dodam też, że przy 160 km/h licznikowo i jakies 4,2 k obrotów da sie słuchać muzyki i rozmawiać swobodnie. tylko spalanie 9 litrów/100 już boli :>

Poważnie? Ja w 1.5 dCi przy podobnej prędkości mam wyższe... spalanie, bo obroty to o jakiś 1000 mniej :)

Napisano (edytowany)
21 minut temu, konwil napisał:

Poważnie? Ja w 1.5 dCi przy podobnej prędkości mam wyższe... spalanie, bo obroty to o jakiś 1000 mniej :)

Hmm, u mnie przy 150 km/h spalanie nieco ponad 6, więc przy 160km/h nie powinno dojść do więcej niż 7 l/100

Edytowano przez tomekrus

Napisano (edytowany)

Ja rzadko przekraczam 120 km/h, ale jeśli już, to przy 170 km/h na A4 wychodziło mi ok. 10 l/100. 7 to ja mam jak jadę właśnie ok. 150. Nie wiem, może kwestia wyższej mocy i momentu u Ciebie, ew. ja coś pokręciłem. Na pewno w Megane 2 1.5 dCi - to pamiętam jakby wczoraj :) - miałem 11 litrów przy 170 km/h, obr. 3200 / min.

Edytowano przez konwil
Uzupełnienie

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się