Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Krzywo spasowana klapa bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o informację jeśli ktoś już spotkał się z problemem krzywo spasowanej klapy bagażnika.

Zdjęcie w załączeniu:

 

 

Złe spasowanie 1-1,5 cm w dół i do przodu w efekcie klapa rysuje zderzak. (tylko jedna strona).

Lecz widziałem wiele meganów w których problem dotyczył obu stron.

Serwis wymienił zawias i nic :). Brak dalszej regulacji.

Będą dalej wymieniać inne elementy klapy - siłownik i inne ale nie wiedzą jakie to da rezultaty - he.

Generalnie megane i inne sam. Marki są bardzo źle spasowane.

Pozdrawiam i czekam na Wasze uwagi

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO sami niekompetentni ludzie pracują. Kiedyś osobiście szkoliłem w ASO sprzedającego odnośnie serii silników TCe, taki był deficyt wiedzy... Wymiana zawiasów czy teleskopów nic nie pomoże. W ASO najchętniej by wymienili 3/4 samochodu, zanim usterka zostanie zdiagnozowana. To kwestia tylko regulacji "bolca zamka" przy zderzaku. Jest za nisko i to powoduje iż klapa obciera o zderzak. Pozostaje tylko podnieść nieco ten "bolec zamka" (prawdopodobnie torx jak w Clio III) co spowoduje że klapa będzie nieco wyżej się zamykać, i jednocześnie będzie równo z lampami. Jeśli po takim zabiegu będą stuki w klapie podczas wszelkich nierówności, to uszczelka klapy bagażnika jest do przeprojektowania. Ale to już zajęcie dla specjalistów we Francji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolec zamka...Jak go przesuniesz to zamek będzie zwariował przy próbie otwarcia..Reguluj zawias o ile nie jest spawany...

 

W Clio III regulowałem, klapa hałasowała na nierównościach. Po wyregulowaniu nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wyregulujesz położeniem kotwy zamka klapy.

Klapa wyjdzie, za obrys nadwozia. Owszem, odejdzie od zderzaka, przestanie ocierać.

Renault ma problemy z pasowaniem elementów nadwozia. Miałem to w Lagunie, Megane 1,2 oraz 3. W każdym aucie miałem jakiś bubel w pasowaniu nadwozia. Co najgorsze nie do usunięcia w "cywilizowany sposób" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za zainteresowanie tematem.

- regulacja na zawiasach na maksa i już nic nie daje

- regulacja zamka nic nie da jak pisze Lelupi wyjdzie jeszcze bardziej z obrysu

- maska chce do góry zawias na to nie pozwala ( podobno w mniejszych wadach pomaga siłownik sprawdzili w serwisie)

- maska też chce do wewnątrz

- zawiasy są jakieś dziwne mocowane z jednej strony nie jak w poprzednim meganie z obu stron ( maska jest plastikowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomyłka- Plastikowa klapa bagażnika.

 

Dodano: 18 sie 2016 - 07:20

 

 

Dodano: 31 sie 2016 - 12:55

Witam,

samochód odebrany z serwisu.

Wymieniono wewnętrzną stronę klapy wraz ze stalowym stelażem, jest dużo lepiej ale do ideału brakuje dużo.

Najważniejsze że na dole jest duża przerwa i nie obciera o zderzak, wygląda przyzwoicie i tak samo z obu stron.

Zawias, siłownik, wewnętrzna część klapy, ozdobny plastik, wycinanie i wklejanie szyby, robocizna około 5tyś zł z kosztorysu - w stosunku do efektu jakiś żart.

Chciałem coś dodać odnośnie spasowania całego samochodu (wnętrze ok nawet nic nie trzeszczy) no ale słów mi brak :(.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam panowie, od tyg jestem i ja posiadaczem iv'ki i również u mnie występuje problem ze spasowaniem klapy tak jak na zdjęciach.

Porównanie lewe i prawej strony.

Da się coś z tym zrobić czy od razu gonić do serwisu ?

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!