Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Krzywo spasowana klapa bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

marcinc76 - ciekawy jestem co powiedzą lub odpiszą z "normami"

 

Ciekawe dlaczego wnętrze jest zrobione tak idealnie w porównaniu do karoserii?

Dodatkowo zauważyłem że:

- grubość blach (drzwi, maska) jest o wiele cieńsza jak np w scenicu II.

Na jasnych nadwoziach widać oszczędność farby

- tylny zderzak zagłębienie nad rejestracją w miejscu światełek rejestracji

- pod maską silnika wewnętrzne malowanie błotników

- klapa bagażnika plastikowa (zawiasy na jednym ramieniu - klapa wygina się jak flaga na wietrze)

Generalnie oszczędność (marketing a nie inżynier)decydował co jak ma być zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedz, oczywiście PING PONG:

"Odpowiadając na Pańskie zapytanie, odnośnie norma spasowania nowych samochodów informuję, że takową wiedzą dysponują nasze autoryzowane salony Renault.

Odnośnie serwisu do którego może się Pan zgłosić, dajemy Panu do dyspozycji całą naszą sieć dealerską. Lista dostępna pod adresem : https://www.renault.pl/znajdz-dealera.html

Zapraszam również do skorzystania z naszej najnowszej akcji "Lato 2016" szczegóły znajdą Państwo pod poniższym linkiem https://www.renault.pl/uslugi-i-serwis/serwis-renault/nasze-oferty/akcja-lato-2016.html"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziś odbyłem kolejną wizytę w ASO. Wyszedł serwisant, zobaczył, poleciał gdzieś przyszedł za 10 min i stwierdził że na placu stoją dwie identyczne meganki z tym samym problemem. Oczywiście oni nie mogą nic z tym zrobić, bo widać, że tak wychodzą z fabryki, a fabryki nikt nie poprawi. Nie podaruje, składam reklamację na podstawie rękojmi. Niech robią co chcą, ma być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie nic nie ruszą jak nie mają porównania z drugim modelem auta

jakby nawet nie było silnika to jest ok no chyba że w drugim jest silnik - to faktycznie coś jest nie tak

 

powodzenia czekam na dalszy ciąg wydarzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Megance też widać takie niespasowanie klapy bagażnika z płaszczyzną bagażnika. Będę śledził wątek. Na razie nie mam kiedy, ale jak będzie okazja udam się do ASO z tym tematem bo spasowanie mogłoby wyglądać ładniej.

 

Zwracam uwagę na Meganki IV jakie są w zasięgu wzroku i dwie co widziałem miały nie spasowaną klapę bagażnika z dachem. Jedną obejrzałem specjalnie z bliska ;)

 

W kwestii technicznej czy jest jakaś możliwość regulacji spasowania klapy bagażnika z płaszczyzną dachu przez osobę z kompetencjami czy jest to fizycznie nie możliwe?

Edytowane przez flowgrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc skoro sam widzialem stojącą pokazowa w salonie z idealnie spasowaną klapą. A na zewnatrz staly dwie jedna do jazdy próbnej i przez kogos juz "zaklepana" i miały ten problem. Np chyba, ze po spasowaniu albo cieknie albo pieron wie co.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę moje wizyty w serwisach i całą historię naprawy klapy - poprawnie ustawić się nie da w każdym aucie - u mnie praktycznie wymieniono całą klapę

nadal nie jest idealnie gdyż otwory zawiasów pozycjonujące klapę nie są z obu stron idealnie tak samo co ogranicza regulację.

Co 10 model ma idealnie - no bo im wyszło na produkcji - widać do karoserii mają kiepskie normy.

Jeśli chodzi o spasowanie lotki / spoilera względem dachu do poza pozycją klapy dochodzi jeszcze bylejakość spoilera lub jego mocowania na zaczepach /śrubach.

Jeśli znajdziecie megana z równą klapą to spoiler będzie gdzieś pofalowany (górka/dołek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
] Po co mnie przedrzeźniasz[/color] :?:

Dzieki wielkie. Podjade dzisiaj do salonu i popatrze na meganki na placu. Jak odbiore swoja to dam znac co i jak. Pozdrawiam.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.13-Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odebrana pod koniec października. Klapa krzywo spasowana, jednak tragedii nie ma. W salonie nie byli w stanie jej wyregulować. Przeszedłem się po placu, aby zobaczyć jak dużo jest egzemplarzy z tą samą wadą. Kilka było ok, ale trafiły się i takie gdzie spasowanie wolało o pomstę do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!