Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju...


Tomasheng

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam do Was pytanko. Zabieram się również do wymiany uszczelek kolektora i zastanawia mnie fakt czy w każdej Megane 2 Ph1 była montowana taka uszczelka odmy? 8200236726. Gdzieś w internecie znalazłem informację, że była ona od 2005 roku dopiero montowana. W sklepach internetowych częściej występuje ta owalna uszczelka, montowana prawdopodbnie w kolektorach poprzednich meganek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz uszczelki, nr 8200236726 jest pomiędzy kolektorem, a pokrywką rozrządu, a 8200275057 pomiędzy kolektorami:

post-3433-0-96095600-1479747137_thumb.png.

Mam megankę 1,6 16V K4M z 2003 roku i są w niej montowane obydwie uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauwazyłes różnice w reakcji dodawania gazu po wylaniu oleju z kolektora? BO u mnie jak wylałem i odpalam i ruszam jak zawsze to zamiast normalnie to gwałtownie rusza...ale po kilkunastu ruszania spod swiateł wróciło do normy...

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

airbites może przepustnica Ci się przyucza. U mnie akurat obroty jałowe weszły na wyższy poziom ok 1200obr i reakcja na gazowanie również jest zawyżona.

 

Dodano: 03 gru 2016 - 02:59

Powiem Wam szczerze że już trochę się pogubiłem z tymi uszczelkami pomiędzy kolektorem ssącym i tym przy bloku silnika. Zrozumiałem, że ta (całościowa) o nr katalogowym 8200066662 jest tylko na papierze, ale podczas poszukiwań w necie można ją spokojnie kupić. Nie ma jej u mnie w silniku, stąd nie wiem czy kupić czy nie - trochę się pogubiłem. Te jajowate uszczelki numerze katalogowym 8200275057 naturalnie mam, ale po dzisiejszej inspekcji silnika uważam że będę musiał je wymienić bo olej brudzi okolice wtrysków. Pytanie moje, o co chodzi w końcu z ta uszczelką pierwszą? :D

Bo odnoszę wrażenie, że ta pierwsza została niejako później wymyślona jako dodatkowy sposób na uszczelnienie tego miejsca ;)

Objaśnijcie proszę bo czytam to wiele razy i nie nadążam :)

Edytowane przez en 57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta uszczelka 8200066662 jest pomiędzy żeliwnym blokiem silnika, a aluminiowym kolektorem ssącym. Do niego (aluminiowego) dopiero jest dokręcany plastikowy kolektor z "jajowatymi" uszczelkami.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mireczek01 Serdeczne dzięki :D Teraz mam jasność, kupuję te 4 owalne i koniec :D

 

Dodano: 05 gru 2016 - 11:37

Witam ponownie. Czy zawór olejowy KFZR jeżeli puszcza minimalnie olej, można jakoś uszczelnić? Nie pamiętam czy miał jakąś uszczelkę, a widzę, że od ostatniego wyjmowjnia i czyszczenia, nadal się tam poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Czy miałeś syk zasysanego/wysysanego powietrza przy dodawaniu gazu gdy była ta usterka czyli prawdopodobny wyciek z kanału odmy ?

 

Wiem, że dyskusja zakończyła się już dawno ale może autor wątku zagląda jeszcze na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syk powietrza przy dodawaniu gazu istnieje przy nowej jak i cieknącej uszczelce w tym silniku to jest normalne . Ja założyłem nową oryginalną i lekko przesmarowałem silikonem do silników i na razie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że dodanie silikonu do uszczelki rozwiązało problem z odgłosem syku powietrza przy gazowaniu?

dodam, że u mnie jest aż tak, że w kabinie słychać to wręcz okropnie.... a uszczelka od odmy i reszta od całego kolektora funkiel nówka oryginały.

Edytowane przez Dawid2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!