Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

@deku uszczelka nie ma wpływu na pukanie, które mnie wkurza. Zdemontowałem, pojeździłem, dalej było więc zamontowałem ją z powrotem. To takie dziwne nieregularne pojedyncze "puk", które nie zawsze ale dość często słyszę z tyłu głowy. Ani głośne, ani ciche, niekoniecznie na nierównościach ale też np. przy ruszaniu ze świateł. Wydaje mi się nadwoziowe, jakiś zawias czy coś ale jak próbuję to wywołać np. stukając w drzwi kierowcy czy pasażera lub nimi poruszać w pionie to jest cicho. Chyba wybiorę się do majstra żeby się przejechał, może będzie miał jakiś pomysł gdzie szukać.

A może to coś Ci się przesuwa w bagażniku :?: Zaraz jak przesiadłem się z "dwójki" do "trójki" stwierdziłem jakiś "tunel akustyczny" z bagażnika prosto do ucha kierowcy i właśnie ja słyszę ewidentne stuki, szuranie czy przesuwanie się czegoś w bagażniku. W MII tego nie było. Jak dodam gazu lub zahamuję gwałtowniej, to czasem też coś mi stuka - obstawiam wodę 0,5 litra w schowki przed pasażerem.

Napisano (edytowany)

Hm... o tym nie pomyślałem, w sumie jest tam koszyczek z gadżetami ale wątpię bo to słyszę jakby zaraz za głową. No ale idąc za Twoją radą wypakuje w sobotę wszystko z auta i zobaczę czy pomoże. Swoją drogą koszyczek był tam zawsze, a jego zawartość się nie zmienia i kiedyś dźwięku nie było.

Edytowano przez pbet

To tylko taki trop, ale właśnie zaskoczeniem dla mnie było to, że również słyszałem to jakby zaraz za uchem. No nic, daj znać :)

Może też stukać zapinka pasów .

@pit-men Zapinka od pasów? Z tyłu głowy kierowcy po lewej stronie? Myślałem że to zagłówek ale sprawdziłem jego różne pozycje i ten trop był chybiony.

Witam,jeśli macie kołpaki polecam sprawdzić czy nie wpadł tam kamień kolega pół samochodu rozebrał szukając dziwnego "puk"

i poległ prawda wyszła przy wymianie na zimowe

Napisano (edytowany)

Ja mam alusie. Niedługo po moim ostatnim poście dźwięk zniknął. Magia. Czekam na powrót.

Edytowano przez pbet

Z tego co przeczytałem to dobrany zamiennik prawie nic nie daje bo jest za mały.

Czy ktoś znalazł jakiś inny zamiennik lub zna wymiary oryginalnej uszczelki?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się