Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki TPMS w Megane IV


byq84

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, konwil napisał:

Ponoć, że w tej Toyocie on nie miał też wartości ciśnienia pokazywanej w kokpicie.

Potwierdzam.

1 godzinę temu, konwil napisał:

w nowym służbowym Aurisie po pół roku, podczas "zimnych" poranków baterie zaczęły nie domagać i wyskakiwał błąd, ale nie czujnika - tylko ogólny, z ciśnieniem

Nie potwierdzam. Chyba, że chodzi o to, że mu ciśnienie spadło. To potwierdzam, ustawia się wartości graniczne poniżej których ma się włączyć i zapala się kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - chodziło o to - jak widać niejasno napisałem, albo nie czytacie m/wierszami :D - że po 6 m-cach bateria mu zdechła i świecił się alarm na desce, ale nie że błąd czujnika, ale że właśnie gdzieś być może nie ma powietrza. O ile dobrze to zinterpretowałem, to wolę system Renault :)

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie,

I ja mam teraz pytanie może trywialne,  ale jeżeli zrobię tylko przekładkę opon z letnich na zimowe ale na fabrycznych alusach to rozumiem, że wtedy błąd się nie zaświeci i również będzie pokazywał mi komputer ciśnienie na każdym kole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Azol napisał:

No dobra Panowie,

I ja mam teraz pytanie może trywialne,  ale jeżeli zrobię tylko przekładkę opon z letnich na zimowe ale na fabrycznych alusach to rozumiem, że wtedy błąd się nie zaświeci i również będzie pokazywał mi komputer ciśnienie na każdym kole ?

Nie nie będzie żadnego błędu.Czujniki pokazują wtedy tak jak powinny.Sama zmiana opon niczego nie zmienia i wszystko działa :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2018 o 19:40, pit-men napisał:

Tak jak jest napisane w stopce Captur 1,5.

Przecież w zapasie nie ma czujników i da się jeździć ,więc podejrzewam ,że błędu na stałe nie zapisze .

Jeździłem przez dwa tygodnie na zapasie i oczywiście błąd na desce był. Po wymianie na koło z czujnikiem serwis trochę się namęczył żeby czujnik "zaskoczył". Mówili, że czasem tak się dzieje. Nie wiem dlaczego tak się stało, felga była malowana i zawór z czujnikiem na te dwa tygodnie był wykręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po założeniu kół bez czujników jest taki oto efekt na desce rozdzielczej

(nic nie pipczy).

Czekam na czujniki do drugich felg i na razie są koła zimowe bez czujników.

20181122_104056.jpg

Dobra to teraz pytanie - czy takie czujniki będą współpracowały z Meganką

czujniki

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!