Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 zestaw hid


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem zamontować sobie zestaw Hid.

Wybrałem barwę 4300 z przetwornicą z canbus. Po zamontowaniu efekt bdb, światło trochę bielsze od żarówek night breaker Osram, ale lepiej rozłożone na drodze oraz bardzo wyraźnie odcięte. Same plusy.

Problem jednak w tym, że po dłuższej chwili wyłącza się lewy reflektor, gaśnie żarnik.

Podmieniłem na inny, nowy, również gaśnie tylko lewy. Zmieniłem przetwornice na inne, gaśnie lewy, zmieniłem przetwornice na wersję bez canbus. Lampa nie gaśnie ale widać jak delikatne mryga.

W czym problem z tą lewa lampą? Samochód ma rok, 20 tyś przebiegu, na tradycyjnych żarówkach żadnych problemów.

Może ktoś z Was walczył z problemem i pomoże, jeżeli z doświadczenia wiecie, że hid nie działa, bo renault ma jakiś system kontroli który wyłącza lampę to po prostu nie będę ich montować,

Dodam, że po stwierdzeniu wyłączenia się żarnika, podmiana na tradycyjną żarówkę h7 również nic nie daje. Światło nie świeci do czasu wyłączenia i ponownego załączenia zapłonu. Nie ma + na kostce.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, liczyłem na rzeczową odpowiedź. Nie do końca masz rację, co do światła - Jest nieznacznie jaśniejsze od porządnej żarówki którą miałem wcześniej. Dzięki seryjnej soczewce strumień światła jest identyczny jak na żarowce Osram która była wcześniej - sprawdzone na przyrządzie na stacji.

Problem w tym że lewe światło gaśnie i wygląda to na łapanie jakiegoś błędu przez system auta.

Jeśli ktoś robił podobne modyfikacje to proszę o radę.

Nic nie poradzę na to że nawet za 5000 nie mogłem w tamtym roku w Reno domówić xenony do nowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zrozum mnie źle, jeśli te hidy oślepiałaby tylko Ciebie - jak dla mnie możesz sobie je nawet założyć w lampce podsufitowej... niestety oślepiają wszystkich tylko nie ciebie... dlaczego inni mają cierpieć za to, że nie mogłeś domówić sobie xenonów ???

Ja,ja,ja...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Taaak, ja też kiedyś próbowałem podjąć temat i zainteresować innych zestawem H7 LED na jedynych sensownych dostępnych diodach ZES PHILIPS'a, ew. CREE. Liczyłem na rzeczowe podejście do tematu, ale tutaj to szkoda czasu. Istnieje tylko pojęcie - nie żarnik H7, to musi oślepiać. Komentujący koledzy nie mają pojęcia o budowie układu soczewkowego, rozkładzie światła, sile świecenia, co to jest CANDELA i jaka jest różnica między LUMENem, a LUX'em. To nie ma znaczenia, ważne że pojawia się magiczne słowo HID, albo LED. Oooo, to nie ma prawa działać i słusznie, bo ze 100 dostępnych zestawów działa 1, góra 2. Sam się o tym przekonałem i musiałem swój zmodyfikować i to nie dlatego, że dawał zabijające światło, tylko właśnie nie dawał. HID'ami się nie interesowałem z racji zbyt dużej mocy świetlnej i konieczności posiadania układu stabilizacji. I tu koledzy mają rację, taki zestaw może oślepiać jak strumień będzie wysoko ustawiony, ale przecież nie musi z racji wiekszej mocy. Wystarczy obniżenie z poziomu 1,5% na niecałe 2%.

Zmniejszy to zasięg z 50m do 40m, ale ze wzgledu na dużo, dużo większą moc świecenia efekt będzie zupełnie inny. Pytanie, czy na takie rozwiązanie zgodzi się szanowny kolega ;-)

 

Co do gasnącgo palnika, niestety nie mam pomysłu :-\

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sprawa pojęcia o budowie układu soczewkowego, rozkładzie światła, sile świecenia, co to jest CANDELA i jaka jest różnica między LUMENem, a LUX'em.

Reflektor samochodowy, został zaprojektowany, i co najważniejsze, otrzymał homologację tylko i wyłącznie, pod konkretne źródło światła. Jeżeli źródłem tym jest żarówka H7, to tylko ona ma prawo w tym układzie pracować i koniec!

Wystarczy popatrzeć na nasze drogi, ile "wynalazków domorosłych edisonów" porusza się. Aż strach pomyśleć gdyby prawo dopuszczało...

A tłumaczenie, że nie mógł zamówić xenonów przy kupnie auto, to co ma teraz zrobić? Ręce opadają...

Zrób to fachowo. Wymień reflektory oraz osprzęt towarzyszący, zrób badania. Tylko pamiętaj, to też będzie przeróbka na granicy prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby była taka możliwość to bym to zrobił. Niestety nie ma.

 

Poza tym zabierasz głos w dyskusji nic do niej nie wnosząc.

Nie pytam czy mogę to zrobić (bo to moja sprawa i moje ewentualne ryzyko, czy to awarii czy kłopotów z przeglądem), tylko pytam w czym może być problem techniczny w wyłączaniu się napięcia na lewej lampie.

 

Uważam także że poprawnie ustawiony zestaw Hid na fabrycznej soczewce o barwie 4300 jest bardzo trudny do rozróżnienia od porządnej, drogiej żarówki. Sprawdziłem to na własnym aucie.Jak sam napisałeś jak ktoś dużo jeździ po kraju o napatrzy się na szereg przeróbek. Ja jeżdżę bardzo dużo ok 100000 rocznie i fakt, zdążą się kwiatki ale w 100% w momencie jak ktoś zamontuje xenon w h4. Denerwują także światła w Insignia i nowym Mondeo. Biją po oczach aż miło, i raczej są oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Denerwują także światła w Insignia i nowym Mondeo. Biją po oczach aż miło, i raczej są oryginalne.

 

Dokładnie, te systemy stabilizacji i adaptacji do skrętu można sobie wsadzić w kieszeń. Nie są w stanie dopasować się do wszystkich sytuacji na drodze. Chociażby długiego pagórka i co? I jedziesz z naprzeciwka takiego zawodnika i wali ci po oczach ORYGINALNYMI fabrycznymi xenonami ale luz,mają przecież homologację. Przykład drugi - doświetlanie pobocza (asymetria w świeceniu, standard europejski), nie mieliście tak że wyprzedza was powoli na autostradzie oryginal fabryczny xenon i wali wam w lewe lusterko ile wlezie i co? No homologowany przecież, to może :applause: :) Nie oznacza to, że każdy może sobie robić co mu się podoba bo ma innych gdzieś. Z Homologacją też nie ma co dyskutować, jest i bardzo dobrze.

 

Ale temat, jak autor zauważył jest nie o tym. Może niech zabiorą głos elektornicy, technicy, bo sam jestem mocno ciekaw czemu gaśnie ;)

 

Zdrowie. <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne xenony da się dołożyć do megany II, podejrzewam że do trójki również można. Zawsze chciałem mieć takie światła w samochodzie i opanowałem ten temat.

http://megane.com.pl/topic/69487-doposarzenie-w-fabryczne-swiatla-xenon/page__p__470334__fromsearch__1#entry470334

Zmierz multimetrem jaki prąd pobiera ten zestaw ... może pobór prądu skacze, albo jest za duży. Wtedy moduł koło akumulatora wyłączy napięcie na to światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz multimetrem jaki prąd pobiera ten zestaw ... może pobór prądu skacze, albo jest za duży. Wtedy moduł kolo akumulatora wyłączy napięcie na to światło.

 

Hmmm, chyba autor pisał, że to nie jest wina przetwornicy, bo zamieniał je miejscami i wymieniał na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!