Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

4 godziny temu, Refild napisał:

1.JPG

Poniżej daje fotkę nagrzewnicy z boku z zaznaczona grzałką w nagrzewnicy na czerwono W dci przeważnie grzałki były jak alternator był mocny 150 ah lub jak w Scenicach 210ah to grzałka byla jeszcze mocniejsza miała 1800w

fbbaa4aa-51a5-490f-8e4f-7b3f71f6edd3.jpg

Edytowane przez fullxda
  • 3 tygodnie później...

W dniu 19.10.2021 o 17:06, fullxda napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Witam,

wiesz może od czego uzależnione było to, w jakiej wersji M3 z silnikiem 1.4 TCe takie grzałki były dokładane? Ciekawe mnie to o tyle, że wiem, jak fajny jest to dodatek szczególnie zimą, kiedy potrzebujemy szybciej poczuć ciepło :)

• 4 tygodnie później...
W dniu 5.11.2021 o 11:59, przemek24 napisał:

Wiesz może od czego uzależnione było to, w jakiej wersji M3 z silnikiem 1.4 TCe takie grzałki były dokładane?

W dniu 19.10.2021 o 17:06, fullxda napisał:

Poniżej daje fotkę nagrzewnicy z boku z zaznaczona grzałką w nagrzewnicy na czerwono

fbbaa4aa-51a5-490f-8e4f-7b3f71f6edd3.jpg

Też chętnie się dowiem czy ta grzałka była montowana w konkretnych wersjach M3 z silnikiem 1.4 Tce lub czy po odkodowaniu nr. VIN jest jakaś linijka wyposażenia mówiąca o posiadaniu takiej grzałki. Mam już nawet instrukcje jak ją aktywować. Sprawdziłem w ddt4all i w pozycjach odpowiadających za jej działanie wartości wskazywały na jej brak lub że nie jest aktywowana. Na próbę aktywowałem "teoretycznie" tą grzałke ale jakoś nie potrafię zauważyć/poczuć różnicy w działaniu ogrzewania. Na razie przywróciłem w ddt4all wartości domyślne które były zanim nie dowiem się czy grzałka fizycznie u mnie występuje. 

Jak nie masz aktywowanej to wątpię aby fizycznie była.

U mnie to wygląda tak. Powyżej 7 st C samochód zaczyna dużo później grzać niż prz poniżej 6st C. Jak jest 0st C to po kilometrze już czuć ciepłe powietrze. Jeśli jest powyżej 7 to po kilometrze dalej zimno 

Nie sprawdzałem czy jest fizycznie grzałka ale po odczuciach jestem tego pewny. 

2.0Tce

Wystarczy zdjąć osłonkę obok pedału gazu i będzie widać czy grzałka jest zainstalowana. Będzie widać dwa grube kable w kolorze żółtym i zielonym idące do zespołu nagrzewnicy. Jeżeli w ustawieniach klimatronika i UCH nie jest aktywna to święty boże nie pomoże. Brak i tyle. 

IMG_20190830_172259.jpg