Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogrzewanie domu


biger

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też grzeję gazem z rury.

dom 240 m2 , cały ogrzewany, choć piwnica i garaż ( razem 70 m2) dużo słabiej , tak tylko do 15C.

Rocznie gaz mnie kosztuje ~4 tys zł, a gazem grzeje też wodę i kuchenka jest też gazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak wam mało tego gazu idzie na te domy - u mnie tylko kocioł CO/CWU chodzi na nim, a wychodzi rocznie w granicach 4 tyś.

Mam czujkę ustawioną - dzień 21 st.C, noc 18,5 st.

 

Ja się ostatnio zastanawiałem czy by na dachu na lato kolektorów nie założyć - może udałoby się załatwić dobre dofinansowanie. Tylko zastanawia mnie jaka rzeźba by była potrzebna w instalacji żeby to ze sobą chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie jaka rzeźba by była potrzebna w instalacji żeby to ze sobą chodziło.

Z tego co wiem do solarów powinna być dodatkowa, osobna nagrzewnica w zbiorniku CW. W zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym pojemność zbiornika CW jest inna.

Można to znaleźć na stronach dotyczących solarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gaz i na nic bym tego nie zamienił (dom 110m2 z 1970r po termomodernizacji)- może czasami jest drożej (niż jakiś węgiel, ekogroszek itp.), ale nic mnie nie interesuje. Raz na rok przychodzi serwisant (dla bezpieczeństwa), jak się zimno robi schodzę na dół i przekręcam pokrętło od grzania na kaloryfery (piec 2-funkcyjny) i tyle mnie interesuje . w domu czujka założona i sobie sam reguluje włączanie/wyłączanie.

Piec chodzi cały rok - bo grzeje dom i CWU - za cały ubiegły rok wyszło mnie 4000 pln.

A jaką masz instalację CO, stare rury i żeliwne grzejniki, system otwarty czy może zmieniłeś wszystko na pexa z aluminiowymi lub płytowymi grzejnika, układ pod ciśnieniem? Piec kondensacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W swoim kotle często spalam pellet i powiem szczerze, że jest super ale niestety trzeba częściej dosypywać do zasobnika, popiołu nie ma prawie wcale.

Pompy ciepła ... złożony temat bo jak zima ostra to musisz się dogrzewać z innego źródła a i samo ogrzewanie nie jest tak tanie bo spalasz dużo energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dom o powierzchni 130m2 podpiwniczony parter z poddaszem użytkowym. Mieszkam od czerwca 2013 roku. Jest nas 2+2. Podstawowym moim źródłem ogrzewania jest gruntowa pompa ciepła. Dodatkowo mam kominek bez żadnych rozprowadzeń ciepła i płaszczy. Używam go 3..4x w sezonie dla klimatu. Najniższa temperatura jaka była odkąd mieszkam to -22*C. Temp w domu zadana to 22*C. Pompa ciepła grzeje mi też CWU w zbiorniku 400L. W domu mam wszędzie podłogówkę oraz ścienne. Mam wszystko opomiarowane, podgląd pracy PC przez internet i mam taryfę G12. Rocznie (!) płacę za CO i CWU 1000 zł. Z tego CWU kosztuje 330 zł a CO 670 zł. Jestem happy. Polecam PC w dobrze ocieplonym domu i od sprawdzonej firmy montującej PC.

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały wynik jak na pompę ciepła. Tylko byłoby lepiej, gdybyś napisał ile rocznie płacisz za energię elektryczną, gaz (jeżeli jest). Mój znajomy ma pompę ciepła w nowym bardzo dobrze ocieplonym domu i używał jej tylko jeden sezon, ze względu na wysokie rachunki za energię elektryczną. Pompa ciepła bardzo dobrej firmy i zamontowana przez firmę z dużym doświadczeniem. Teraz pali w salonie w kominku. Koszt całej instalacji wraz z wewnętrzna instalacją co i cwu wraz z urządzeniami wyniósł ok. 60.000 złotych. Pompa ciepła w polskich cenach chyba nigdy się nie zwróci, ponieważ urządzenia po pewnym czasie będzie trzeba wymienić na nowe (pompy, zasobniki, wymienniki). Ale każdy ma inne możliwości finansowe. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu nie mam gazu. Z urządzeń na prąd mam: indukcję 400V, zmywarkę, pralkę, lodówkę, akwarium, 3 komputery stacjonarne, monitoring, alarm. Zmywarkę puszczam w tanim prądzie. Reszta tak jak potrzeba. Ja wszystko liczę od 1 września do 31 sierpnia roku następnego. Rachunek za cały prąd w domu za własnie taki okres wynosił całość (tylko CO+CWU): 2013/2014 2672 zł (1097 zł), 2014/2015 2894 zł (1001 zł), 2015/2016 2947 zł (1004 zł). Za okres 2016/2017 na dzień dzisiejszy jest 2319 zł (885 zł). Pompa ciepła działa 5 rok bo już pracowała rok przed naszym wprowadzeniem kiedy robiliśmy wykończeniówkę. Ja jestem zadowolony z pracy PC nigdy nie liczyłem, kiedy ona mi się zwróci. Stwierdziłem, że montuję PC bo chcę tanio płacić za ogrzewanie. Każda instalacja CO/CWU ma jakieś źródło ciepła (piec, kocioł, zasobnik na wodę...). Każde może się popsuć i każde trzeba naprawić lub wymienić. Moja PC nie była droga. Na razie nie miała żadnych poważnych awarii. Montaż robiła firma z niewielkim doświadczeniem ale z wielką wiedzą. Specjalna konstrukcja dolnego źródła minimalizuje koszty oraz wielkość działki potrzebną do położenia rur w ziemi. Sama PC i pompy obiegowe mają mały pobór prądu, a duże średnice rur w instalacji powodują, że są małe opory i pompy obiegowe są małej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co powiedzieć na te wyniki grzania PC.

Twoje rachunki za prąd są bardzo niskie.

Ja mając piec gazowy , nic nie grzeję nic prądem , to rocznie za prąd płacę około 2200-2400 zł. Co miesiąc mam rachunek za prąd na ~200 zł.

Dodam że mam żarówki LEDowe, pralkę, zmywarkę. Normalne wyposażenie.

Może jak Zakład Energetyczny się dowie o tak małym zużyciu prądu , to wymienią Tobie licznik ;)

Kiedyś też się cieszyłem że jakoś mało za wodę płacę.... do momentu wymiany licznika . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom szkieletowy, ok 120 m2 ogrzewanie -prąd- za miniony sezon CWU i CO ok 1300 zł + 3 m3 drewna do kominka. Nie jest to mało, ale łączny koszt instalacji CO i CW nie przekroczył 10 tys zł a, aby porównać koszty ogrzewania domów, trzeba też uczciwie napisać o kosztach instalacji. Bo wszystko kosztuje, a nie sztuką jest na etapie budowy kosztowna inwestycja w PC, dodatkowe docieplenie, czy lepsze okna, a potem niski rachunek za prąd/gaz. Owszem to jest fajne i wygodne, ale trzeba patrzeć na wszelkie aspekty. Pozdrawiam i czekam na prawdziwą wiosnę za oknem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
24 minuty temu, okor napisał:

Osobiście denerwuje mnie fakt,ze wiekszość domów w moim mieście posiada ogrzewanie węglowe.

Mnie też :-) Parkuję w takim miejscu gdzie jeszcze wielu dookoła pali węglem lub drzewem nawet w blokach. W sezonie grzewczym po nocy auto jest całe drobinkach sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!