Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą do wymiany


scarza

Rekomendowane odpowiedzi

W spalinach jest CO2 dwutlenek węgla, który przepływając przez rurkę z niebieską miksturą tworzy słaby kwas węglowy H2CO3 i płyn zabarwia się na żółto. Słaby kwas rozpada się po kilku godzinach i płyn znowu jest niebieski lekko wpadający w zieleń.

Z naszych doświadczeń warsztatowych wychodzi, że nie przy każdym przypadku uszkodzonej UPG spaliny i CO2 przedostają się do układu chłodzenia, dotyczy to także wszystkich innych modeli silników diesel i benzyna niezależnie od producenta.

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dołączam do klubu uszkodzonych uszczelek. Za chwilę autko idzie do serwisu. Jest dwutlenek węgla , jest budyń na bagnecie i smród spalin. Oczywiście w zbiorniczku płynu chłodzącego susza. Przebieg 197K. 

Taki prezent gwiazdkowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz mieć większych zniszczeń to radziłbym już nie uruchamiać już silnika, a możliwe, że się skończy tylko na uszczelce. A jak już musisz jechać to zalej płynu na maxa i nie dokręcaj korka, obserwuj temp. silnika ! Od kiedy użytkujesz to auto i który to rok produkcji.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że mechanika mam 200 metrów od domu :-) Z temperaturą nie było problemu - nie zdążył się nagrzać nawet do pierwszej kreski. Mój szczeniak to rocznik 2010. W moich rękach od kwietnia zeszłego roku. Wcześniej jeden właściciel. Auto doinwestowane, z polskiego salonu, komplet dokumentów. Serwisowane przez cały czas albo w Renault albo w markowych serwisach. 

Wcześniej nie było żadnej większej obory. W zeszłym roku wymieniłem napinacz łańcucha rozrządu, bo już trzaskał na zimnym w blachę :), pasek osprzętu i parę drobiazgów. 

Teraz czekam na wyrok - czy tylko uszczelka, czy coś więcej...

Edytowane przez DaveLombardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DaveLombardo napisał:

Teraz czekam na wyrok - czy tylko uszczelka, czy coś więcej...

Życzę powodzenia i aby to była tylko uszczelka..

Jeżeli to tylko uszczelka to pamiętaj aby nowa była firmy VictorReinz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również dopisuje się do klubu wymiany uszczelki pod głowicą (przebieg 115kkm). Całość zrobiona przed świętami: komplet uszczelek głowicy +  uszczeleki przy turbo. Tester z płynem reakcyjnym nie zabarwiał się, olej idealnie czysty, brak mazi na bagnecie i pod korkiem - jedyny objaw to ubywający plyn chłodniczy i na koncu (w dniu oddania do serwisu) biały dym z rury wydechowej który ustał po zgaszeniu i ponownym odpaleniu.

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia pewnego mechanika z którym niedawno rozmawiałem o bolączkach naszego silnika wynika, że przy niewielkich uszkodzeniach UPG (gdy płynu ubywa jeszcze w miarę mało) tester też zmieni zabarwienie, warunkiem jest dobrze rozgrzany silnik i trzymanie go przez określony (z reguły - długi) czas na dość wysokich obrotach. Jak to się ma do rzeczywistości wolę się już nie przekonywać. @athlon64x4 objawy miałem takie same jak Ty przy przebiegu ~160 tys., na szczęście białych spalin z rury nie było, na nieszczęście po demontażu silnika okazało się że miałem przytartą panewkę. Poprzedni właściciel pewnie trzymał się interwałów wymiany oleju co 30k a może i więcej <czerwona>. Dzięki nieocenionej pomocy kolegi Witman, dzisiaj cieszę się jazdą z praktycznie nowym silnikiem. Pozdrawiam i dziękuję <piwko>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam Wasze posty, to coraz bardziej się cieszę, że poprzedni właściciel mojej Megane wymienił uszczelkę :-)

Myślicie, że wymiana oleju co 30kkm przyczynia się też do tej awarii? Po wymianie uszczelki nowy olej co 10-12kkm?

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!