Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą do wymiany


scarza

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

Mam Megane III 1.4 tce z 2010r. Właśnie dostałem informacje od mechanika, że mam do wymiany uszczelkę pod głowicą (lub nawet całą głowicę).

Samochód od kilku dni palił nieregularnie na zimnym silniku i czasem skakał reagując na gaz. Musiałem też uzupełniać płyn chłodniczy. :(

Dość mocno zmartwiła mnie wycena, czyli 7500zł + ewentualnie kolejne 8500zł za sama głowicę. Z ciekawości skontaktowałem się również z ASO Renault i kwota podskoczyła do 10600zł + ewentualnie głowica.

Samochód nie jest już najmłodszy, więc raczej szukam jakiejś opcji ratunkowej, która nie będzie wiązała się z taką kwotą.

Macie może jakieś doświadczenia z taką awarią, są jakieś inne rozwiązania?

Help! :)

Edytowane przez aston76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczę że nie znam się na mechanice.

 

Od mechanika i od ASO dowiedziałem się, że muszą rozebrać cały silnik i przy ponownym składaniu wszystkiego zamontować masę części nowych, które nie nadają się po rozebraniu silnika do ponownego wykorzystania, cały rozrząd, paski etc. (??)

Edytowane przez aston76
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj, ile kosztuje u niego demontaż silnika, weryfikacja i wycena kosztów części do wymiany. Będziesz znał koszt części ( na piśmie ) plus ewentualny koszt montażu i wtedy podejmiesz decyzję co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na allegro zazwyczaj sprzedawane są same słupki bez osprzętu więc i bez głowicy.

Mnie też zastanawia cena tego 7500 zł. Wychodzi że to koszt samej robocizny. A pozatym facet dodał koszt 8500 zł za głowicę. Ale po co skoro do wymiany jest uszczelka a nie głowica? Po zdjęci głowicy i tak trzeba ją planować i docierać zawory z gniazdami.

Znajdź w okolicy warsztat co regeneruje głowice, czyli planowanie głowicy, docieranie gniazd i zaworów itd. zapytaj o cenę za full serwis.

Uszczelka płyny i rozrząd na bank nie będę aż takie drogie. Według mnie ten koleś chce Cię naciągnąć. Potem poszukaj mechanika co poda "normalną" cenę za zdemontowanie i założenie głowicy i zobaczysz że koszt nie będzie aż taki.

Daj potem znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja miałem podobny problem ale w silniku 1, 9 dCi wywiało mi uszczelkę z pod głowicy, olej musiałem dolewać co drugi dzień ale przejdę do konkretów. W normalnym warsztacie zapłaciłem za wszystko 1600zl, zdemontowali, wysłali głowice do planowania, wymienili to co trzeba poskładali i jeszcze mi dławice wyczyścili. Ale nie będę porównywać silnika diesla z 2002 roku a Tce 8 lat młodszego. Podałem Ci tylko cenę ile ja zapłaciłem. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiem, ze pewnie wszystko zależy od silnika, dostępu itd ale ceny podawane wyżej to chyba jakiś kosmos. Za rozebranie silnika, wymianę zaworów, pompy wody i rozrządu + planowanie głowicy w 1.4 16v z Clio dałem 3200 zl... w Austrii (w Polsce było by taniej, ale nie mailem wtedy wyboru) :)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt remontu silnika 1.5 dci z planowaniem głowicy to około 3 tyś z materiałem .Mam umówiony taki remont na styczeń.Ale w renault Thalii.Ja na twoim miejscu szukał bym innego mechanika .

Edytowane przez marekwodniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

Trochę to trwało, ale uporałem się z awarią. Faktycznie problemem była uszczelka, ale znalazłem mechanika z polecenia, który zrobił wszystko za 1600zł. Głowica podobnie jak u kolegi wyżej wysłana do planowania, wszystko działa super!

Szczerze mówiąc, "super" warsztat, do którego udałem się najpierw pod płaszczykiem oryginalnych części z ASO chciał mnie po prostu naciągnąć. W dodatku dowiedziałem się, że 4 miesiące wcześniej na przeglądzie w ASO serwis najwyraźniej nie wymienił oleju (za co zapłaciłem) - podobno olej, który spuścił z mojego silnika to sam syf, co byłoby niemożliwe po kilku tysiącach kilometrów zrobionych po przeglądzie. Tak więc pozdrawiam ASO Renault na al. Jerozolimskich w Warszawie!

Dowiedziałem się też, że z racji aluminiowej (a nie żeliwnej) konstrukcji, bardzo prawdopodobne jest, że będę miał podobny problem za max 2 lata, więc powoli trzeba będzie myśleć o kolejnym samochodzie :)

Dzięki wszystkim za pomoc i Wasze dobre rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!