Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą do wymiany


scarza

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.09.2017 o 16:03, Tiagra4700 napisał:

XXX

Budżet 30-35tys zł, więc chyba się nie zmieszczę :(

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz po remoncie silnika i wymianie rozrządu będę sprzedawał swoją jeżeli chcesz :-)

Po tym jak odebrałem samochód w poniedziałek to auto pali i jeździ i zachowuje się jak nowe... ale cóż, czas się pożegnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów.

Moje auto to Megane III Grandtour 1.2TCe, 115KM, 2013r. Czy ktoś słyszał o problemach z uszczelką głowicy w tym aucie?

Przepraszam, że zadaję pytanie w tym miejscu, ale nie znalazłem odpowiedniego wątku, a nie chcę zakładać nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mieliśmy taki przypadek w 1.2TCe 130KM, ale to o niczym nie świadczy, bo w innych silnikach też padają UPG czy to dCi czy starsze jednostki wolnossące 1,6 czy 2.0 i jest ich na na takim samym poziomie.

Zasada spokojnego rozgrzewania silnika dotyczy wszystkich modeli !

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Będę uważał na ten silnik.

Wcześniej jeździłem kilkoma dieslami i pozostał mi nawyk spokojnego rozgrzewania silnika oraz odczekania przed wyłączeniem po zatrzymaniu - wszystko ze względu na turbiny. Nigdy z żadną nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2017 o 19:40, witman napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

 

 

Witam wszystkich użytkowników :-D

 

Od razu przepraszam że bez zbędnych uprzejmości uderze w temat który mnie żywo interesuje..

 

Kilka pytań do kolegi witman lub innych bedących w temacie... Zamierzam zakupić Scenica III z silnikiem 1.4 TCE i byłem na 100% zdecydowany ale na moje szczeście lub nieszczęście trafilem na ten temat. Scenica zamierzam sprowadzić z Francji lub Belgi a wiadomo że na przebiegi rzedu kilkudziesieciu tys kilometrów nie ma co liczyc. Trzeba liczyć sie z przebiegami powyżej 100 tys a po lekturze wątku widać że  problemy z uszczelką zaczynają sie wlasnie po  tym przebiegu..

1.Czy problem z uszczelka dotyczy tylko silników z roczników 2009-2011 czy nowsze roczniki też beda/mają  ten problem?

2. Czy kraj pochodzenie autka ma jakieś znaczenie ?

3. Czy zagazowanie tego silnika będzie mieć wplyw na uszczelkę ?

4. Czy oprócz badania bagnetu olejowego jest jakas inna prosta metoda zdiagnozowania mozliwości puszczania plynu przez uszczelke glowicy?

5. Jaki jest orientacyjny koszt wymiany samej uszczelki ( chodzi mi o wariant optymistyczny czyli uszczelka pusciła ale blok ocalał ) ? Czy przy wymianie uszczelki trzeba tez wymienić rozrzad ?

 

Z góry dzięki za pomoc i cierpliwość..  

 

:lapka:

Regulamin pkt. 5.6 oraz 5 .13 - Prezes

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zasadniczo tak,

2) nie ma silniki były klepane w hiszpani,

3) raczej nie, ta uszczelka tak ma i się po prostu rozłazi między 2/3 cylindrem a w efekcie czego pęka, gaz może tylko ten proces delikatnie przyspieszyć z racji wyższej temp spalania,

4) w 1szym stadium jak płynu ubywa mało nic nie zdiagnozujesz, ani masła nie będzie pod korkiem ani na bagnecie, w dalszych stadiach idzie wykręcić świeczki i sprawdzić boroskopem czy jest wymyty tłok - ale to już jest późne stadium :-D

5) Ja się tego niedługo dowiem bo mój właśnie jest na serwisie u witmana xD Ceny znam ale nie wiem czy pisać ;f 

To zależy czy po ściągnięciu głowicy chcesz ją też zrobić tj. uszczelniacze, szlif zaworów, kontrola i ew. wymiana szklanek (luzy zaworowe), planowanie itp CZY tylko planowanie i uszczelka. Ale żal nie zrobić głowicy jak się ma już na stole. Przy wymianie uszczelki trza wymienić rozrząd bo mało kto ci złoży to na starym, zresztą po 140 tyś mój - jak mi powiedziano "widać oznaki rozciągnięcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!