Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

scarza

Megane III phI Uszczelka pod głowicą do wymiany

Recommended Posts

Przez dłuższy już czas obserwuję ilość wymian uszczelek pod głowicą w naszym rodzinnym warsztacie w różnych silnikach Renault niezależnie czy to benzyna, diesel, z turbiną czy wolnossak i okazuje się, że ilość tych napraw jest na podobnym poziomie praktycznie w każdym silniku.

Nie raz konsultowaliśmy temat UPG z innymi warsztatami w Polsce i zagranicą specjalizacyjnymi się w Ranault, oni również nie dostrzegają zwiększonej ilości wymian UPG w 1.4TCe, wręcz przeciwnie duży warsztat mojego kumpla z Irlandii nigdy o takim problemie nie słyszał.

Dużo przestraszonych użytkowników 1.4TCe i 1.2TCe, a nawet 2.0TCe z naszego forum i forum Scenic pyta nas czy wymienić profilaktycznie UPG odpowiadamy, że nie ma sensu tego robić, trzeba pilnować poziomu płynów, nie doprowadzać do przegrzania oraz nie pałować silnika na zimnym !

Mieliśmy już wiele przykładów 1.4TCe z przebiegami grubo ponad 200tys. przy których dokonywaliśmy wymiany rozrządu (rozciągnięty łańcuch) w których to była oryginalna fabryczna UPG i nie ruszaliśmy jej, bo nic nie przeciekało. 

Zapytałem kiedyś znajomego z dużej znanej firmy motoryzacyjnej w której się zaopatruje większość warsztatów o ilość sprzedanych UPG do tego modelu, gość przekopał system informatyczny i stwierdził, że bardzo mało się tego sprzedało na terenie całej PL w stosunku do innych modeli.

Widać, że problem UPG jest rozdmuchany tak jak problem panewek w dCi, kto dba o płyny, wyminę oleju i stosuje się do określonych zasad takich problemów nie ma.

Będę to pisał do znudzenia, mamy obecnie w rodzinie już 9szt. 1.4TCe, w tym 6szt. z LPG i 4szt. z mocą ~160KM, mamy też kilka 1.5dCi, 1.6dCi i 2.0dCi, nasi znajomi również jeżdżą tymi silnikami i jakoś nie mają problemów z panewkami czy UPG.

Edytowano przez witman
  • Like 1
  • +1 1

Cześć Witman,

Pytanie mam, zbliża mi się 100 tyś/km przebiegu chcę wymienić rozrząd co byś polecił zrobić czy wymieniać jakieś dodatkowe części może łańcuch bo od czasu do czasu go słyszę przez nie umiejętną zmianę biegu czyli więcej gazu i puszczenie za szybko sprzęgła, czasem przy gwałtownym przyśpieszeniu słyszę czasem (ale nie notorycznie) jak grzechocze mi pod maską.

Pozdrawiam

Rozumiem, że chodzi Ci o silnik 1.2TCe H5Ft 130KM.

Tak dokładnie :) Tak jak w opisie użytkownika.

Mam pytanie dotyczące rozgrzewania silnika. W Megane 3 mamy dwa poziomy kontrolki temperatury płynu chłodniczego. Wiecie może jakie są wartości w stopniach Celsjusza przy pierwszej małej kresce oraz przy pełnym wskaźniku? 

Pierwszy klocek zapala się przy 50 st. a ten drugi poziom normalny już to 75 stopni.potem w zależności od silnika samochód grzeje się od 82-do 88 stopni .

Mnie się wydaje, że pierwszy zapala się już przy około 35-40*C, postaram się sprawdzić z podłączonym clipem. 

23 godziny temu, witman napisał:

Żle ci się wydaje, zwykły prosty adapter  bluetooth elm czy jak ja mam vgate i widac pięknie jaka jest temp.

Dzisiaj rano sprawdziłem w Sceniku 1.4TCe równocześnie na dwóch różnych systemach diagnozujących, pierwszy to clip, a drugi to sterownik LPG, start silnika przy temp. 5*C i wszystkie trzy czujniki łącznie z tym zewnętrznym wskazywały taką samą temperaturę.

Pierwszy pasek na wskaźniku ukazał się przy temp. 42*C - czujnik w reduktorze LPG i 43*C - clip, a do uzyskania tej temp. od uruchomiania silnika trzeba było 6`15``sek, a 70*C 12`55`` sek. Ogrzanie kabiny było włączone. 

W naszych megankach GT i GTline sprawdzę niebawem, tam jest jednak pomiar analogowy, więc postaram się zaobserwować, kiedy ruszy się wskazówka.  

Edytowano przez witman
  • Like 1
  • +1 3

Pełna profeska :) Pytałem z ciekawości, ale dziękuję za szybką odpowiedź! Czyli lepiej poczekać z ostrzejszą jazdą do pełnego rozgrzania, bo 42-43*C to nie za dużo.

Edytowano przez maciejmacku

W wielu współczesnych silnikach doładowanych diesel jak i benzyna, producenci wprowadzili w oprogramowaniu zabezpieczenia w których to silnik ma pewne ograniczania obrotów, doładowania i mocy do czasu osiągnięcia temperatury 30-40*C, a w silnikach wyczynowych nawet do osiągnięcia pełnej temperatury pracy.  

• +1 1

x

Potwierdzam, zupełnie inne auta tutaj przytoczę, ale czasami jak kierowcy wrócą i przyjdzie mi gdzieś przejechać się jednym z naszych Ducato (2017/2018/2019) to właśnie na początku po odpaleniu nie depniesz autu bo odcina moc, czujesz jakbyś na pace co najmniej 2.5t dźwigał :D, zagrzeje się i pełne 180 koników zaczyna biegać.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.- mireczek01

Dnia 27.09.2018 o 21:24, witman napisał:

Spróbuj pojeździć trochę na benzynie 98 lub 100 oktan.

Kolego witman wielkie dzięki za podpowiedź. :rolleyes:

Według Twojej sugestii zrobiłem już ok. 2500 km na Pb 98 z Orlenu. Co drugie tankowanie dolewałem specyfiku "LIQUI MOLY VENTIL SAUBER". Skutek: silnik pracuje równiutko i brak szarpania podczas jazdy. Na razie nie sprawdzałem jak z wypadaniem zapłonów, bo mój fachowiec na razie nieobecny, ale wszystko wskazuje, że jest OK.

Kolego witman należy Ci się duże piwo. <ok>

• +1 1

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się