Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą do wymiany


scarza

Rekomendowane odpowiedzi

Z kolegą Witman przekopaliśmy niemieckie forum megane (https://www.megane-board.de/threads/1-4tce-riss-im-2-zylinder-ist-es-ein-einzelfall.18602/). Jest opisane 4-5 przypadków podobnych problemów w różnych tematach. W dwóch czy trzech na pewno było pęknięcie cylindra. W jednym przypadku po wymianie uszczelki znowu się lało. W dwóch przypadkach renault ze swojej strony pokryło koszty w wysokości 1000 euro (całkowite koszty 3500-4000 euro). Awarie wystąpiły w okresie zimowym.

Oprócz tego nie ma tam jakiś sensownych informacji co mogło być przyczyną, większość osób piszę żeby grzać silnik i studzić go po jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce tylko kolegom przypomnieć że ;

Na początku 2011 w 1,4 TCe - poprawiono ;

- dolot,

- mapę wtrysku ,

- zastosowano ciut dłuższą skrzynię biegów ,

 

Wielu użytkowników nie widzi różnicy w sposobie eksploatacji;

- silnika wolnossącego od turbodoładowanego,

- często wrzuca na luz, zapominając o warunkach smarowania,

- traktuje silnik z ciężkiego buta, tak na starcie jak i na końcu jazdy,

- nie stosują odpowiednich olejów, wydłużają interwały wymiany, niedbają o właściwy stan oleju,

- zapominają o kontroli sondy lambda - co przekłada się na wzrost temperatur i ciśnień suwu pracy

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,

Jesteś w stanie potwierdzić (źródło), że zmienili mapę wtrysku w 1.4 tce? Dzwoniłem do ASO Puławska w Warszawie czy mogliby mi wgrać poprawioną mapę bo mam silnik z 2009r.

- Dostałem odpowiedź, że mogą podłączyć komputer "to się może coś zaktualizuje" - nic konkretnego czy wgrają mi nową mapę czy nie...tragedia.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Recive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak sprawdzić pęknięcie tulei cylindrowej bez demontażu głowicy? Pęknięcie takie może być niewidoczne po zdjęciu głowicy, szczególnie na zimnym silniku. Wczoraj pytałem Was, co sądzicie o zastosowaniu tzw. wzmacniacza uszczelki w postaci Loctite 3020?

Edytowane przez pluto37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź, że mogą podłączyć komputer "to się może coś zaktualizuje" - nic konkretnego czy wgrają mi nową mapę czy nie...tragedia.

Od 2011 r nie byłeś w ASO z autem ?? może masz już wgrane aktualizację

 

pluto37 - proponuje aby kolega poszukał, jakie wartości ciśnień i temperatur panują w komorze spalania silnika w fazie suwu pracy silnika turbodoładowanego, a wszystko Tobie się wyjaśni

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,

Jesteś w stanie potwierdzić (źródło), że zmienili mapę wtrysku w 1.4 tce? Dzwoniłem do ASO Puławska w Warszawie czy mogliby mi wgrać poprawioną mapę bo mam silnik z 2009r.

- Dostałem odpowiedź, że mogą podłączyć komputer "to się może coś zaktualizuje" - nic konkretnego czy wgrają mi nową mapę czy nie...tragedia.

Pozdrawiam

Ja mogę to potwierdzić bo w moim 1.4 tce z 2009 roku przeprowadzałem w aso taki proces aktualizacji bo borykam się szarpaniem silnika przy obrotach 1800-2200. Nie pomogło to ale spalanie faktycznie chyba się zmniejszyło o jakieś 0.5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem całkiem niedawno - na początku grudnia 2016. Przez cały okres eksploatacji był serwisowany w ASO Jerozolimskie natomiast nie wiem czy coś wgrywali...

Mi nic nie szarpie, spalanie w mieście w mega korkach na odcinku 4 km w jedną stronę do pracy to 10.3~11.0 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertując zagraniczne fora w poszukiwaniu opisów usterek 1,4TCe napotykałem wypowiedzi o aktualizacji mapy w wtrysku, często ludzie nawet nie widzieli, że zaktualizowano im soft podczas wizyty w serwisie.

Chyba jeden z naszych kolegów na forum, który jako jeden z pierwszych był posiadaczem Scenika 1,4TCe z 2009 roku pisał coś o aktualizacji w serwisie, później robił chiptuning.

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!