Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc przy oszczędnościach w Renault to może jakiś spec z forum powie mi jak to się stało, że auto krajowe (link poniżej) w wersji dosyć biednej (m.in. tradycyjny kluczyk) posiada z tyłu kratki nawiewowe?

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-iii-1-6-gaz-lpg-kola-zimowe-salon-pl-ID6yzIbP.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam,że skoro w tej ubogiej wersji nie ma kieszeni na plecach foteli przednich, to nie może być schowka na drobiazgi między fotelami. Zatem założono kratki aby ten schowek zatkać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś i osłony na mocowaniach amortyzatorów są zamontowane - wychodzi na to, ze u mnie jest komplet. Jestem ciekaw czy te wszystkie drobne dodatki kastrują faktycznie w fabryce, czy też dopiero w... Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ostatnio ze znajomym mechanikiem z aso, sam powiedział, że Polskę renówka traktuje jak gorszy sort. W krajowych autach korozja śrub i połączeń masowych to normalka. Nawet w 2 letnich autach i młorszych. Dzisiaj dolewałem płynu do spryskiwacza i zauważyłem pierwsze oznaki korozji na śrubach (m.in. na tych dużych mocujących plastikowy przedni pas). Auto krajowe, równe 3 lata. U mnie też brakuje osłonek na wycieraczki i uszczelki błotnika.

W megance 2010 z Francji po 5 latach wszystko pod maską wyglądało idealnie, pod autem również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rynienka kupiona, dekle na wycieraczki i amorki również.

 

Ale czy ktoś wie jaki jest nr zaślepki tej śruby?

Na allegro widziałem, ze tym miejscu coś tam jest. Jak dzwoniłem do ASO to w ogóle nie wiedzieli o jaką rynienkę mi chodzi.

post-75111-0-34088700-1484766927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać że nie tylko Renault robi takie oszczędności - teraz w każdej marce rządzą księgowi.

Taka zaślepka kosztuje w produkcji 0,5euro (produkując 200 tyś auta rocznie wychodzi oszczędność 100tyś euro) - normalka.

Np. VW "zapomniał" dać blendę w lampie na żarówkę (taki kapturek)w różnych modelach (Polo, Golf, Pasek) - przez to lampy H7 świecą "psu w dup..", ale oszczędność jest.

 

Takich przykładów można mnożyć na pęczki - zawsze się nad tym zastanawiałem jak można takie pierdoły likwidować - ale w sumie jak na jednym aucie takimi głupotami oszczędzą 10euro - to na całej produkcji maja miliony euro.

 

W Megane IV też zrobili oszczędności - pompka spryskiwaczy jest za słaba i na postoju sikają prawie w połowie szyby, ale jak jadę 20km/h to już leją pod wycieraczkę i można cholery dostać bo nie daje rady szyby umyć porządnie.

Może jutro właśnie się z tym w ASO pojawię - jak się wyrobię. W sumie mam jeszcze inne 2 uwagi do nowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper69 wszystko zamówiłem po numerach w ASO

- zaślepka na amortyzator 9,54

- spinki mocowania błotnika 2,6

- zaślepka na wycieraczke 4,2

ceny netto

 

uszczelka lewa błotnik/maska na allegro 55zł brutto z przesyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo: brak dekli na amortyzatorach (ale ja od razu posmarowałem jakimś tawotem te śruby), brak rynienki, brak dekli na nakrętki wycieraczek

 

Wydaje mi się że brakuje Ci osłony na komputer silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony na komputer też nie wszystkie meganki mają. Moje dwie z Francji miały. Polski salon - brak, jak znajdę w dobrych pieniądzach to dokupię, paskudnie to wygląda bez osłony, od razu widać, że coś tam powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!