Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś ma nr taka osłona?

Próbowałem coś na google znaleźć ale nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądać.

Planuję trochę tą Meganką pojeździć to te pierdoły sobie podokupuję.

Dodatkowo w lato wpadnie jakieś wyciszenie, bo to co się dzieje przy 120km/h to masakra jakaś (mi nie przeszkadza, ale jak jedziemy całą rodziną, to się zastanawiają o co chodzi).

Z ciekawostek. Byłem w ASO na przeglądzie po 2 latach. Stwierdzili, że coś jest nie tak z tylnym łożyskiem i będą wymieniać na gwarancji. A że to zespolone z tarczą no to z obu stron wymienią, a skoro tarcze to i klocki. Z jednej strony cieszę się, że nowe heble z tyłu wpadną, ale z drugiej czy łożysko powinno się rozpaść po 25tyś km? Drogi mamy coraz lepsze (przynajmniej tam gdzie ja jeżdżę) więc dla mnie to spora niespodzianka. O ile oszczędzają na drobnostkach to na łożyskach już raczej nie powinni bo, mimo wszystko wymiana hamulców z tyłu, to już dla nich spory koszt.

pożyczone

 

edit____

Znalazłem zdjęcie całego silnika? Jakieś spinki czy klipsy do tego? Widzę, że jakaś rura do tego dochodzi jeszcze

post-75111-0-14680600-1484905764_thumb.jpg

 

edit2____

Tu jest zdjęcie komory i jest dziura (pewnie wentylacyjna) na tę rurę

Stąd pożyczyłem zdjęcie komory silnika i tam jest dziura (pewnie wentylacyjna)

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=26245

U siebie takiej dziury nie mam, więc być może brak osłony jest podyktowany tym, że nie ma jak kompa chłodzić

post-75111-0-07129300-1484906458_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deku masz ostatni lift i być może już nie robili otworów na tę rurkę. W starszych megankach był jeszcze otwór w plastikach zderzaka tak jak na zdjęciu. Osłona komputera silnika wskakuje na swoje miejsce bez spinek, a w osłonę się wciska tę płaską rurkę plastikową - też na wcisk, bez spinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona ma numer katalogowy 237060001R

Nówka, oryginał Renault kosztuje 50 zł, do zamówienia w dowolnym ASO, albo przez allegro.

Odnośnik

Mnie tylko zastanawia, że skoro w nowej wersji po liftingu nie ma wyprowadzenie ze zderzaka do rury z chłodzeniem to czy nie będzie to rodziło jakiś problemów z przegrzewaniem komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to po jakiejś trasie sprawdzę, jaką temp. ma komputer - może on aż tak sie nie grzeje (ale wiadomo, że elektronika nie lubi ciepła).

@altair4 dzięki za linka - w ogóle fajny profil na allegro - masa ciekawych rzeczy.

 

edit____

Po trasie (30min) komp zimny.

Na postoju (też 30min) komp ledwo ledwo letni.

Być może osłona osłania od silnika na postoju i nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane III Grandtour GT-line z Niemiec. W drzwiach głośniki z membraną papierową. Grają całkiem nieźle. Jak wymieniałem drzwi to kupiłem używane (prawdopodobnie na Polskę) z plastikowymi membranami. Z tego co czytałem opinie to grają masakrycznie. Oczywiście założyłem swoje. Także auta na nasz rynek to standardowo inny "sort" od zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coupe 2012 z polskiego salonu - są zatyczki na wycieraczkach, amorach, rynienka, osłona komputera i ta rurka do niej. Dodatkowo w zbiorniczku płynu do spryskiwaczy jej rurka do sprawdzania poziomu, a na ogranicznikach drzwi są dodatkowe osłony/uszczelki (ograniczniki były z plastikowymi rolkami).

5D GTline 2013 - nie ma osłony na komp i rurki, nie ma osłon ograniczników ale ze to rolki fabrycznie były już metalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w zbiorniczku płynu do spryskiwaczy jej rurka do sprawdzania poziomu

kurde, a na forum czytałem, że nie ma czegoś takiego, żeby się na desce wyświetlał komunikat o braku płynu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoję Cie - nie ma tego o czym myślisz, jest jedynie manualne sprawdzenie za pomocą rurki. W środku tego sitka, które jest w korku jest uchwyt z dziurką dołączony do rurki. Zatykasz palcem dziurkę, wyciągasz rurkę i wiesz ile jest płynu, Moim skromnym zdaniem to mogli już podnieść cenę samochodu o 50 zł i dać elektroniczny wskaźnik.

Zapomniałem jeszcze - w starszym samochodzie mam regulacje wysokości fotela pasażera, a w nowszym już tego nie ma. Poza tym wydaje mi się że w nowszym brakuje w drzwiach jakiejś maty/pianki wygłuszającej bo przy zamykaniu jest dźwięk puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam regulacje wysokości fotela pasażera, a w nowszym już tego nie ma

Ale to już nie są drobiazgi jak zaślepka nakrętki za 2zł (też tego nie mam - tylko fotel składany na płasko jest).

 

Wygłuszenie to temat rzeka, jedni dodadzą matę na klapę maski i już słyszą różnicę, inni obkleją całe auta i "żona nie widzi różnicy". Ja będę wyciszał w lato, bo o ile jak jadę sam to mi nie przeszkadza to już przy 120 trzeba sporo głos podnosić, żeby z pasażerami z tyłu porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoję Cie - nie ma tego o czym myślisz, jest jedynie manualne sprawdzenie za pomocą rurki. W środku tego sitka, które jest w korku jest uchwyt z dziurką dołączony do rurki. Zatykasz palcem dziurkę, wyciągasz rurkę i wiesz ile jest płynu, Moim skromnym zdaniem to mogli już podnieść cenę samochodu o 50 zł i dać elektroniczny wskaźnik.

Zapomniałem jeszcze - w starszym samochodzie mam regulacje wysokości fotela pasażera, a w nowszym już tego nie ma. Poza tym wydaje mi się że w nowszym brakuje w drzwiach jakiejś maty/pianki wygłuszającej bo przy zamykaniu jest dźwięk puszki.

 

Regulacji wys. fotela pasażera też nie mam (dynamique). Do dźwięku zamykanych drzwi rzeczywiście trzeba się przyzwyczaić. A co do poziomu płynu spryskiwacza, to wg serwisu istnieją jakieś wersje ze wskaźnikiem elektr. No ale jaja są z tą rurką. Ja jej nie mam ale niebawem przy wymianie oleju założą mi plastki z fluence. Zbiornik zostanie ten sam. Bo ponoć kto ma owalny wlew płynu, ma rurkę, a kto ma okrągły, to nie ma. Przez taką bzdurę nie można wygodnie zobaczyć czy płyn się kończy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!