Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pbet napisał:

Cięcie.

Bardzo dobrze napisane. Pamiętajcie że te samochody nowe na zachodzie kosztują po 20-25K Euro w najlepszych wersjach wyposażenia to średnio roczna pensja przeciętnego pracownika zarabiającego średnie pieniądze na zachodzie. Nie ma cudów jest to klasa średnia i to raczej niższa. W polskich warunkach ludzie myślą sobie że to coś więcej, jednak to są produkty skierowane na rynek zachodzi nie ma cudów. Nawet nie chodzi o jakość plastików bo to tylko materiał, ale bardziej o spasowanie, to jest tragedia. Nawet fordy, którymi jeździłem były dużo lepiej spasowane. Niestety taki klimat jak to mówią. 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda marka ma swoje plusy i minusy. VAG i Niemcy słynęli kiedyś z niezawodności, Renault i Francuzi z komfortu. Teraz wszystko się wyrównuje i wybór auta pozostaje raczej kwestią gustu. Częściej wygrywa estetyka niż mechanika. Sami pewnie przyznacie, że wygląd jednak ma znaczenie :-) Określenie "dla ludu" może niefortunne ale wszyscy wiemy o co chodzi. Luksusu może nie ma ale też jest zaje... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wcześniej opisywałem różnice w autach, które przyjechały z Niemiec i te z salonu PL wyprodukowane z gorszymi materiałami na rynek europy wschodniej, że ten sam olej kupiony za naszą zachodnią granicą tej samej firmy dłużej jest jasny podczas jego eksploatacji.

 

https://finanse.wp.pl/podwojne-standardy-zywnosci-w-ue-ke-grozi-korporacjom-6170571473413761a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od producenta. Znana kawa kupiona w DE inaczej smakuje niż ta z PL nie dlatego, że jest lepsza tylko dlatego, że gusta w danych krajach są inne. Proszki do prania (mówi się, że są lepsze), a one w wielu przypadkach są bardziej skoncentrowane. Polecam sprawdzić na opakowaniu sugerowaną ilość prań i porównać z krajowym odpowiednikiem. Tylko polska doza pozostaje ta sama i stąd często większa skuteczność. Działa to też w drugą stronę i czasami robiąc "marki własne" zmienia się tylko opakowania, a zawartość pozostaje taka jaką znamy z telewizyjnych reklam i sklepowych półek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem bo nie tankowałem auta w Niemczech więc wszystko przede mną :-) Z jakiegoś względu Niemcy z terenów przygranicznych tankują w Polsce choć mogą zatankować swoje super paliwo u siebie więc czy ta różnica jest naprawdę taka duża i opłacalna?

Zgadzam się z tym, że czasami (trzeba podkreślić, że nie jest to regułą) produkty na różne rynki mają inną jakość i właściwości co może wynikać chociażby z ostrzejszych regulacji prawnych w danym państwie i pewnie wielu innych rzeczy. Nie wchodziłem w szczegóły lecz domyślam się, że tak może być.

Przy okazji dziękuję @deku i @witman za poradę odnośnie sposobu zamontowania osłon śrub amortyzatorów. Już siedzą na swoim miejscu.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy czy to standard, że w wersji z silnikiem benzynowym nie dają wygłuszenia maski? Dziś na przeglądzie zwróciłem uwagę na to, że go nie ma. Idąc dalej to czy będzie pasowało od jakiejkolwiek innej wersji (np. diesla)? Może ktoś zna nr referencyjny? No i podstawowe pytanie czy używka z phI lub phII będzie pasować do phIII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tylko że taką matę trzeba by sztukować jakoś, wycinać pod wzór, a dedykowana pyk i siedzi. Zastanawiam się tylko czy jest to mi potrzebne i co może dać. Do czasów nagrzewania się silnika nie mam zastrzeżeń (ciekawe jak będzie zimą) ale może troszkę ciszej byłoby przy obrotach > 3000? W sumie też mi to nie przeszkadza i przynajmniej wiem, że mam silnik :-) Czy taka mata (obojętnie oryginalna/sztukowana) nie sprawi, że silnik będzie się przegrzewał w lecie?

 

p.s.

wygłuszenie maski (faktycznie takie samo przed i po lifcie) 658400006R

spinki (potrzebne chyba dwie) 7703077117

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!