Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu wygłuszenia pod siedzisko kanapy, to wczoraj przejeżdżając wstąpiłem na auto-szrot, gdzie było pięć meganek i żadna nie miała takiego wygłuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Postanowiłem wymienić boczki przednich drzwi, bo mam te boczki w wersji dla biednej Europy wschodniej, czyli z czarnymi głośnikami i bez uchwytów. Kupiłem odpowiednie boczki na Allegro, takie ze srebrnymi ramkami głośników i uchwytami, dokupiłem brakującą spinkę i śrubę. Zdejmuję moje boczki a one puste w środku jak wydmuszka, żadnej folii, żadnego wygłuszenia. A te które przyszły mają połowę przestrzeni wypełnioną filcem.

Rozumiem, że słabsze wersje nie mają uchwytów, ale że nie dali głupiego wygłuszenia??? To jakaś kpina. A to jeszcze była wersja testowa w salonie, mająca chyba robić dobre, pierwsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że z tymi uchwytami w drzwiach przednich to nie ma reguły. Raz są a raz nie i nie wiem czy to zależy od wersji. Wystarczy na mobile.de spojrzeć. A ileż można zaoszczędzić na kawałku plastiku albo kawałku wygłuszenia ze sprasowanych starych szmat? Albo kapturkach na wycieraczki czy amortyzatory? Chyba tylko w fabryce w Hiszpanii wiedzą po co im taki galimatias. To już choćby montaż tańszego akumulatora czy opon dałby spore oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę skalę produkcji, to 'oszczędzanie' fabryki na wygłuszeniach czy detalach mnie nie dziwi. Załóżmy, że na zabraniu dodatkowych wygłuszeń w drzwiach zaoszczędzą dajmy na to 5euro na egzemplarzu, to przy skali produkcji 100 000 szt. rocznie (strzelam!) daje już 500 000 euro. To się nazywa optymalizacja zysków :) Pracuję w fabryce, ale innej branży i widzę jakie są mechanizmy działania, jeśli chodzi o optymalizację i lean management :)

 

Niemniej jednak, takie wygłuszenie boczków można poprawić montując jak kolega @Testral, albo kupując materiały izolacyjne i podkleić posiadane boczki. Wygłuszałem Poloneza, więc trochę o tym moge powiedzieć :-)

 

Pal licho oszczędności w takich miejscach, bo nie są mocno upierdliwe, ani nie wpływają na jazdę. No i można je poprawić łatwo. Gorzej gdyby oszczędności wpływały na trwałość pojazdu w większym stopniu. Choć i tak wszystko do tego zmierza ;)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Testral - udało Ci się spasować te boczki kolorystycznie z tapicerką? Chodzi mi o to czy widać, że są to boczki z innego auta.


Regulamin 
pkt. 5.10 Zabrania się również pisania tematów i całych postów (...) czcionką pogrubioną [BOLD] . Nie jest to dobrze odbierane przez innych użytkowników, a zwłaszcza administrację.
- mireczek01

 

edit____

Nie mam pojęcia skąd wziął się bold.... szału dostaję z tym nowym designem

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy czy ktoś mógłby dodać zdjęcie zamontowanych osłon śrub mocowania amortyzatorów przednich 543301929R? Będę wdzięczny gdyż zakupiłem i coś mi nie pasują. Mają dużo mniejszą średnicę niż otwór, który powinny przykrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dokładnie coś takiego kupiłem w ASO. Jak mi osłona zaczęła wpadać przez otwór to szybko palcami łapałem żeby nie wpadła z myślą "jak ja to wyjmę". Czyli co, wyśrodkować nad śrubą i wcisnąć do oporu? Coś zaskoczy? A jak to później wyciągnąć do wymiany amortyzatorów? Ściskając ciągnąć do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!