Skocz do zawartości

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Masz ciekawy materiał wideo związany z motoryzacją?
Dodaj go do na naszej bazy - kliknij tutaj, wybierz kategorię i dodaj film

kacper69

Megane III phII Renault oszczędza na drobiazgach

Recommended Posts

Ja ostatnio robiłem skrzypiący ogranicznik w Espace IV - konstrukcja taka sama jak w megane. Trzeba wyjąć ogranicznik, rozebrać na kawałki, wyczyścić (np. zmywaczem do hamulców), nasmarować poszczególne elementy i złożyć z powrotem. Psiukanie z zewnątrz nie pomagało. Po takim czyszczeniu i zamianie rolek miejscami pracuje cichutko, jak nowy.

Przyszło ocieplenie i cicho jak makiem zasiał. Drzwi nie wydają żadnych dźwięków.

Nawiązując do tematu oszczędności na drobiazgach.. W moim egzemplarzu z 2010 r Salon Polska nie było tak źle. Fabrycznie były osłonki na śruby wycieraczek, rynienka pod maską i obudowa komputera. Nie ma osłonek mocowań amortyzatora, ale już jestem na etapie poprawki tego niedociągnięcia.

Widać nie było reguły, czy salon polska czy zagranica. Pewnie chodziło o to czy akurat mieli to na stanie przy montażu auta :-D 

Może to też źle powiedziane `oszczędności na drobiazgach` bardziej jest to kwestia kwoty jaką zostawił pierwszy właściciel przy zakupie auta. Do tego dochodzi inny marketing sprzedażowy w EU zachodniej i wschodniej, wersja Privilege z Niemiec zawsze jest bogatsza od Privilege z salonu PL, widziałem i porównywałem to nie raz. Zapewne Niemiec zapłacił dużo więcej za te dodatkowe wyposażenie. Wersje Privilege z PL potrafią nie mieć czujników cofania, nawigacji, mają zwykłe fotele i wiele innych braków, powinny moim zdaniem być wersjami niższymi.

Witman ja mam fakturę za swoje gt220 chyba ok 100tys zł. To nie jest mało jak na Megane, a opisywana bieda jest na wyposażeniu :-)

Czekaj, dobrze Cię zrozumiałem, autko za 100kzł, a jest bieda ?

No jak dla mnie jest :-)

Brak regulacji góra- dół fotela pasażera (wyglądasz idiotycznie, jakbyś siedział na podstawce dla dziecka)

Plastikowe przednie słupki

Plastikowe tylne boczki drzwi

I jeszcze jakieś drobiazgi, które miałem w starszych autach z zachodu ( też Megane III w bogatych wersjach)

• +1 1

Napisano (edytowany)

Z tą regulacją siedzenia pasażera to jest jakoś dziwnie - w 5d (GTline czyli dynamique + pakiet gltine) jej nie mam a w coupe dynamique juz jest.

Edytowano przez fourier

To ciekawe, bo w naszych GT i GTline oraz kuzynki Grandtour Privilege jest regulacja wysokości foteli kierowcy i pasażera.

Napisano (edytowany)

Wiem że ciekawe - nasz GTline 5d jest z końca produkcji M3 ph. II - np nie mamy srebrnych obwódek na maskownicach przednich głośników, nakładki na progach są "Renault Sport" zamiast "GTline" a zawieszenie (amorki + sprężyny) zamiast z Coupe (wg informacji renault i użytkowników z forum właśnie takie powinno być w GTline 5d) jest z GT 2.0 TCe Kombi :-) (sprawdzone po numerach seryjnych). Dodatkowo spalanie przy normalne/spokojnej jeździe do pracy na poziomie 5,7-5,8 l/100km (1.4 TCe! Przy jeździe w trybie emeryckim udało mi się zejść do 5,4-5,5 po przejechaniu trasy 2 razy do pracy i z powrotem- łącznie 200 km) Samochód kupiony jako fabrycznie nowy w polskim salonie.

Edytowano przez fourier

@meganecoupe02  a w GT220 nie masz przypadkiem foteli sterowanych elektrycznie ?

Nie, nie ma :-)

Ale czujniki cofania przód tył z wizualizacją, kamera cofania, r link, perłowy lakier jest.

Ja tym autem nie jeżdżę na co dzień (żona jeździ), w przeciwnym razie pewnie wylapałbym więcej takich drobiazgów.

Dnia 13.02.2017 o 14:57, fourier napisał:

Jeżeli ktoś chce zrobić taki wynalazek to - rurka np ze zużytego pojemnika po płynie do czyszczenia klimy wurh, strzykawka (a dokładniej ta końcówka), wiertło i nożyk. Jakieś 5 min roboty i tyle.

Powiedz mi jaka długa ma być ta rurka i czy otwarta u góry i na dole, bo widzę że od kroplówki będzie pasować.

Jak nie zapomnę to zmierzę przez weekend. Otwarta dwustronnie - przed "pomiarem"  zatykasz górny otwór, następnie wyjmujesz ją ze zbiorniczka i wiesz ile jest płynu.

Dnia 14.10.2017 o 16:01, witman napisał:

A kto ma w M3 taką gumową uszczelkę pomiędzy drzwiami przednimi, a tylnymi ? Uszczelka spełnia funkcję wyciszenia, zatyka bowiem szczelinę międzydrzwiową, aby nie gwizdało podczas jazdy :-)

Brawa dla kolegi:

Dobra robota :-D, już myślę o zakupie.

Zastanawiam się tylko jak będzie w zimie. Czy będzie przymarzać.

Edytowano przez pbet

Nie przymarzają, ja i tak przed zimą smaruję wszystkie uszczelki smarem silikonowym.

Wiadomo, że się smaruje. Ja przed zimą miałem smarowane, a i tak te uszczelki drzwi górne takie z meszkiem mi przymarzały i kilka razy nie mogłem otworzyć niektórych drzwi bez odrywania ich na siłę...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się