Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Płetwa rekina


Rekomendowane odpowiedzi

Płetwę dorwałem przypadkiem na OLX od prywatnej osoby. Produkt oryginalny wraz z opakowaniem oraz instrukcją renault. Jestem po wymianie czas około 1-1.5h na spokojnie. Efekt taki jaki oczekiwałem bardzo zadowalający fote wrzucę po pracy. Czy warto ? Dla mnie było warto i też dowiedziałem się, że antena na dachu jest tylko FM(tylko 1 kabel), GPS widocznie leci innym kablem a tą którą kupiłem ma dwa przewody od FM oraz GPS ale podpięty tylko 1 przewód FM. Gdyby nie fakt, że udało mi się płetwę dorwać w niskiej cenie inaczej bym sprzedał i kupił zwykłą nakładkę rekina na antenę z dobrego materiału a bacik wykręciłbym, cena myślę w granicach 80-100zł a nie badziew po 30 co farba zejdzie po którymś tam myciu i nie trzeba się bawić w rozbiórki w środku samochodu :). Według mnie powinno śmigać :).

Screenshot_20180330-125853_Messenger.thumb.jpg.9c55aa9e641353c415e0ef8831b8122b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael156, a to nie jest tak że skoro masz kable do FM i GPS, to kabel FM podłączasz w to miejsce gdzie antena z bacikiem była podłączona a kabel od GPS lutujesz do przewodu od GPS, bo chyba tak coś kojarzę w instrukcji do montażu płetwy (punkt 12 instrukcji chyba coś takiego pokazuje)?

Poślij zdjęcie z ta płetwą i napisz czy te kable lutowałeś zgodnie z intrukcją.

Teraz dopiero zauważyłem że masz inny nr fabryczny: 8201684054, a ja szukałem 8201638593 (zupełnie inny jest drugi kabel, instrukcja  i chyba cały zestaw niż Ty kupiłeś)

https://www.ebay.pl/itm/ANTENNE-REQUIN-SHARK-NOIR-RENAULT-MEGANE-4-IV-ORIGINAL-GENUINE-ANTENNA/322368188398?hash=item4b0ea42fee:g:nCsAAOSwImRYXVDX

 

 

Edytowane przez adam007c
dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja która podał @Andon się troszkę różni bo on ma 1 kabel wtyczkę a 2 do przylutowania ja w swojej płetwie miałem 2 wtyczki i według instrukcji nie trzeba nic wlutowywać. Nie miałem wyboru była tylko taka płetwa i taką kupiłem. Jeden kabel luźny, podłączyłem tylko biały jak z starej anteny i radio śmiga nie gubi sygnału z nawigacją również nie mam problemów. Może zależy od wersji wyposażenia lub daty produkcji ja mam auto z 02.17 (04.17 rejestracja) intens z 8.7 cala ale starym softem jeszcze 2.2.18 a nie 3.x.x.xxx dlatego po swojej wersji wnioskuję, że wystarczy sama nasadka bez demontażu oryginalnej anteny.

20180330_141532.thumb.jpg.382fef438ae03a9ce2504e4834b28c14.jpg

 

Edytowane przez Rafael156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zamówić płetwę w ASO w cenie 199zł wg cennika (obowiązującego od 10.03.2018r.), niestety ale Panu z ASO przy zamówieniu wyskakiwała cena 1.204 zł więc zadzwoniłem na infolinię Renault dlaczego takie rozbieżności w cenie, Pani zaskoczona musiała skonsultować się z kierownictwem i wyszło na to że w cenniku jest błąd i powinno być 1.199 zł (zniknęła jedynka przed 199) :-(

Można się było tego spodziewać po Renault.

Aha, zapytałem o cenę montażu gdyby ktoś się skusił na płetwę za 1.199 zł. Koszt 390 zł po rabacie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkopie, cena płetwy to 199zł a dokladniej 200.19zł w ASO.

Nr.katalogowy 8201684054 i o taki numer prosimy.

Dostępna do 2 dni roboczych, sam ją kupiłem.

Po prostu do Megane wyskakuje im dedykowana za blisko 1200zł, a to jest akcesorium uniwersalne dla wszytkich Renault od Twingo po Mastera, które mają dziurę w dachu poprzez antenę FM.

 

Trzeba zdjąć podsufitke aby jej nie połamać, odkręcić śrubę i wypiąć dwie wtyczki lub jedną.

Rekinek ma dwie wtyczki (FM i GPS).

W nowych Renault z reguły jest tak że FM jest podłączona antena na dachu (jeden kabel) a antena GPS ukryta jest gdzieś pod tapicerką (drugi kabelek) i dlatego mamy taki efekt że niektórzy podłączaja tylko jeden kabel.

 

Montaż w ASO 380zł netto.

Edytowane przez sasio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!