Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosty i tani interfejs diagnostyczny


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, fourier napisał:

Nie wiedziałem o tym. Dodatek przez sklep google czy przez jakąś stronę?

image.thumb.png.0f5d5b3ecf207fe6fb1f767897ef4842.png

Trzeba wybrać silnik 1.2 TCE Captur. U mnie z 1.4 TCE działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdę na kompletnego laika, ale spytam: jaki kabel/wtyczka/podłączenie jest do potrzebne, aby połączyć się z telefonem? Z góry dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w tę stronę kierowałem myślenie, czyli w zasadzie potrzebne jest coś takiego: interfejs? Dzięki @aniewa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie kolejnego laika. Czy w rękach osoby, która nie ma o diagnostyce zielonego pojęcia takie urządzenie może bardziej zaszkodzić niż pomóc? Pytam bo z jednej strony fajnie byłoby mieć (elm+maxiecu lub clipa) ale czy jest on mi potrzebny czy lepiej zostawić go profesjonalistom? A może opłaca się to kupić i nauczyć obsługiwać? MII w wieku od 9 do 13 lat podłączałem pod kompa 2 razy płacąc po 50 zł za podłączenie u speca (nie był to clip ale diagnozy były trafne). Czy to obsłuży MIII ph3 oraz przyszłościowo MIV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wypowiedzieć się na temat maxiecu bo takiego używam. Jest to bardzo prosty w obsłudze program diagnostyczny. Jeżeli ograniczysz się tylko do odczytu i kasowania błędów nie ma mowy o zaszkodzeniu autu. Bez obaw można też zmieniać dostępne  ustawienia. Co do adaptacji to nie wypowiem się bo takich nie robiłem.

M III i modele wsteczne obsługuje bezproblemowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czy jako specjalista w tej dziedzinie mógłbyś podrzucić link do zestawu, który byś w takim razie polecił do amatorskiego zastosowania? Na alle jest tego sporo i sam nie potrafię dokonać dobrego wyboru :-) Czy da się tym zmienić paskowe wskazanie aktualnego spalania w liczbowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to mogę Ci sprzedać mój - brat ma identyczny, a oprócz tego mam już CLIPa w drodze. Mogę dać na niego gwarancję rozruchową i w razie czegoś pomóc jeżeli nie wiedziałbyś jak go uruchomić itp. Cena - dla forumowiczów na pewno mniej niż go wystawiłem na allegro (zaproponuj coś to myślę że się dogadamy).

http://allegro.pl/elm-327-bt-obd-ii-2-advanced-i6967006122.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Przemyślę choć chciałbym chyba coś więcej niż OBD2 więc i tak musiałbym dokupić program. Ponieważ w zestawie taniej i z gwarancją to dość mocno zastanawiam się nad zakupem ELM327 + MaxiEcu. Czy jedyna przewaga ELMa z BT nad wersją z kablem to łączność bezprzewodowa z laptopem? Różnica w cenie to zaledwie 20 zł więc niewiele. Myślałem też nad clipem ale aż tak zaawansowane urządzenie chyba nie jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pbet napisał:

choć chciałbym chyba coś więcej niż OBD2 więc i tak musiałbym dokupić program.

Program który potrafi wszystko w renówkach  masz za darmo , p'czytaj http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=15189&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się jednak zdecydował to myślę że za jakieś 25 zł bym go sprzedał. W komplecie jest oprogramowanie dostarczone przez "producenta", a od siebie mogę dorzucić torque + dodatek, o którym wspominali koledzy (nie musisz samodzielnie go szukać). Jeżeli uda mi się wyrobić z czasem przez przyszły weekend to jeszcze przetestuję program z  tego forum Daci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!