Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosty i tani interfejs diagnostyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem ELM 327 z aukcji  elm327, łączy się stabilnie z wszystkimi podzespołami samochodu, naprawdę mogę go polecić. Po przerobieniu przedłużki kabla OBD2 łączę się z multimediami (radio nawigacja). Dobrze działa z TorquePro,  ddt4all, PyClip180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rekomendację. Łyknę go.

1 godzinę temu, aniewa napisał:

Po przerobieniu przedłużki kabla OBD2 łączę się z multimediami (radio nawigacja). 

Możesz coś więcej na ten temat? Tak normalnie się nie połączy z radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do połączenia z multimediami renault wykorzystuje piny 12 i 13 złącza obd2. Kupiłem przedłużacz obd2, przeciąłem kabel i ponownie połączyłem piny w sposób jak poniżej:

przedłużacz strona OBD II            przedłużacz od strony ELM

1-----------------------------------------------------------1 

2-----------------------------------------------------------2

3-----------------------------------------------------------3

4----------------------------------------------------------4

5----------------------------------------------------------5

6------------------------------------- nie podłączone

7---------------------------------------------------------7

8---------------------------------------------------------8

9---------------------------------------------------------9

10------------------------------------------------------10

11------------------------------------------------------11

12--------------------------------------14

13--------------------------------------6

14-----------------------------------nie podłączone

15----------------------------------------------------15

16----------------------------------------------------16

Oczywiście nie trzeba przecinać wszystkich kabelków, ważne są te z numerami 6,12,13,14.

Sposób przeróbki dokładnie opisany jest na stronie forum dacii  link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa tamta oferta była nieaktywna. Zakupiłem Interfejs ELM327 BT OBDII Chip PIC18F25K80 +Torque z przeznaczeniem do monitorowania bieżących parametrów pracy silnika. W cenie jest apka Torque Pro, która w GooglePlay kosztuje 15 zł więc sam interfejs wyjdzie mnie 30 zł. Nie najgorzej, o ile będzie działał i nada się do monitorowania tych parametrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie mam szczęścia albo sam już nie wiem. Doszedł do mnie ELM z tej aukcji i cóż... nie działa. Podłączam do auta, świeci na czerwono. Paruję z tabletem z zainstalowaną aplikacją Torque Pro udostępnioną przez sprzedającego lub z telefonem z zainstalowanym Torque Lite z Google Play i nic nie widzę. Dioda ELMa sobie miga od czasu do czasu na zielono nierównomiernym tempem, a w aplikacjach takie cuda:

received_306530596678854.thumb.png.b9ffe8355a3fbecd7902ccd0d6c6d3f8.pngScreenshot_20190130-184441.thumb.jpg.cd1d6d4f70816fb39e518c98d23ed25f.jpgScreenshot_20190130-184423.thumb.jpg.8b4d9b14dc687b7625f177e8849bbed7.jpgScreenshot_20190130-184004.thumb.jpg.c07e365c1f21232ff2171e91416faea7.jpgScreenshot_20190130-183836.thumb.jpg.5af7065f538660767c93494e56a65347.jpg

Jakieś rady? Sprzedawca twierdzi, że "prawdopodobnie samochód nie ma w pełni działającego OBDII".

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!