Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Numer który podałeś nic mi nie mówi bo ja kupiłem na allegro do Megane iv grandtour a na kamerze i na wtyczce nie mam żadnych numerów. W listwie tej srebrnej na klapie musisz zrobić otwór na kamere albo kupić już z otworem.

Czy ktoś posiada rozpiskę co jest na którym pinie kamerki (tej "wbudowanej" w znaczek)? Robię przeszczep do LIII i nie chciałbym eksperymentować bo nawet na rynku wtórnym tanie nie są.

Dzięki. Jestem ciekaw czy przy 5V kamera da radę wstać. Sprawdzę na stole zanim zacznę zabawę w samochodzie.

Wstaw przekaźnik z cewką na 5V i sterujesz normalnie 12V

@cinas a nie spali się cewka 5V jak dostanie 12V??

Ale z radia wychodzi 6V

Wczoraj dołożyłem kamerę do Grandtoura i w instrukcji znalazłem 2 błędy. Pierwszy przy rozbiórce tylnej klapy  przy lampie - pokazują, żeby odkręcić śrubę trzymającą lampę, w rzeczywistości lampę trzymają 3 śruby, które trzeba odkręcić. 

Drugi tutaj:

klapa.thumb.jpg.535978d2b2e936dfb7532264711ff1a2.jpg

są 2 śruby pomiędzy mocowaniem siłownika teleskopowego a odbojem.

Przewodu od R-Linka do kamery potrzeba 7 metrów, dobrze jest jednak kupić 8 i mieć trochę zapasu do manewrowania. Ja kupiłem OMY 4x0,5.

Otwór na kamerę w listwie klapy bagażnika wyciąłem mini szlifierką. Jej obrys jest zaznaczony na listwie, ale to jest obrys zewnętrzny plastiku, w którym siedzi kamera. Rzeczywisty otwór trzeba wyciąć o 2-3 mm mniejszy z każdej strony.

Ogólnie sporo rozbierania - klapa bagażnika, tył bagażnika, podsufitka, progi, tunel środkowy - robota na więcej niż jedno popołudnie. Tak na spokojnie, żeby czegoś nie spaprać. 

Mi chyba najwięcej czasu zajęło dołożenie konektorów do wtyczki R-Linka. Bez zaciskarki trudno je dobrze zacisnąć na kablu.

Witam

Proszę informację jak zmienić rozstaw linii naprowadzających. Potrzebuję, aby ich rozstaw rozsunąć o 15cm na zewnątrz ale nie wiem, który parametr za to odpowiada.

Pozdrawiam.

Dzięki za info. Myślałem, że gdzieś będzie to do skorygowania. Czy da się zmienić kąt pod jakim są linie naprowadzające? Wydaje mi się, że czym dalej od samochodu tym bardziej schodzą się do siebie.

Zaparkuj na równym i narysuj linie równolegle do kół samochodu. Ja jak regulowałem kamerkę przykładałem dwumetrową listewkę. W ddt4all w Kadjarze jest możliwość wszelkiej regulacji. Od grubości linii, przesuwania lewo - prawo, oddalania - przybliżania, góra - dół. 

Witam widział ktoś instrukcję jak zamontować kamerę w Grand scenic IV??