Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompka paliwa ręczna - "gruszka"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem z uruchomieniem 1.5 dci na mrozie.

Wydaje mi się że się zapowietrza układ paliwowy. Pompowanie gruszką nic nie daje - ciągle miękka. Paliwa między gruszką a filtrem brak. Za gruszką w stronę baku jest. Po kręceniu rozrusznikiem za gruszką pojawia się trochę paliwa, gdy ściskam gruszkę żeby dopompować ucieka. Gruszka do wymiany?

I pytanie, w którym momencie załącza się pompa i ciągnie paliwo przed gruszkę? Po zapłonie jak się świece grzeją czy z rozrusznikiem? Muszę jakoś uruchomić to auto:(

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem wycieków. Paliwo wraca jakby spowrotem do gruszki. Tylko dlaczego jak jest ciepło to auto pali normalnie?

Zamiast wymieniac swiece i bawic się z wtryskami zaczac od tej pompki? Tak czy inaczej powinna bezwzględnie popychac przecież paliwo dalej.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w pompce ręcznej "gruszce" powinny być zaworki i trzymać paliwo. Skoro nie da sie nią napompowac przewodu przed filtrem paliwa to uszkodzona? Czy moze przy jakichś okolicznościach nie działać?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do pytania odnośnie wymiany zamierzałem:)

Próbowałem poluzowac ale przewody na gruszce ani drgna. Ile może kosztować ta gruszka? Wolałbym zeby była sprawna skoro ktoś ja tam przewidział.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam, kiedy był wymieniany filtr paliwa.

Mnie to wygląda na zatkany parafiną albo zamarznięty filtr.

Jeśli za pompka reczną wytwarza się nadciśnienie w pustym przewodzie,(powietrze) to trudno by pompa elektryczna, czy też ta gumowa tam coś dostarczyła.

Zdejmij rurkę dolotową do filtra i jeszcze raz spróbuj gruszką pompować paliwo.

Jak poleci, to zator jest w filtrze paliwa.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed gruszką, to znaczy miedzy bakiem a gruszką?

 

Dodano: 08 sty 2017 - 23:01

Olej i wszystkie filtry wymieniane wraz z olejem na początku listopada

 

Dodano: 08 sty 2017 - 23:04

I jeżeli w pustym przewodzie byłoby nadciśnienie to czy gruszka byłaby miękka? Pozwala się swobodnie ściskać

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za gruszką...

(zgodnie z kierunkiem tłoczenia paliwa)

Pomiędzy nią a filtrem.

 

Dodano: 08 sty 2017 - 23:08

co do samej gruszki na pustym przewodzie....

Ścisliwość powietrza w przewodzie jest większa jak cieczy (paliwa).

mogą takie objawy występować.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem. Przewod paliwowy na filtrze da sie spokojnie zsunac i założyć pozniej bez problemu? Nie chce żeby cos później ciekło

 

Dodano: 08 sty 2017 - 23:14

Pytanie może głupie ale nie wymienialem sam nigdy. Od tego też jest to forum:)

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury u mnie ostatnio wahają się od -32 do max -15 (Podhale). Może faktycznie filtr zamarza. Tankuje tylko na orlenie...

Można ewentualnie próbować podgrzać filtr suszarka/opalarka bądź drastyczniej - potraktować go wrzątkiem?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!