Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompka paliwa ręczna - "gruszka"


Rekomendowane odpowiedzi

Suszarka do włosów dobry pomysł. opalarka to już extrim, można przepalić jak jest plastikowy..

Wrzątek tylko po nim przeleci, tracąc swoje ciepło.

Nawet go nie zagrzeje.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruszka u mnie w sklepie od 15-do 30 zł nowa także nie są to jakieś kosmiczne koszta, a pomimo ropy do -35 przy mrozie -22 stopnie w moim przypadku, filtr bez podgrzewacza nie dał rady przepuścić w pełni paliwa. Samochód odpalał ale nie miał siły jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli paliwo zamarzło i wydzieliło parafinę to filtr się oblepił i wątpię aby podgrzanie filtra pomogło na dłuższą metę.

Jeżeli zalałeś zwykłe paliwo to przy minus 20-25 paliwo zaczyna zamarzać. W rejonach z dużymi spadkami temperatury lepiej dolewać jakiś dodatków lub lać v-powera :)

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam podobne objawy w tym, że grucha jest cały czas miękka (pomimo pompowania) a paliwo jest w przewodach. Czy w takim przypadku niesprawna pompka może ograniczać ilość paliwa w filtrze a co za tym idzie uniemożliwiać odpalanie auta?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie łatwo tą gruche ściągnąć jutro pokombinuje z zaworkiem dodatkowym Eh te disle zawsze coś.No i wymienie filtr paliwa hm tylko musze dojsc jaki jest u mnie z czujnikiem czy bez dzisiaj macalem czułem jakieś kable od dołu ale za ciemno zeby wiedzieć co "macałem" :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na parafinę znam tylko jeden skuteczny sposób 1l diesla 50-max 150ml benzyny, czyli na 10l diesla od 0,5 do litra benzyny

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do starych diesli dobry sposób z tą benzyną, dla nowych to zabójstwo. Najlepszy sposób na parafinę to kupowanie paliwa na stacji gdzie jest duży obrót i pewny filtr paliwa. Jeżdżę dieslem kilkanaście lat i nigdy nic nie dolewam do paliwa. Obecne temperatury - 25 nie sprawiały problemu a samochód parkuję pod chmurką. Filtr ma przejechane 20 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz kolego jesteś w błędzie że to jest zabójstwo dla silnika, stosuje to od lat, na tdi dci i zwykłych nic się nie dzieje, a te wasze wszystkie dodatki to co to jest?, nafta z dodatkami pochłaniającymi wodę i parę jeszcze innych gównianych dodatków, gdzie jak dym leci z wydechu i autko przegazujesz na postoju to tylko biała plama za tobą, bo benzynie tego nie ma

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje tylko na Orlenie, na stacji gdzie jest duży przemiał. Od niedzieli auto stoi a dzisiaj znowu ponozej -20. Filtr wymienialem na poczatku listopada. Jeżeli oblepil sie parafina to do wyrzucenia? Czy sie to rozpuści...jak przyjdzie odwilż?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Prezesie postaram się przestrzegać pisowni.

Raps88 ja właśnie liczę na rozpuszczenie ale pewności nie mam ,że tak będzie.

Jeśli chodzi o wymianę filtra to mam pytanie. Jak w końcu jest z tym filtrem tzn. przeglądam forum i jedni piszą o zalewaniu filtra a drudzy, że nie trzeba bo gruszka odpowietrzy filtr. Jak wedle Was to wygląda?

Właśnie kupiłem filtr (czarny plastikowy) z czujnikiem i nawet jeśli miał bym go napełniać to jak?(a za oknem mrózzzz )

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mase tematów przeczytałem o tych filtrach i pompkach. Za każdym razem mówili ze między innymi od tego jest gruszka i nie trzeba nic zalewac. Ale niech lepiej wypowie się fachowiec. A mam pytanie odnośnie spuszczania wody z filtra. Jak to robić?

Po zdjęciu zaślepki w nadkolu widać filtr i czarne pokrętło na nim u spodu. Odkręcić i powinno sie polac? Czy pompowac?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta, jak pompka jest sprawna to nic nie musisz zalewać. Pompką napompujesz paliwa do filtra. Jak pompka jest niesprawna to zalewasz filtr paliwem i podłączasz króćce.

Do spuszczania wody masz ten koreczek pod spodem, luzujesz go, woda schodzi i dokręcasz. Pmpować nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!