Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z bardzo wysokim spalaniem 1.4 tce


Bury22

Rekomendowane odpowiedzi

I ja również się zgadzam - i ode mnie nawet coś więcej :-D I generalnie o to mi chodzi, co po części opisałem na swoim przykładzie powyżej. A tak BTW, to chyba lepiej zapodać tempomat i obserwować drogę niźli >>operować sprawnie<< pedałem gazu, patrząc na średnie spalanie na liczniku, nie uważacie? W perspektywie kilku godzin przyniesie to relatywnie lepsze efekty zw. z satysfakcją z samej jazdy i nie popadniemy w czarną rozpacz patrząc również i na spalanie :-)

Edytowane przez konwil
Errata
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil  oczywiście, masz rację, zrobiłem to jednorazowo dla sprawdzenia, dla potwierdzenia wcześniejszych spostrzeżeń,  przecież nie będę za każdym razem brał laptopa z clipem do auta, a jadąc gapił się na odczyty. Bo można by jeszcze brać pod uwagę inne czynniki zewnętrzne typu: prędkość i kierunek wiatru, wilgotność i temp. powietrza czy ruch obrotowy i przyciąganie ziemi :-D

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witman absolutnie Cię za to nie ganię, wręcz dobrze jest poznać wyniki. Chciałem tylko rozluźnić dyskusję, bo to już kolejny temat, gdzie w kilka osób się kulturalnie spieramy :-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konwil napisał:

A tak BTW, to chyba lepiej zapodać tempomat i obserwować drogę niźli >>operować sprawnie<< pedałem gazu, patrząc na średnie spalanie na liczniku, nie uważacie? W perspektywie kilku godzin przyniesie to relatywnie lepsze efekty zw. z satysfakcją z samej jazdy i nie popadniemy w czarną rozpacz patrząc również i na spalanie :-)

Oczywiście, że lepiej tylko wtedy wpisy nie będą nadawały się do tematów o spalaniu, a tym bardziej biciu rekordów oszczędności, ponieważ bardziej liczył się będzie komfort niż zużycie :-) Osobiście sam jak tylko wjadę na jakąś szybszą drogę wrzucam od razu tempomat, dla komfortu właśnie. A paliwo? Tankuję gdy jest taka potrzeba :-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Testowałem autko klienta po wyminie rozrządu, sprzęgła, świec, filtrów, oleju Megane III Kombi 1.4TCe 131KM 2010r. przebieg 176kkm,  spokojna trasa, 2os, 60% droga S max. 110km/h, 40% droga krajowa max. 90km/h. 5,5/100, przy średniej 72km/h, na dystansie 215km.

Drugi pomiar to 95% autostrady, prędkość 140km/h w porywach 150. Wynik 7,2/100, a ostatnie 50km autostrady jechałem 160km/h i skończyło się na 7,7/100km.

 

 

 

20180407_112723.jpg20180407_112709.jpg

IMG-20180407-WA0007.jpg

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy też od skrzyni biegów, krótka przy której silnik ma 2800obr przy 100km/h i długa przy której silnik ma 2400obr. przy 100km/h.

W naszej Megi Coupe GTline 2011r. 1.4TCe~158KM przy spokojnej jeździe zrobiłem 5,4/100, przy średniej 75km/h.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was, Megane III 1,4 Tce 2009 w jeździe miejskiej spala mi ok.9 l licznikowych a ok. 10,3 gazu. Jazda autostradą 105-120 spalanie gazu ok. 8,5 l gazu. Czy zmiana oprogramowania silnika na nowszą wersje zmieni wartość spalania przy jeździe na gazie? Czy nieautoryzowany serwis lub ASO robi taki update, ewentualnie jaki jest koszt? Dzięki wielkie.

Edytowane przez adamkaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, adamkaw napisał:

Nie obraziłbym się jeśli mógłby palić mniej

Litości... przecież 100km robisz za 20-25 zł. Taniej niż niejeden właściciel diesla 1.5. Chciałbyś żeby auto z silnikiem 1.4 i 130 KM mocy paliło 6 litrów w trasie a 8 po mieście? :-D Nie rozumiem gdzie widzisz problem. Jak coś dobrze działa to się tego nie rusza.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet ma rację, +/- 20zł za 100km to dobry wynik.

@adamkaw nie bierz moich fotek ze spalaniem 5,5/100 jako wyrocznię, bo to wynik ze spokojnej jazdy, to przykład, że można 1.4TCe jeździć oszczędnie, tak jak w 1.5dci można zrobić 4,6/100, ale normalnie nikt tak nie jeździ ;-)

Co do korekty mapy, musiałbyś zrobić dwie: dla sterownika LPG i Pb, bo gdy zwiększysz doładowanie na Pb trzeba też zestroić na nowo LPG.

Nie ma co liczyć na wielkie oszczędności w spalaniu, za to zwiększy się dynamika i moc, co w efekcie końcowym daje większą frajdę z jazdy.

Pisałem już na forum o moim porównaniu silnika 2.0 16V F4R z LPG (śr.spalanie 10,8 LPG), który miał niespełna 135KM i miałem go w Sceniku II oraz 1.4TCe~162KM z LPG (śr.spalanie 10,4 LPG) w Sceniku III, porównując oba silniki, ich spalanie oraz wytwarzaną moc, można śmiało powiedzieć, że 1.4 jest o 24% lepszy od 2.0, jego sprawność jest znacznie wyższa, więc spalanie w stosunku do generowanej mocy mniejsze.

 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!