Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Bury22

Megane III phI Problem z bardzo wysokim spalaniem 1.4 tce

Recommended Posts

Moja Meganka 3 1.4 tce rzadko widzi obroty 2,5 -3 tys. i w cyklu mieszanym z przewaga jazdy miejskiej pali wg.wskazań komputera 6,3-6-5  tylko jeżdże jak dieslem 2tys. i zmiana biegu ;6 bieg wrzucam już przy 70km/h jak jadę sam i normalnie ciągnie bez jakiś tam drgań czy dławień ,więc przy zachowaniu zasad eko drivingu i częstym hamowaniu silnikiem pali zacnie jak na opinie negatywne na temat spalania o nim.

2 godziny temu, fullxda napisał:

Moja Meganka 3 1.4 tce rzadko widzi obroty 2,5 -3 tys. i w cyklu mieszanym z przewaga jazdy miejskiej pali wg.wskazań komputera 6,3-6-5 

Takie spalanie to ja nawet na trasie do 90km/h nie mogę osiągnąć. Masz długą czy krótką skrzynię? Chyba, że jest coś nie tak z silnikiem. 

Ja mam jeden z ostatnich wyprodukowanych ze stycznia 2013 więc długa skrzynia ale w dużej mierze zależy to od stylu jazdy jak i Scenic jest duzo większym samochodem.

W poniedziałek bylem u kolegi Tomakur pod Kielcami i wracając zatankowałem w  Wolbromiu padał lekki śnieg byla 18 i jechałem na spokojnie 60-80 km i wiesz ile mi wyszła średnia ? a zrobilem chyba 70km do Bierunia ,chyba nie do uwierzenia ale 4.9 l prawie jak diesel chociaz mój poprzedni diesel 1.3 jtd w tym samym stylu jazdy zszedłby do 4,2 litra .

1 godzinę temu, fullxda napisał:

Ja mam jeden z ostatnich wyprodukowanych ze stycznia 2013

W silnikach po 2011 chyba była przeprowadzona modernizacja układu dolotowego i czegoś tam jeszcze + zmieniony soft wtrysku. Należy zauważyć, że silniki te zanim się nie rozgrzeją są wręcza zalewane paliwem (widać po korektach STFT), natomiast w LTFT u mnie jest prawie ciągle -10 co oznacza że silnik pracuje na bogatej mieszance. Korekty STFT praktycznie zerują się w momencie depnięcia w gaz gdy rozpędzimy turbinkę i ciśniemy z gazem w podłodze od powiedzmy 2000 /obr Na lekkim gazie przed skutecznym działaniem turbiny silnik ciągle dostaje za dużo palwa. Tak się reno zabezpieczyło pewnie przed ew. wypaleniem zaworów i uszkodzeniem silnika. Lepiej dać więcej paliwa niż mniej.

Ja mam lpg założone na wiosnę korekta długa LIFT ustawiła sie na -1,6 i ani drgnie od 2 miesięcy.

Edytowano przez fullxda
Poprawa znaków interpunkcyjnych

Kurcze. Ja jadąc grandem 1.4tce po dziadkowemu nie przekraczając 2.5tys max 90-100km/h nie mogę zejść poniżej 7,9l. Próbuje zejść niżej ale za cholerę nie idzie. Ogólnie ten silnik lubi paliwo. Wcześniej jeździłem mazda premacy 2.0 i potrafiłem zejść do 6.5l.

Widać, że każdy egzemplarz inaczej się zachowuje. Duże znaczenie ma tu skrzynia krótka/długa. U mnie wczoraj wracając już z Wrocławia, ale bez ekspresówki spalanie wyszło wg komputera 6,8l. Trasa z lotniska do Głogowa 1h 20min, nie przekraczałem 110km/h.

@maciejmacku czyli spalanie mocno porównywalne z 1.6.

Mój rekord to 5.9l wg komputera też trasa do Wrocławia, ale było ewidentnie z wiatrem i jechałem do 100km/h. Da się mało spalić, ale powyżej 120km/h ewidentnie pobór paliwka rośnie.

Edytowano przez maciejmacku

Dnia 15.12.2018 o 12:37, fullxda napisał:

jeżdże jak dieslem 2tys. i zmiana biegu ;6 bieg wrzucam już przy 70km/h

Nie wiem czy jesteś świadom tego co robisz temu silnikowi (m.in. układowi tłokowo-korbowemu).

... i dwumasie :\

Akurat we Wrześniu padł mi wysprzęglik i wymieniałem profilaktycznie dodatkowo sprzęgło przy jednej robocie , ponieważ do wymiany trzeba opuszczać sanki ; aczkolwiek przejechałoby jeszcze z 50 tys. km i powiem wam że dwumasa wyglądała bardzo dobrze 1.4 tce nie ma takiego momentu jak diesel i wytrzymuje dużo więcej

Teraz mam na Liczniku 181 tys. więc wynik godny .

Nie chce Cie obrażać i nie zrozum tego źle ale nie kupiłbym od Ciebie samochodu.

Piszę jako ciekawostkę, od tygodnia testuję ScIII Grand 2011r. przebieg 233tys. po wymnie rozrządu i sprzęgła, jeżdżę dynamicznie i bardzo nieoszczędnie po Wrocku, bo muszę wypalić pół zbiornika LPG, aby wymienić w zbiorniku wielozawór, udało mi się osiągnąć wynik na komputerze 13,2/100 przy średniej prędkości 16km/h. A niedawno w ten sam sposób trenowałem kuzyna Fluensa 1.5dCi 110KM i wyszło 10,8 ON/100.   

8 godzin temu, fourier napisał:

Nie wiem czy jesteś świadom tego co robisz temu silnikowi (m.in. układowi tłokowo-korbowemu).

Tak szczerze to komputer pokazuje aby zmienić bieg na 6 przy 60km/h i ja tak mniej więcej robie. Druga sprawa że nigdy więcej renault:) Pierwszy raz dałem się skusić a miał być S-Max 2.0 ale nie mogłem dostać:). Nie dość że wymieniłem silnik, dziwnie odpala, przestał działać hands free z lewej strony jak przyszła zima, czujnik w pedale hamulca szwankuje to i pali sporo, nieadekwatnie do prędkości i delikatnego traktowania gazu. Następny będzie japoniec wracam do Mazdy. Tam nic się nie psuło wszystko działało a była starsza o 8 lat:) i przebieg 300tys a nie 150:) Już nie wspominam że wymiana filtra kabinowego to zabawa , wyjęcie akumulatora myślałem że się poddam z tą klamra z tyłu i na końcu wykręciła się śruba i spadła na osłonę silnika. Porażka jakaś:) No ale cóż grand scenic 2010 kosztował mnie łącznie 44tys zł więc muszę nim jeździć :) Pozdrawiam 

42 minuty temu, gruku napisał:

Druga sprawa że nigdy więcej renault:)

W sumie nie moja sprawa, ale nie wylewaj pomyj na wszystko i wszystkich za to że TY kupiłeś trupa i teraz go remontować musisz :F

Raporty spalania w necie są od kilku lat i milion opinii że ten silnik pali dużo za dużo,

Silnik trup miałeś to padł, taka kolej rzeczy.

Filtr jak filtr, w jednym jest łatwiej w jednym ciężej (ale fakt w sceniku jest bardzo ciężko :F).

Co do mazdy taki wierszyk mi się przypomniał: ...deszczyk pada, wiater wieje, mazda słychać jak rdzewieje... ;) Kupisz mazdę i za 5 lat rozłoży się sama jak reklamówka z biedry :F

Nie piszę tak bo mam reno, mogę mieć każdą markę (prawie kazdą), byle spełni moje oczekiwania. Miałem hjundaja, skodę teraz mam reno a co będzie następne nie wiem może opel ? (opla ma żona:D).

Wyrażam swoją opinię i tyle. Jaki kupiłem to kupiłem ale wymiana silnika to nie jest odosobniony przypadek no i astronomiczne ceny silników. A co do Mazdy masz rację rdzewieje ale oprócz tego nic ja nie boli i wolę rdzę niż co chwila jakiś problem z elektryka. Ogólnie nie uważam scenica za zły samochód ale pierdolki psują efekt no i te problemy z uszczelkami pod głowicą. Jeżdżę silnikiem po regeneracji i dalej muszę uważać jak jeżdżę niektórzy piszą że rozgrzewają wcześniej silnik kurde samochód jest dla mnie nie ja dla samochodu. Wsiadam i jadę no ale cóż rozwój techniki - postęp hehe. Co do spalania wiedziałem że więcej pali ale żeby nie wiem jak się starając nie móc spalić mniej niż 7.8-7.9 , jak jechałem po dziadkowemu poprzednim 2.0 130km to jak bym jechal 70km/h to i koło 6 bym spalił. Wiem że ten większy i cieszszy ale boje się jak minie okres dotarcia i depne bardziej co to będzie. Pozdrawiam

@gruku Jeżeli Grand Scenic pali Ci w granicach 7.8-7.9 to nic tylko się cieszyć. Jakby nie było, to jednak duży i ciężki samochód, więc takie spalanie to miodzio. Moja Megana pali, zależnie od traktowania 8.1 - 8.9 l/100km, więc chyba nie masz na co narzekać jeżeli chodzi o spalanie, w końcu nie jeździsz VW UP! :)

21 godzin temu, gruku napisał:

Tak szczerze to komputer pokazuje aby zmienić bieg na 6 przy 60km/h i ja tak mniej więcej robie.

U mnie tak samo komputer pokazuje, zmiana biegu już przy 2tys obrotów. Na zimnym silniku trochę więcej.

3 godziny temu, gruku napisał:

Wiem że ten większy i cieszszy ale boje się jak minie okres dotarcia i depne bardziej co to będzie.

Przy docieraniu zawsze palą więcej, nowe auta z tym silnikiem na dotarciu w mieście nie schodziły poniżej 9-10L.

że więcej pali ale żeby nie wiem jak się starając nie móc spalić mniej niż 7.8-7.9

To nie megana, wagowo wiele się nie różnią ale scenik jest wyższy i ma bardziej szybę w pionie = większe opory powietrza i stąd też spalanie rośnie.

jak jechałem po dziadkowemu poprzednim 2.0 130km to jak bym jechal 70km/h to i koło 6 bym spalił.

Ale na trasie chyba ;S bo w mieście nie uwierzę dopóki nie zobaczę... Na trasie moj wóz przy tej prędkości spokojnie koło 7 łyknie nie więcej, lekki gaz i na chwilowym jest między 6-7

1.4TCe świetnie współpracuje z LPG i jazda wychodzi znacznie taniej jak dieslem, u mnie za ostanie 50tys.km mam w Sceniku spalanie 10,35 LPG/100 (autostrada/miasto 50/50), a Meganie Coupe żony 9,86 LPG/100, która jeździ głównie po mieście, oba silniki zestrojone na ~160KM, więc nie ma powodu do narzekania, obecnie 10 litrów LPG = 4,48 ON, a dla porównania siostry Nissan Yuke 1.5dCi 110KM z DPF spala w mieście Wrocek średnio 8,5 ON/100, kuzyna Fluence 1.5dCi podobnie, koleś ma Espace 4 2.0T F4R 170KM z LPG w trybie miejskim 13,5 LPG/100 to mniej jak siostry 1.5dCi i to o 35% !!!  

@maciejmacku zapocenie przy turbo to wina małych uszczelek przy wejściu/wyjściu oleju do turbo, po kliku latach eksploatacji trzeba je zmienić. 

Edytowano przez witman

Napisano (edytowany)

Wczoraj jazda Głogów --> Praga (przez Lubawkę) 315km, czas 4h z dwoma przerwami po 10min.

Średnia prędkość wyszła 79km/h, średnie spalanie według komputera 7,9l (komputer zawyża o ok. 0,3l) przy 4 dorosłych osobach i pełnym bagażniku po dach.

Prędkość na ekspresówkach 120-130km/h na tempomacie, drogi krajowe do 100km/h.

Wczoraj trochę wiało, więc spalanie mogło być wyższe/niższe w zależności od kierunku wiatru.

Edytowano przez maciejmacku

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się