Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z bardzo wysokim spalaniem 1.4 tce


Bury22

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dorzucę swoje 0,03 PLN w kwestii spalania 1.4 TCe - rok temu latem udało mi się moją Megi zejść w trasie do "komputerowego" spalania 5,2/100 (zdjęcie).
Tyle, że to już prawie nie była jazda, a warunki były bardzo sprzyjające: lato, powrót z Podhala na Śląsk (w części z górki, więc dużo hamowania silnikiem), muskanie gazu, zmiany biegów zaraz po wyświetleniu strzałki ekonomizera, nieprzekraczanie 80 km/h, a na ostatnim odcinku (autostrada A4) jazda za TIR-em, też 80 km/h, w jego tunelu aerodynamicznym. Do tego gdzie się dało, używałem tempomatu.
W ogóle zauważyłem, że w moim przypadku używanie tempomatu obniża mi średnie zużycie paliwa, nawet w mieście (sic! w mieście tam gdzie się da, używam tempomatu i w moim przypadku  działa) - ale to tylko moje zdanie.
Podsumowując - gdy z samochodu zrobi się toczydło, napędzane wiatrem i siłą grawitacji, to i nawet 1.4 TCe potrafi zejść do 5 litrów z groszami. Ale jak już mówiłem - to raczej przetaczanie, nie jazda ;)

2017 08 18 37_Gliwice_1.jpg

Edytowane przez Blatio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje filmiki są już chyba Wam znane ;-)

 

1. Scenic III 1.4TCe~162KM - głaskanie gazu, spokojna jazda do 110km/h - spalanie 5,4/100km.

 

 

2. Autostrada A4 deszcz, mokra nawierzchnia, opony zimowe, prędkość ~140km/h, spalanie 7,5/100km.

 

 

 

Do tych wskazań należy dodać 15-18% i wtedy mamy spalanie gazu 5,4= 6,37 LPG/100, oraz 7,5= 8,85 LPG/100km.

Obecnie 8,85 LPG x 2,07zł = 18,32zł za 100km.

 

I jeszcze raz chciałem pokreślić, że spalanie zależy w dużej mierze od techniki jazdy niezależnie czy jest to TCe, dci czy wolnossak, zwłaszcza w silnikach doładowanych technika jazdy ma kolosalne znaczenie ! Turbo żyje, Turbo pije ;-)

 

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blatio napisał:

W ogóle zauważyłem, że w moim przypadku używanie tempomatu obniża mi średnie zużycie paliwa, nawet w mieście (sic! w mieście tam gdzie się da, używam tempomatu i w moim przypadku  działa) - ale to tylko moje zdanie.

W moim również :-) o czym zresztą już tutaj pisałem. Także ww. zdanie podzielam i również używam tempomatu gdzie się da. Choć w Krakowie raczej się nie da :-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy ktoś z Was robił aktualizację mapy silnika w 1.4TCe? Jest sens to robić? Jest jakaś różnica? Ile to kosztuje w ogóle? Nie chodzi mi o zwiększenie mocy, tylko wgranie nowszej mapy z ASO (jeśli w ogóle taka mapa istnieje) :) Dłuższe skrzynie montowali w nowszych rocznikach czy, to kwestia oprogramowania?

Przy emeryckiej jeździe do 90km/h nie jestem w stanie zejść poniżej 6,5l, a patrząc na Wasze wyniki auto powinno palić litr mniej przy takim stylu jazdy.

Nowe opony ze sprawdzonym ciśnieniem, jazda w dwie osoby bez bagażu i dalej nie mogę osiągnąć takiego wyniku, dlatego zastanawiam się czy taka aktualizacja coś pomoże.

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były różne wersje skrzyń - w sceniku jest krótsza niż w megane (tu występowały dwie wersje - dłuższa w nowszych rocznikach, jest o tym cały temat gdzie zrobiłem zestawienie przełożeń itp). Co do nowych opon - w coupe miałem cały czas seryjne felgi 16" i  opony continentala - średnie spalanie wychodziło około 6,7 l (te same wyniki przed i po chiptuningu). Zamontowałem nowe felgi 17" (z monaco gp) i na to opony Hankook 205/50R17 89 V VENTUS PRIME3 K125  (ciśnienie ustawione tak jak poprzednio) - średnie spalanie podskoczyło do 7,0-7,1 l. U rodziców przy tych samych felgach i oponach conti sport średnie spalanie wychodzi na poziomie 6,2 l (no chyba że się jeździ po emerycku to można zejść do 5,7 - 5,8 l). W clio III 1.2 16v którym jeździ brat (dużo jazdy po autostradzie z 3500-4000 rpm) po zmianie opon na  Falken SN 832 ECORUN spalanie spadło z 6,0 l (na letnich, niestety nie pamietam co tam było i zimówkach - Continental WinterContact TS 860 165/65R15 81T,  jak jeździła nim bratowa to średnie spalanie było na poziomie 6,7 l) na 5,7-5,8 l.

 

Spalanie w dużym stopniu zależy od kierowcy i konkretnego egzemplarza - u mnie w domu w dwóch samochodach aktualnie jest różnica 1 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 1.4 ale w 1.2 tce nowsze mapy przesuwaly max. moment mocno do góry z racji tego, że te silniki lubią palić olej a to przesunięcie momentu powoduje że oleju pali mniej ale za to moc jest dopiero na wyższych obrotach (na forum nissana bardzo na to narzekają ludzie). Ciekawe jak się moment kształtuje w 1.4 po wgraniu najnowszych map (tu co prawda problemu z olejem nie ma ale kit wie co się zmienia w mapie - z czegoś ten spadek spalania wynika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ciekawi mnie ta duża rozpiętość spalania w 1.4tce i czy jest sens wydawać te 200zł na aktualizację. Jest różnica w spalaniu 5,5 a 6,5 przy dziadkowej jeździe, bo potem na autostradzie zamiast 7,5 spala 8,5, a nawet 9 litrów.

Skrzyni nie zmienię, w mojej Megi przy 100km/h jest 2750obr/min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już nie raz, że dużo zależy od stylu i techniki jazdy, zwłaszcza jak ktoś się przesiądzie z wolnossaka na turbo i pozostaje mu tendencja to głębszego wciskania pedału gazu. Do nie dawna mój ojciec jeździł Meganką I lift 1.4 16V 98KM K4J i po mieście przy normalnej jeździe paliła 8-9 litrów Pb, a mój Scenic III 1.4TCe , który jest cięższy i wyższy spala w tych samych warunkach 11-12 litrów LPG (*9-10 Pb) i ma 162KM, a mój wcześniejszy Scenic II 2.0 16V F4R spalał po mieście około 12 litrów LPG i nie przesiadł bym się już na 2.0 16V co najwyżej na 2.0 TCe lub 1.8TCe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplowski 1.4T~160KM pali w mieście więcej od 1.4TCe, 1.4TSI jest ponoć oszczędniejszy o jakiś 1 litr, ale tego trzeba dołożyć 1 litr oleju na 1000km, mojej koleżanki Fiat.500 0,9T potrafi wciągnąć w mieście 9,3 litra, nasz nowy nabytek Modus 1.2TCe 103KM D4Ft prawie 9 litrów, słyszałem o dieslach, które w mieście robią 6,5/100, ale to tylko słyszałem, nigdy nie widziałem. 

@maciejmacku wcześniej jakim autem jeździłeś ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejmacku uczyłeś się auta jeżdżąc na podglądzie chwilowego spalania i obserwując zachowanie wskaźnika w zależności od prędkości i obrotów? Polecam. W ten sposób wyczujesz kiedy auto pali najmniej i niekoniecznie będzie to dziadkowa jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!