Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

KZFR czy elektrozawór zmiennych faz?


stefanek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem to samo co Wy. (po raz drugi, pierwszy był z dwa miesiące temu). Zaraz po odpaleniu takie dziwne chrobotanie, jakby z okolic rozrządu, tak jak piszecie 'jakby zębatki nie chciały zaskoczyć'. Po 3-4 sekundach przestało. Myślicie ze to padające kolo? Czy moze to bendix? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DzikSk zaraz po odpaleniu czy w trakcie odpalania? Pytałem przy okazji bycia w okolicy ASO to niby pierwsze co powiedzieli to KZFR ale musieliby to usłyszeć, a z tym ciężko ponieważ trzeba by zostawić na noc i musiałoby się powtarzać z określoną częstotliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet, zaraz po odpaleniu to słychać. Dodam że auto kręci normalnie, nie ma czegoś takiego że muszę po dwa czy trzy razy odpalać. No z tym serwisem to się nie uda. Musiałbym tam auto zostać na 2 miesiące i codziennie by musieli je odpalać? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@DzikSk Jeżeli nie masz nierównej praca silnika na biegu jałowym, powyżej 1800 obr nic nie stuka, terkocze i auto normalnie przyspiesza a przede wszystkim jest cicho pod maską, to jest wszystko OK. Zobacz na 1-stronę tematu i moje zalecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że każdy z poruszanych ostatnio problemów jest trochę inny. U mnie chrobotanie było podczas odpalania, a jak odpalił to chodził jak w zegarku. Z diagnozą w ASO pisałem w kontekście tego, że wsiąść się za to trzeba będzie gdy objawy będą pojawiały się cyklicznie np. każdego ranka. Tak to loteria i takie pozostawienie u nich auta nie ma sensu. Przez cały tydzień auto odpalane było z włączonym nagrywaniem w telefonie żeby uchwycić ten moment ale bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawiło się to chrobotanie.. co najlepsze koło jest nowe i ma zrobione niecałe 15k km... koło oczywiście oryginalne, bo innego nie ma. Jak lubię swoją Megane to KZFR w tym silniku powoli mnie denerwuje. 

 

Jako ciekawostka, to fakt, że KZFR odzywa się tylko po dłuższym postoju, na zimnym silniku. Latem nie odzywało się w ogóle. Jak zaczeły się przymrozki to przypomniało o sobie. Nie wiem czy to ma jakiś związek.

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2017 o 14:20, airbites napisał:

Warto sprawdzić pod maską czy tam nie chowało się jakieś zwierzę... tak jak u mnie było, że smażyłem kota pod maską.

Hmmm.... a może jednak? Dzisiaj dolewając płynu do spryskiwaczy zauważyłem sporą kość, która leżała we wgłębieniu zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego (praktycznie na 3/4 długości tego wgłębienia) i pieczywko w lewej, górnej części komory. Przeglądnąłem komorę na tyle na ile się da oświetlić ją latarką od góry i nie zauważyłem żadnych nadgryzionych kabli czy śladów po zwierzęciu oprócz pozostawionych "skarbów".

20171210_152408.thumb.jpg.8885955536030621cf26bc06276db9e8.jpg20171210_152156.thumb.jpg.9e76070782988e5c935a1e671fad52a7.jpg

Zaczynam trochę wierzyć w teorię kolegi @airbites, że jakieś zwierze było pod maską (to jest pewne tylko nie wiem czy tydzień temu czy teraz). Czy możliwe jest, że gość nasikał na jakąś elektrykę np. alternator i przy odpalaniu gdy była jeszcze mokra to zrobiło się zwarcie? Ciekawe co to mogło być. Od góry wejść nie mogło. Nie może być za duże ani za małe (bo ta kość jest sporej wielkości, a dostęp jest tylko od dołu. Trzeba pokonać osłonę silnika i wspiąć się do góry. To nicpoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielicie włos na czworo, szukanie problemów na siłę. :-)

Wiadomo od dawna, że rozrząd z kzfr potrafi się odezwać przy bardzo różnym przebiegu. Często zaskakująco małym. Są to występujący losowo "chrobotania" zaraz po odpaleniu silnika, często też towarzyszące temu "zgaśnięcia" silnika.

Mimo tego, auta z tym problemem, przyjeżdżały jeszcze do wymiany koła wiele tysięcy km, w zasadzie do planowanej wymiany rozrządu. Utrzymywać stan oleju w pobliżu "max" oraz regularnie wymieniać. Przy jakim przebiegu to robić, każdy ma swoje zdanie. 

Colt1255 na jakim oleju jeździ auto.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lelupi napisał:

Dzielicie włos na czworo, szukanie problemów na siłę. :-)

Ja bym raczej powiedział, że to troska o zachowanie auta w jak najlepszy stanie technicznym i w ciągłej mobilności. No ale każdy uważa po swojemu i ma do tego prawo :-) Nie lubię mieć czegoś "niesprawnego" w samochodzie, a dopóki nie mam 100% pewności to przecież nie wymienię KZFR i rozrządu przy przebiegu jaki mam tylko po to by zobaczyć czy to aby nie ono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lelupi napisał:

Na jakim oleju jezdzi auto

 Wymieniany co 10 tys zapobiegawczo, 5W30. Ostatnio wymieniłem tydzien temu.

 

23 godziny temu, airbites napisał:

Sprawdź w jakim stanie jest elektrozawór i czujnik. I na pewno masz nowe koło? widziałeś czy słyszałeś od mechanika?

 Sam je kupowałem, nówka z plombami. Mechanik to mój dobry kumpel, więc jakieś kombinacje tu nie wchodzą w grę.

 

Mówisz o czujniku położenia wałka rozrządu? Sprawdzę, ale jego błąd powinien być wyświetlony jako "service". No i pytanie, czy faktycznie wymiana tego czujnika coś zmieni. Elektrozawór działa poprawnie, bo jakiś czas temu go wyciągałem i sprawdziłem. Ogólnie auto jeździ normalnie, przyspiesza jak na ten silnik bardzo dobrze. 

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelupi ma chyba rację, na siłę próbujemy znaleźć coś, byle by wykluczyć KZFR. Może trzeba się z tym pogodzić i powoli szykować się na wymianę. 

Zresztą, powoli dobijam do 80k więc warto by wymienić pasek i całą resztę, więc niech przy okazji wymienią KZFR (pasek akcesoriów co ile wypada wymienić?). 

Btw. ta kość robi wrażenie :-D 

Edytowane przez DzikSk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie chcę wykluczyć KZFR tylko wolałbym mieć pewność zanim je wymienię bo koszty są dość spore, a teoretycznie nie powinno się nic dziać w tym wieku, przy tym przebiegu. @DzikSk jaki masz rocznik? Szkoda, że Renault nie wyciągnęło wniosków po problemach w MII i nie zrobiło nic z tym kołem. Pytałem przy okazji bycia w ASO o udział w kosztach RP, nic nie wiedzą na ten temat (szeroko opisane w temacie o MII), a koło przed czasem wymieniali ponoć tylko 2 razy.

33 minuty temu, DzikSk napisał:

Zresztą, powoli dobijam do 80k więc warto by wymienić pasek i całą resztę, więc niech przy okazji wymienią KZFR (pasek akcesoriów co ile wypada wymienić?).

Też tak planuję tylko u mnie to nastąpi za minimum rok. Może za 2 lata czyli na 5 lat i około 90k przebiegu. Obym wcześniej nie musiał :-) Pasek akcesoriów wg książki tak samo jak rozrząd czyli 150kkm / 6 lat. Razem z rolkami.

33 minuty temu, DzikSk napisał:

Btw. ta kość robi wrażenie :-D 

Robi. Nie wiem jakie bydle mogło ją tam wciągnąć. Swoją drogą kiedyś w MI znalazłem wysuszony łeb ryby, leżał na silniku.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet Październik 2015. Pierwsze chrobotanie pojawiło się miesiąc po skończeniu gwarancji. Inna sprawa że i tak bym nic nie udowodnił, chyba że bym codziennie z rana(bo tylko z rana to się pojawiało, przy dużej wilgotności) nagrywał odpalanie, ale kto ma na to czas i chęci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!