Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ktoś użytkuję Megane III z motorem 1,6Dci kombi?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wymienia się sam wkład. Zerknij na użytkownika motostacja_pl na allegro - ma w dobrej cenie zarówno olej (111 zł za 5l) jak i filtr (29 zł - filtron). Ja u niego kupuję też płukankę LIQUI MOLY i ceramizer, silnik mi się odwdzięcza piękną pracą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 6.02.2017 o 01:28, robertokot25 napisał:

Dzięki za info, a sprawdzałeś go może kiedyś na takich ekstremalnie krótkich odcinkach gdzie silnik jest niedogrzany, kilka odpaleń i gaszeń, krótkie odcinki po góra 1 lub 2km (bardzo niska średnia prędkość) - mieści się wtedy w 8L średnio? pytam z ciekawości.

Wcześniej jakie miałeś auto?

 

Mogę się wypowiedzieć - posiadam 1.6dci - po Warszawie w mieście w godzinach szczytu pokazuje średnie spalanie 7,5 litra/100. na trasie w woj. świętokrzyskie zszedłem na komputerze do 5.2l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja dorzucę swoje pięć groszy. Megane mam od półtora roku. Wersja kombi 1,6dci privilage. Póki co jedna usterka to od jakiegoś czasu podczas przyspieszenia auto lekko szarpie. Spalanie na dojazdach do pracy (gdansk -gdynia ok. 25 km obwodnica z predkoscia 120-150 km/h) to wedlug komputera 5,8l/100km. W wakacje na trasie gdansk-monachium-gdansk w 4 dorosle osoby z bagażem na tydzien nie przekraczając 120km/h srednie spalanie sprswdzone na zbiorniku a nie komputerze to 4,2 litra. Auto stosunkowo ciche i komfortowe. Siedzisko trochę za krótkie (mam 192 cm) i wkurzajaca koniecznosc wylaczania każdorazowo systemu start stop. Beznadziejny system audio doprowadza do furii :-) na ogromny plus zasługują skretne xenony. Świetnie oświetlają drogę. W planach zmiana sprezyn i amlrtyzatorow na cos twardszego. Ogolnie auto polecam, przyjemnie się prowadzi, jest dość pakowne. Maly minusik dla osob z małymi dziećmi, to fakt ze trudno sie dostać baza od fotelika do mocowania isofix i brak isofix z przodu. Mam clio z 2014 roku u tam sa kanaly wprowadzające do isofix i mocowanie na przednim fotelu. Acha, bym zapomniał. Auto ma 158 tys przebiegu. Wedlug ksiazki elektronicznej u dealera mial wymieniony łańcuch rozrządu, dwa razy egr, sprzęgło i turbine :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, patrząc na historie, dość awaryjne jednak za czasu mojego posiadania auta odpukać, na szczęście jeździ i oby przejeżdżilo jeszszcze dwa lata. Potem Talisman zastąpi megane.

Edytowane przez Daniel-88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

  Wywołany do tablicy przez Kolegę  Andrzej-2010 , skrobnę parę słów o aucie po 1,5 roku użytkowania. Najechane obecnie 146 tys.km z hakiem. Olej wymieniany co 10tys. lub rok, obecnie po dwóch wymianach. Filtry paliwa, powietrza, kabinowy w/g planu serwisowego. Niedługo podchodzi wymiana paska akcesoriów i rolek, co oczywiście zostanie wykonane /150tys. lub 6 lat/. Po pięciu latach lub 150tys. wychodzi również wymiana płynu chłodniczego. Na chwilę obecną auto zachowuje się bez zarzutu, dalej sprawia frajdę z jazdy. Jedyna rzecz to cieknąca woda przez światło stop w klapie bagażnika. Potraktowane silikonem i jest ok., ale to norma w kombi M III. Spalanie, miasto 70% - trasa 30% : 6,1 l w/g komputera. Szczerze to mam ciężką nogę i lubię dynamiczną jazdę, a auto zachęca. Tutaj temat o 1.6 dci mało aktywny, może te dizelki są faktycznie  mało awaryjne, czego sobie i Wam koledzy życzę <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie, posiadam Scenic III Bose (2016 r.) z tym silnikiem od lutego. Póki co 11 tys. km i auto jeździ bez zarzutu. Spalanie w mieście 8/100, na drodze krajowej 5.2/100. Dziś miałem pierwszą wymianę oleju (poprzednia zrobiona przez ASO przy zakupie). I tutaj pytanie do użytkowników. Ile wchodzi wam oleju? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!