Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ktoś użytkuję Megane III z motorem 1,6Dci kombi?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

w DE tych 1,6Dci jest sporo ale ceny inne (40-50tys. PLN - a gdzie jeszcze koszty sprowadzenia...) - u nas raczej po dużych korektach lub dzwonach - okazje za 30-35tys. zl są zapewne z bardzo bogatą historią

Tutaj jest kilka w śmiesznej niskich cenach- BOSE, GT-LINE :

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-gt-line-1-6dci-130km-na-lancuchu-super-kolor-i-wyposazenie-ID6yHmip.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-gwarancja-113tys-km-1-6dci-131ps-bose-navi-serwis-ID6yL9Ef.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-pdcklimatroniknawigacjaswiatla-ledy1-6-dcimoc-130km-ID6yl8m9.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megan-grand-tour-1-6dci-130-ps-najbogatsza-wersja-ID6yId3d.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-super-wersja-bose-1-6-dci-130-km-zarejestrowany-ID6yJETf.html

 

Dodano: 10 lut 2017 - 17:23

 

Przebieg niby się zgadza po vinie więc pewnie był dzwonek

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączyłem właśnie do grona użytkowników Megane 1,6 DCi z 2013 r, przebieg 85k km, polski salon :) Póki co mam wrażenia (odnośnie nie tylko silnika, ale też modelu):

+ mega cichy, na autostradzie przy prędkości 130km/h słychać praktycznie tylko szum wiatru i opon (przesiadłem się z 2.0 TDi na pompowtryskach, gdzie przy tej prędkości nie da się już rozmawiać)

+ spalanie - przy tej w/w prędkości komputer pokazuje 4,8l - wow! :)

+/- dynamika taka sobie, ale to też najsłabsze auto jakim do tej pory jeździłem

- start&stop - co za ekoidiota to wymyślił? Jadę 2h po autostradzie, dojeżdżam do bramki, a ten mi silnik wyłącza, ot tak! Ile pożyje turbina w takich warunkach?! Dopiero potem odkryłem guzik do wyłączania systemu, ale prawda jest taka, że jego działanie powinno być odwrotne (powinien służyć do włączania go - dla tych co wolą oszczędzić 0,1l paliwa w zamian za remonty silnika, turbo, rozrusznika, egr, dpf itd.)

- WIELKI minus za brak miejsca na kubki - jeżdżę różnymi markami od 15 lat i pierwszy raz widzę takie auto, żeby nie było nawet 1 (!!!!) miejsca na kubek dużej kawy.

- nawigacja to jakiś śmiech na sali - nie ma tam adresów, które istnieją od wielu wielu lat (istniały dużo wcześniej przed produkcją auta), aktualizacja kosztuje 200 zł jednorazowo, ale jakoś wątpię żeby te adresy się tam magicznie pojawiły

Ogólnie to mam wielką nadzieję, że auto silnikowo będzie faktycznie bezawaryjne, bo jak patrzę na ilość przewodów i różnych podzespołów (typu 2 EGRy), to każdy mechanik będzie musiał poświęcić kilka godzin najpierw na zrozumie działania, a dopiero potem na szukanie i naprawę problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na kubek masz między gałka zmiany biegów a czytnikiem kart. :)

a jakiego adresu w nawigacji nie masz?

Możesz go podać, to sprawdzę, czy w mojej nawigacji jest.

aktualizację map w nawigacji zrób przez TOMTOMa , tam jak jest promocja to poniżej 100 zł aktualizujesz całą Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę 180 zł najtaniej.

Kubek się nie zmieści - ani kawy z orlena/shella, ani coli z burger kinga. Może taki od espresso by tam wszedł... Ja naprawdę tego nigdy nie zrozumiem jak można było taką pierdołę tak skaszanić. 230 mln euro wydali na silnik, robiło go 160 inżynierów i chyba zapomnieli dać choćby tego 1 do środka auta.

Nie ma adresu mojego domu i rodziców, o ile mój istnieje 5 lat i mogłoby go nie być, to rodziców istnieje 20 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wątku piszesz? Nie widzę tam żadnego aktualnego kodu.

PS. Czy udało się komuś trwale wyłączyć Start&stop? Rozłączyłem czujnik otwarcia maski, ale nie pomogło.

Edit. Wykopałem kod "Welcome15_pl" na minus 50 zł, działa. Jest coś, co sprawi że cena wyjdzie poniżej 100 zł jak pisał przedmówca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam .

Od tygodnia użytkuję Megane III phIII Grandtour limited /08.2014/, z silniczkiem 1.6 dci. Przesiadka  z MII phI 1.5 dci101 Km. Autko kupione u dealera Renault, pochodzenie Polska,  z przebiegiem 130 tys.km. Gdzieś nawet przewinęła się w tematach zakupowych. Jak na razie wrażenia pozytywne, komfort jazdy, dynamika, wrażenia z jazdy, wszystko na plus. Martwi mnie jedynie to co pod maską, nawet nie mogę namierzyć filtra oleju  :oops:. W starej wszystko robiłem sam, a teraz muszę nauczyć się nowego auta. Bardzo mało informacji w sieci. Co może świadczyć, że silniczek jest ok. skoro nic nie piszą, a auta z tym silnikiem jeżdżą od 2011 roku. 

W każdym bądź razie piszcie coś o swoich 1.6 dci.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr oleju jest zaraz obok miski (pod autem). Moim zdaniem dużo lepsze jest do niego dojście niż w 1.5 dCi, oczywiście jeśli dysponujesz kanałem (bez niego i tak trudno byłoby wymienić olej :P). Moje dwie sztuki tfu tfu póki co bezinwestycyjne, a w ciągu roku zrobiłem obiema ponad 30k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam kanał w garażu, więc na pewno ogarnę ten filtr. Według planu serwisowego wymiana oleju dopiero jesienią przyszłego roku, ale zrobię to wcześniej na wiosnę. Dzięki niebianska... za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc „według planu serwisowego”, ale ja bym dla świetego spokoju wymienił olej po zakupie, No chyba ze masz pewność co tam jest wlane i ze olej był wymieniony jakoś stosunkowo nie dawno. Nie wiem jakie robisz przebiegi wiec nie wiem ile zrobisz do wiosny, ale zakładam ze pisząc „według planu serwisowego” nie masz na myśli wymiany oleju co 30kkm?, a z tego co wiem to Renault tak to widzi.

 

A jak powszechnie wiadomo, taka praktyka to pomyłka, tym bardziej w silniku z turbosprężarka :-)

 

Wymien olej, to mały koszt a spokojna głowa. Udanego użytkowania! :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że przebiegi 30tys. i 2 lata to lekka przeginka. Poprzednia wymiana oleju i filtra miała miejsca wiosną tego roku, przejechane trochę ponad 10 tys. Auto serwisowane w ASO i tak wychodzi z wpisów w książce i historii w ASO. Do wiosny przewiduję, że przejadę ok 5tys. latem będą większe przebiegi. Plan serwisowy wziął się z tego, że jestem zarejestrowany na My Renault i tam można wygenerować plan przyszłych wizyt w serwisie,  przy założonym przebiegu rocznym auta.

Teraz jeszcze raz spojrzałem i pokazuje mi, że wymiana oleju i filtra czerwiec 2019 plus wymiana paska akcesoriów i rolki. Czyli liczą 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

przejechane trochę ponad 10 tys.

Czyli wg doświadczeń forumowiczów najwyższa pora na wymianę oleju :-) Ja wymieniam olej po każdym zakupie, a w dieslu jeszcze obowiązkowo dobra płukanka na start, szczególnie jak wymiana była wcześniej co 30k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za rady i kubeł zimnej wody na łeb. Chyba wymienię ten olej. Dobrze, że nie trzeba od razu robić rozrządu. ELF Evolution Fulltech FE (Solaris DPF) 5W30 będzie ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!