Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
cieciej321

Megane II phI Oświetlenie drogi podczas jazdy

Recommended Posts

Witam, mam dość może dziwne pytanie może nie, chodzi o to jak powinny świecić reflektory podczas mijania? Byłem ostatnio w stacji diagnostycznej żeby ustawili mi światła bo bardzo malutkie i wąskie spektrum światła padało ma jezdnię. Opiszę to tak: przed regulacją światła świeciły do przodu na 6m(lewa strona) 7m(prawa strona) i na około 3m szeroko - światło robiło taki jakby niesymetryczny placek - ciężko się prowadziło nocą. Po regulacji - do przodu lewa strona około 5m a prawa około 9m (widzialna okropna różnica w oświetlaniu takie jakby odcięcie światła z lewej strony) i szeroko na około 4m z większym oświetleniem na pobocze ale dalej jest ten niesymetryczny placek. Wiem że ruch mamy prawostronny i że prawa strona powinna być bardziej doświetlona, ale każde inne auto, które kieruje/kierowałem albo siedzę jako pasażer ma pięknie oświetloną jezdznie - daleko - szeroko. Co tu może być winne? Żarówki? Same reflektory? Wiem że różnica między zwykłym halogenem a np. soczewką jest ogromna, ale kiedyś miałem golfa mk3 '97 który prawie tak samo idealnie oświetlał drogę jak mojego ojca touran '09 z soczewkami. W golfie tak jak w mojej megance klosze z dwukomorowe - mijania/drogowe. Reasumując problem oświetlania, zmiana żarówek coś da? Bo te które teraz mam h7 świecą jasno czysto białą barwą.

Ogólnie co sądzicie o żarówkach ledowych h7 (widziałem ostatnio takie coś na alledrogo) testy pokazują że świecą mocniej. Czy ktoś zna to rozwiązanie w praktyce?

Pozdrawiam

Dodano: 10 lut 2017 - 08:33

Tutaj dodaje zdjęcia jak to wygląda. Powiedzcie mi czy też macie tak samo/podobnie czy lepiej wam świeci.

Znak pierwszeństwa przejazdu w odległości ok 5m od samochodu i widać to o czym pisałem wcześniej - odcięcie światła z lewej strony padania.

post-89769-0-52615300-1486711662_thumb.jpg

Na drogowych jest trochę lepiej.

post-89769-0-73775400-1486711744_thumb.jpg

Dodaje jeszcze zdjęcia w lekkiej mgle - widać jak wiązka światła pada i zdjęcie z bramy garażu z około 1m

post-89769-0-42493100-1486711834_thumb.jpg post-89769-0-72966000-1486711904_thumb.jpg

Wiem że zdjęcia nie są najlepszej jakości ale moim zdaniem widać to o co pytam.

Pozdrawiam

Wydaje mi się że firmy Narva. Mam taką jedną zapasową w schowku więc podejrzewam że w reflektorach też tej firmy. A dlaczego pytasz?

Głównie trzeba było się skupić na soczewkach i na żarówkach , w megane II nie ma co prawda wyśmienitych reflektorach tzn ich świecenie juz od wyjścia z produkcji nie powalało na kolana . Wymiana soczewek jak i kupienie żarówek Osram Night Breaker + 110 da rezultat . lecz nie spodziewajmy się cudu.

Ja mam Megane 2 ph 1 więc nie mam soczewek :)

Dodano: 10 lut 2017 - 14:02

Dodaje jeszcze zdjęcia moich reflektorów. Nie jestem pewien czy od strony kierowcy nie jest anglik... Strzałki ma chyba nie w tą stronę narysowaną? Proszę doradźcie co może być nie tak

Prawa strona:

post-89769-0-63066900-1486731344_thumb.jpg post-89769-0-03927700-1486731604_thumb.jpg post-89769-0-87804000-1486731744_thumb.jpg

Dodano: 10 lut 2017 - 14:08

I strona kierowcy:

post-89769-0-04351800-1486731939_thumb.jpg post-89769-0-03241000-1486731996_thumb.jpg post-89769-0-63515800-1486732070_thumb.jpg

Edytowano przez Prezes

Sory pomyliłem się , Ah te ferie zimowe :)

Nie masz anglika ewidentnie widac skos EU .

Tam przeważnie w nich były powyginane te osłony żarówki , czyli całe gniazda żarówek ,

Może to jest przyczyną , kurdę aż tak sie nie zagłębiałem w temat , mam nadzieje że masz oryginalne reflektory ?

A o ledach w tym modelu zapomnij ,

Wydaje mi się że są oryginalne. Piszesz o tych "szarych koszyczkach" w których jest żarówka? (Widok z przodu zdjęć reflektorów) To może być krzywe?

A czemu ledów nie można? :D

Właśnie o tym koszyczku , niekiedy jest on uszkodzony i z tego ta przyczyna ,

Co do ledów sam osobiście skontrolowałem to u siebie , oczywiście nie wszystkie modele lecz ponad połowa nadawała się do śmieci , oślepiała wszystkich z nad przeciwka , co innego jeżeli mamy soczewkę , tam to ledy się sprawdzały. w swoje zamontuj soobie bi-halogenowe soczewki i problem rozwiązany , wejdź tu :

https://web.facebook.com/Reflektory-Samochodowe-Spawanie-Plastik%C3%B3w-617177078355744/?fref=ts

Na mojej stronie zobaczysz taką przerobioną na soczewki , pozdro

Dzięki poszła wiadomość na fb. Jak idzie naprawić te koszyczki?

Dodano: 14 lut 2017 - 19:35

Dobra, dzięki ogromnej pomocy użytkownika peugeot206.88 doszedłem do problemu: Mam założone badziewia z Tajwanu firmy TYC... Czy ma ktoś takowe założone i może powiedzieć jak one "świecą"? czy tylko ja mam takie że tak to nazwę świeczki założone?

Wiem że oryginały sporo kosztują, może gdzieś dostaniesz używki w dobrym stanie. Praktycznie wszystkie kicaje nie mają nic wspólnego z dobrym oświetleniem drogi.

Małe rączki, mała cena, małe światełko :) No wiem wiem że oryginalne kosztują ale cóż zrobić :) Pozostają szroty ( na szczęście mam ich sporo w okolicy) albo internety :) Jak ktoś znałby kogoś kto ma takowe na sprzedaż najlepiej gdzieś w wielkopolsce to prosił bym o PW