Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

Recommended Posts

@jose22 A dlaczego tak?

Odpowiedz masz kilka postów wcześniej.

Jakoś mnie nie przekonuje.

Napisano (edytowany)

Ponieważ taki był fabrycznie Fiamm 600A 60Ah (samochód z rynku niemieckiego). Mam np. Hands free i może dlatego taki mocny dali, w końcu system cały czas czuwa czy się zbliżam z kartą :) 

Edytowano przez szmydu

1 godzinę temu, szmydu napisał:

system cały czas czuwa czy się zbliżam z kartą :) 

Żeby czuwał trzeba go pobudzić.

Jakby ktoś potrzebował, to akumulator o wymiarach 242mm x 175mm x 190mm mieści się bez problemu. Co ciekawe mój stary fiamm ma wlaśnie takie wymiary a nowy Fiamm o tych samych parametrach jest juz mniejszy :)

Napisano (edytowany)

Już w pierwszym zdaniu z artykułu który wymieniłeś, wynika że dobrze wybrałem 600A 60 Ah. Napisane jest "Nieprawidłowy dobór akumulatora obniża jego żywotność i skuteczność działania, dlatego przy zakupie nowego akumulatora należy się kierować zaleceniami producenta samochodu i / lub dedykowanymi do tego celu wyszukiwarkami". A producent do mojej wersji wyposażenia zaleca właśnie 600A 60Ah bo taki poszedł na pierwszy montaż :)

Edytowano przez szmydu

@szmydu nie pisałem tego do Ciebie tylko ogólnie. Skoro jesteś przekonany, że tak ma być to super. Dziwne jednak, że wielu z nas ma mniejsze akumulatory w tym samym silniku i to na 100% fabryczne. W każdym razie skoro tak ma być to ok, szanuję choć nie ukrywam zdziwienia :)

Pewnie wynika to z uboższej wersji wyposażenia i cięcia kosztów w egzemplarzach na polski i wschodni rynek.

może tak być, ja musiałem kupić akumulator na szybko bo padł na amen drugiego dnia. Nie było takich jak oryginalny tylko albo większe (i wymiarowo też) i mniesz. Więc z braku możliwości wziąłem mniejszy. Na razie działa i nie ma problemu z odpaleniem auta chociaż się tego bałem.

Napisano (edytowany)

Mniejszy (pojemnościowo) też może być, byle nie zbyt dużo. Ważny jest prąd rozruchu, bo on odpowiada za uruchomienie silnika.

Dużo niższy prąd rozruchowy nowego akumulatora niż zalecany może zniszczyć akumulator albo wywołać pożar.

Ja do swojego też zakupiłem wczoraj nowy akumulator FORSE WESTA, o takich samych parametrach, jak oryginalny.

Edytowano przez mrarek

właśnie słowo klucz - nie za dużo :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się