Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek - xenon


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależny kto czego oczekuje.. Wasze żarówki na pewno świecą mocniej od moich, ale nie ma efektu xenonu :/ W załączniku dołączam zdjęcia jak to wyglądam u mnie na Osram Cool Blue Hyper 5000K (100% Xenon look) .

 

thumb_hosting_zdjec_1494493751__img_20170318_194815.jpg thumb_hosting_zdjec_1494493818__img_20170318_194826.jpg

Teraz powinno działać:) Nagrałem również filmik jak wygląda podczas jazdy na nierównej drodze.

Mój odnośnik

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWRV, możesz ponownie załączyć zdjęcie?

 

EDIT: To ja też wymieniłem żarówki. Zdjęcie poniżej. Pozostaje sprawdzić w trasie :)

I przy okazji - żarówki montowane na pierwszy montaż, to OSRAM ORIGINAL LINE.

 

thumb_hosting_zdjec_1494535325__2017-05-11_osram_nb_laser.jpg

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Mam podobnie jak większość tutaj opinię, że warto dla efektu a może głównie dla bezpieczeństwa założyć coś w stylu Osram Nightbreaker /Laser

Zanim kupię chciałem zobaczyć jak łatwa jest ta wymiana........ i o ile dostęp do samej żarówki i jej wyjęcie z reflektora jest banalnie proste (wymiana żarówki w Clio III to był dopiero wyczyn a testowałem kilka razy) to jak odpiąć ten cholerny konektor i wyciągnąć samą żarówkę z tej obudowy... ??!!

Próbowałem coś tam podważyć nacisnąć i ....... jakoś nie daję rady.....

Można prosić o jakąś podpowiedź.

Dzięki i pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Cześć, wystarczy przekręcić delikatnie i wyjdzie ;) Pamiętaj, żeby nie dotykać szkła żarówki.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlają dobrze tylko trochę za krótko świecą - tak jakby za nisko były ustawione. Dzisiaj ręcznie je trochę podniosłem do góry, zaraz jadę na test. Mam nadzieje, że nie będę oślepiał innych kierowców, i faktycznie efekt będzie zauważalny. Zrobię zdjęcia to wstawię dla zainteresowanych :)

 

EDIT:

No więc jestem po testach, widoczność na drodze się trochę polepszyła, bez rażenia innych uczestników drogi.

 

thumb_hosting_zdjec_1498078687__img_20170621_223853_hht.jpg thumb_hosting_zdjec_1498078857__img_20170621_214209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długich nie zmieniałem, tylko mijania. Myślałem, żeby zmienić żarówki do stopu i kierunków na LED, bo fajnie to wygląda zwłaszcza z przodu, ale nie mam z tym doświadczenia i nie wiem jak z czasem reakcji.. łącznie 6 żarówek to wydatek 200-250zł, szkoda, jeżeli miałoby to nie współpracować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Różnice w barwie widać, nowe osramy lepiej się integrują z ledami do jazdy dziennej i wspólnie tworzą dobre wrażenie białego światła w nocy, chociaż największą różnicą jest ich o wiele większa jasność i zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podobnie jak Endrjuk też wstawiłem w światła mijania OSRAM Night Breaker Laser. Są bielsze od standardowych, jednak do barwy ledów im niestety dużo jeszcze brakuje. Na pewno poprawiają widoczność, ale jak komuś zależy na efekcie xenon/led to raczej nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Dwa poprzednie auta miały ksenony, a w Megi nie było na wyprzedaży wersji z LED więc wziąłem normalne halogeny. Dramat. Po 2 miesiącach wymieniłem na Phillips White Vision i świecą dużo lepiej od standardowych. Barwa światła jest prawie biała i dużo lepiej widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podobnie jak w przypadku kolegów, którzy wypowiadali się przede mną, również irytował mnie wygląd fabrycznych H7 w połączeniu z "Edge Led" w przednich kloszach. Wybór padł na Philips White Vision. Zobaczymy jak to będzie wygladać po zmianie - mam nadzieję, że nie najgorzej...Dam znać co i jak.

 

Minęły 3 miesiące, żarówki jak na razie spisują się OK. Nie jest to co prawda biel ksenonów, ale jest o wiele lepiej niż w standardowych H7. Zasięg też mógłby być lepszy, ale na szczęście niewiele jeżdzę po zmroku, więc nie ma tragedii. Ogólnie zadodowolony jestem z zakupu. Poniżej zdjęcie za dnia, sorry za jakość, ale telefon jest jaki jest :-) 

auto.jpg

Edytowane przez tokon4
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!