Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek - xenon


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jednak jest, do mijania i drogowych są takie same. Co do tych żarówek co podałeś nie testowałem, ale również brałem je pod uwagę zmieniając u siebie standardowe. Wybrałem jednak Osram Cool Blue Hyper White 5000K - świecą super, światło białe identyczne jak w przypadku Xenonu, jednak duże ALE mam do samego efektu na drodze, jest po prostu za słabe.. sama jasność nie jest zła ale zdecydowanie za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki Osram Cool Blue Hyper mają oznaczenie "OFF ROAD" i chyba nie mogą być wykorzystywane na drogach publicznych - cyt. "Włączenie ich na drodze publicznej grozi unieważnieniem dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz utratą ubezpieczenia pojazdu." http://www.osram.pl/osram_pl/aktualnosci-i-wiedza/automotive-special/specjalne-zarowki-do-jazdy-w-terenie/

 

Ponieważ nie dałem się namówić na pakiet Techno ze światłami LED (i teraz troszeczkę żałuję), również zastanawiam się nad wymianą żarówek. Oprócz wspomnianych wcześniej Osram Night Breaker Laser rozważam także Ring Xenon Ultima +120%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak zmienisz. O, zrób zdjęcie!

 

Anyway, jakie żarówki stosowane są do pierwszego montażu? Jak sądzicie, czy stosując żarówki +XXX% (oczywiście markowe) nie ma ryzyka uszkodzenia odbłyśnika ewentualnie klosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki Osram Cool Blue Hyper mają oznaczenie "OFF ROAD" i chyba nie mogą być wykorzystywane na drogach publicznych - cyt. "Włączenie ich na drodze publicznej grozi unieważnieniem dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz utratą ubezpieczenia pojazdu."

Tak, a wiesz z jakiego powodu? Żarówki te nie są legalne nie dlatego, że oślepiają, są za mocne czy jeszcze coś innego - chodzi o to, że podczas jazdy na nierównościach mają błękitno-niebieski odbłysk, który może być mylony z pojazdem uprzywilejowanym. Absolutnie się tym nie przejmuję z jednego prostego powodu.. światła FULL LED powodują taki sam efekt, ale jeszcze bardziej spotęgowany. Oczywiście nie mówię tutaj o wszystko, bo każde świecą "inaczej", dla przykładu taki efekt daje Ford Mondeo czy Peugeot 508.

Edytowane przez GWRV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWRV. Napisałem tą informację jako ostrzeżenie, żeby ew. zwrócić uwagę Twoją i innych zainteresowanych. Ale jeżeli zamontowałeś te żarówki z pełną świadomością to OK :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak, doszły wam już żarówki? ciekawy jestem efektu :D Dajcie znać co i jak :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica - producenci deklarują, że żywotność jest około dwukrotnie mniejsza niż w żarówkach standardowych. Dlatego też nie założyłbym takiej żarówki gdybym teraz nie miał dedykowanych świateł do jazdy dziennej. Generalnie jak wytrzymają pół roku to będzie OK. Jak wytrzymają rok lub dłużej, to będzie bardzo dobrze. Szacuję to drugie przy moich przebiegach.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki impulsowi od GWRV wymieniłem wieczorem żarówki w światłach mijania na Ring Xenon Ultima +120, które dziś przyszły.

Żarówki świecą mocniejszym i bielszym światłem (załącznik 1), co daje się zauważyć na jezdni. Dobrze oświetlają drogę, troszkę gorzej pobocze. Efekt look? Nie ma co się łudzić, ksenony ani led-y to nie są, ale jest lepiej niż było. Różnicę do fabrycznych widać zwłaszcza przy włączonych długich światłach (załącznik 2).

post-8976-0-44906900-1494448467_thumb.jpg

post-8976-0-60015600-1494448476_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Wygląda to naprawdę fajnie :)

 

BTW. Polecam przeczytać sobie ten artykuł, jako całkiem fajne podsumowanie najpopularniejszych typów oświetlenia: http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/nadwozie-2865/news-swiatlo-na-cztery-sposoby,nId,1098473

Generalnie taki "upgrade" żarówek H7 sprawia, że jakość świecenia w pewnym sensie zbliża się do 25W xenonów lub LEDów w samochodach klasy np kompakt, tj 2000 lumenów. Podobnie jest z temperaturą barwową (a więc efektem look). Niektóre żarówki halogenowe potrafią osiągać poziom 4000K. Tym samym zbliżają się do progu od którego zaczyna świecić xenon, tj 4200-6000K. Ale wszystko to oczywiście kosztem żywotności. Dlatego pewnie takie żarówki nie są oferowane w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!