Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - Kontrakty serwisowe i przedłużenie gwarancji


chucky80

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie nowego Renault pojawiło się pytanie dot. przedłużania gwarancji oraz tzw. kontraktu serwisowego.

Wydaje mi się, że samą gwarancję przedłużyć warto. Natomiast waham się nad kontraktem serwisowym. Czy to ma sens przy relatywnie niewielkich przebiegach, np 10-12 tyś rocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra oferta, pewnie przy zakupie dostałeś taką cenę. U mnie niestety przy kupnie nikt nie powiedział nic o dodatkowej gwarancji.

Cały czas zastanawiam się czy wykupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką ofertę z Salonu w moim mieście:

Poniżej przedstawiam ofertę wariantów przedłużonej gwarancji:

1. 2+2lata/60.000km = 2.000,-

2. 2+3lata/80.000km = 3.200,-

3. 2+3lata/120.000km = 4.500,-

4. 2+3lata/100.000km = 3.600,-

5. 2+3lata/150.000km = 6.600,-

Ofertę przedłużonej gwarancji wraz z darmowymi przeglądami przedstawiam poniżej:

1. 60m/120.000km = 6.900,-

2. 60m/100.000km = 5.300,-

3. 60m/80.000km = 4.600,-

4. 48m/60.000km = 3.400,-

5. 60m/150.000km = 8.900,-

Przedłużyć można przed upływem pierwszego roku.

Czy ty masz jakąś inną ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu dodatkowe 3 lata przedłużonej gwarancji, tj do 5 lat (max 100 tys. km) dostałem praktycznie w gratisie. I tak wg mnie to powinno działać bo z założenia nic w aucie przez ten czas nie powinno się psuć a zarabiają dodatkowo na przeglądach.

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty masz jakąś inną ofertę?

 

Podaję screenshoty. Tylko, że to jest oferta dla klienta indywidualnego 2016/2017. Kupiłeś samochód prywatnie czy na firmę? Cen firmowych nie znam.

https://cl.ly/292B2B0df gaeg2C3u

https://cl.ly/1S241t sF 3l3j3e

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie, generalnie co do zakupu w Bydgoszczy mam mieszane uczucia...

Te 3 miesiące to jest od daty zakupu? Auto żony zostało zakupione rok temu w maju 2016.

Edytowane przez byq84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem taką samą ofertę jak emigrant_

Są jeszcze opcje przedłużenia samej gwarancji, bez kontraktu serwisowego.

 

W każdym razie, czy kontrakt serwisowy się w ogóle opłaca? Czy zamierzacie zmieniać olej i filtry częściej niż wymaga Renault? Jeśli tak, to te wymiany poza harmonogramem są w pełni płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku opcja serwisowa się nie opłacała... wykupiłem tylko przedłużoną gwarancję. Tak dla świętego spokoju.

 

Generalnie mam zamiar lać lepszy olej i wymianiać go zdecydowanie częściej niż co 30tyś. Opcja serwisowa uwzględnia jedynie przeglądy wg planu. A jak porównałem to co wchodzi w pakiet tych przeglądów oraz harmonogram gwarancji (wymiany części) to wychodzi na to, że masz zagwarantowany jedynie olej + filtry. Świec, pasków, oleju w skrzyni biegów czy nawet płynów nie zdążysz wymienić na gwarancji :) Zalecana wymiana jest zdecydowanie później

Edytowane przez Nikus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!