Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - Kontrakty serwisowe i przedłużenie gwarancji


chucky80

Rekomendowane odpowiedzi

to też racja ale pełny serwis olejowy z filtrami w civicu wyszedł mnie w poprzednim 680zł. Może teraz jest drożej. Swoją drogą to się cenią...

Edytowane przez semthex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

ta oferta Easy Service to jakaś pomyłka.

Dobre dla Niemca co tylko do kościoła jeździ i będzie płakał , jak podpisze tą umowę

5lat/80 tys km, to wychodzi max ~16 tys rocznie, jak ktoś jeździ nawet tylko do pracy tym autem, to musi mieć pracę niedaleko domu ;)

A głębiej drążąc temat, to czy Renault nie jest pewien, czy te auta mogą zrobić większy przebieg niż te 80 tys km w 5 lat?

To właściwie jest antyreklama marki , strzał w stopę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kacper69 napisał:

5lat/80 tys km, to wychodzi max ~16 tys rocznie, jak ktoś jeździ nawet tylko do pracy tym autem, to musi mieć pracę niedaleko domu ;)

 

Nie rozumiem co w powyższym jest dziwnego?

 

Może po prostu ta oferta nie jest dla Ciebie? Co nie znaczy, że nie jest dla kogoś innego. Np dla mnie? Ja dla przykładu robię przebiegi rzędu 10-12tyś rocznie i co do zasady na co dzień z auta nie korzystam, bo wygodniej mi komunikacją miejską. Zatem z mojego punktu widzenia, jest to całkiem dobra oferta i właśnie taką umowę posiadam.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ta propozycja umowy jest dla tych co głównie garażują auto, a nie go używają na co dzień.

Mnie właśnie zabolało te niskie limity , konkurencyjne firmy motoryzacyjne oferują auta z 5 a nawet 7 letnią ( jak jest promocja) gwarancją i limitem przebiegu 120 tys km , a w promocji 150 tys km.

Chodziło mi o to że jeżeli producent daje taką gwarancję to jest PEWNY niezawodności swojego wyrobu, a jak Renault proponuje takie okrojone oferty, to dla mnie nie jest pewien niezawodności towaru który sprzedaje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej liczy na to, że większość aut dojedzie do tych lat i km bezawaryjnie, a pieniądze z wykupionej dodatkowej gwarancji przez większą ilość użytkowników, którzy się skusili przyniesie dodatkowe zyski. Przedłużona gwarancja nie gwarantuje, że auto się nie zepsuje. Do pralki czy telewizora też możesz dokupić co po prostu zwiększa cenę urządzenia, producenci to kalkulują rachunkiem prawdopodobieństwa. Nikt nie chce zrobić klientowi "dobrze". Druga sprawa, że warto przeczytać czego taka dodatkowa gwarancja nie obejmuje, a lista zwykle jest długa. Niemniej jednak osobiście jakbym miał możliwość to taką dodatkową gwarancję bym wykupił (na nowe auto, na telewizor nie).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2017 o 12:32, kacper69 napisał:

No właśnie, ta propozycja umowy jest dla tych co głównie garażują auto, a nie go używają na co dzień.

 

z własnego doświadczenia wiem że to "garażowanie" to np. dwa samochody w domu, a ich łączny przebieg to ok. 20000kkm :-)

i tyle co w temacie "niskich" przebiegów itd.

 

poza tym przegląd z wymianą oleju kosztuje w aso ok.700PLN , mały przegląd ok 400-500PLN

zakładając po dwa przeglądy w ciągu pięciu lat  wychodzi ok.2200 - 2400.

 

koszt umowy to 2200 (5lat/80kkm) więc jakby nie liczyć to dla osób które zrobią ok.16kkm - co nie jest wcale mało jak na warunki polskie i używanie samochodu w domu a nie w firmie - ta umowa się po prostu opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m_dyszk napisał:

z własnego doświadczenia wiem że to "garażowanie" to np. dwa samochody w domu, a ich łączny przebieg to ok. 20000kkm :-)

i tyle co w temacie "niskich" przebiegów itd.

 

Mam nadzieje, ze nie zburze Twojego światopoglądu;), ale my mamy jedno auto z łącznym przebiegiem 10-12 tys. Mam znajomych, ktrorzy samochodu używają podobnie. Nie jesteśmy wiec wyjątkiem.

Aha, większość (85%) tego przebiegu to trasa. Zauważ, ze jak się mieszka w mieście z przyzwoita komunikacja publiczna, to samochód jest potrzebny sporadycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie :-)

Dolkladnie to samo napisalem

Ja swoja megi w ciągu ostatniego roku przejechałem 9tys km :-)

Wiec male przebiegi to nie jest nic dziwnego

 Ceny "promocyjne" - do 3mies od rejestracji

 

4 lata/60 000 km - 1199 zł - rozszerzona gwarancja                                                       

4 lata/60 000 km - 1 699 zł - rozszerzona gwarancja plus wszystkie przeglądy w cenie

5 lat/80 000 km - 1299 zł - rozszerzona gwarancja                                                    

5 lat/80 000 km - 2 199 zł - rozszerzona gwarancja plus wszystkie przeglądy w cenie

5 lat/100 000 km - 1799 zł - rozszerzona gwarancja                                                      

5 lat/ 100 000 km - 3199 zł - rozszerzona gwarancja plus wszystkie przeglądy w cenie

5 lat/120 000 km – 2299 zł - rozszerzona gwarancja                                                      

5 lat/ 120 000 km - 4199 zł - rozszerzona gwarancja plus wszystkie przeglądy w cenie    

5 lat/150 000 km – 2699 zł - rozszerzona gwarancja                                                      

5 lat/ 150 000 km - 5199 zł - rozszerzona gwarancja plus wszystkie przeglądy w cenie

Edytowane przez m_dyszk
korekty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja auto mam kupione na firmę, ale firma to zakład optyczny i samochód jest używany jak to normalnie w rodzinie - wychodzą mi przebiegi w granicach 13-15 tyś. rocznie.

Nawet jak mam 2 auta to wychodzi nam na auto około właśnie tych 13 tyś.

Żona ma mniejsze bo robi właściwie koło 10, a ja koło tych 15-17.

To jak czytam że małe przebiegi to bajka to mnie śmiech ogarnia - w Polsce jeśli samochód nie jeździ w firmie (gdzie jest to podstawowe narzędzie pracy) to samochody mają takowy przebieg.

Wśród moich znajomych, którzy użytkują samochód rodzinnie nikt nie ma więcej niż 20 tyś rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sam jeżdżę wszędzie autem w warszawie + wyjazdy 2-3 razy do roku gdzieś dalej to najwięcej chyba miałem 17 tys w rok . Więc tak jak kolega wyżej mówi jeśli auto firmowe to przebiegi 25-30 tys to norma a normalne użytkowanie wychodzi dużo mniej , no chyba ,że mieszka się gdzieś poza miastem i droga do pracy to 40 km w jedną stronę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!