Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aluski Oryginał 17


blake

Rekomendowane odpowiedzi

Czujniki ciśnienia są w środku opony, przy wentylach. Po odpaleniu samochodu powinieneś mieć, na wyświetlaczu, rysunek samochodu z podanym ciśnieniem dla każdego koła. Rysunek podobny jak ten informujący o otwarciu drzwi. Jeżeli nic takiego nie masz, to czujników też nie masz. Po podaniu nr VIN ktoś na pewno może ci to sprawdzić, choćby i w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Najlepsz byłby jednak rozmiar dedykowany: 205/50/17. Jest tam jeszcze wystarczająco dużo gumy żeby zęby nie wypadały a wygląda już nieźle. 205/50/17 ma 102,5mm. gumy, 205/55/17 ma 112,75. Czyli różnica nie jest drastyczna, ale widoczna. Balony na 15stkach (195/65) mają 126,75mm. a to naprawdę poduszkowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego oczekujesz od koła, opony, felgi.

Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie bo to Ty będziesz użytkował. Bazuj na swoim doświadczeniu.

Ja mam koła 205/55 R16 - 29 kkm zrobione i wiem że większe felgi/mniejszy profil mi nie potrzebny.

Ulice w mieście mimo że są ciągle naprawiane to jest pełno dziur.

Z czasem praktyczność i komfort użytkowania będą ważniejsze niż duży rozmiar.

Mam opony Michelin Energy Saver - uważam, że są to bardzo miękkie opony.

Na tych koła licznik zawyża prędkość o 4km/h.

Megane 3 ma bazowe koła 195/65 R15 - zawieszenie jest raczej mało komfortowe. Na felgach 17 i profilu 45 to już raczej "wóz drabiniasty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swoim aucie po zakupie oryginalne 17" i musiałem je wymienić na 16".

Niestety oryginalne 17" były pokrzywione, są dosyć miękkie i potwierdził mi to też wulkanizator.

Teraz mam 16" i mogę polecić, wyższy komfort jazdy, mocniejsze felgi i tańsze opony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal twierdzę, że podstawowy rozmiar koła do 195/65 felga 15 cali. Reszta to opcje.

Moja M 3 Limited wyjechała na 205/55 R16, zapas jest jest 15 cali.

Wersje Life były na 15

Edytowane przez m0Del
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Moja ma oryginalne 17" z oponami 205/50 R17. Z tego co się rozglądałem po zakupie to zamiennik do nich, pasujący do tych felg ma wymiar 225/45 R17. Na letnich Continentalach samochód jak przyklejony! Na ten sezon będę jednak zmieniał na 16", trochę więcej komfortu. Jakby ktoś się chciał wymienić to się polecam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!