Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Temat nie jest bez sensu, ponieważ można zorientować się przed zakupem auta, ile "mniej więcej" pali dana wersja silnikowa.

Edytowane przez wojfux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glebe

Wydaje mi się, że jak najbardziej masz poprawne spalanie. Tak jak napisał @Prosto21, automat plus kapcie 18" musi swoje spalić. Ja bym tym totalnie się nie przejmował co kto pisze. Bo tu naprawdę wszystko jest istotne, jak depczesz gaz, jak często wyprzedzasz inne samochody, czy droga ma górki, itd. Poza tym poczekaj do tych kilku tys. km i zobaczysz po tym tzw. docieraniu.

U mnie średnie było 7.4, spadło do 7.3 kilka dni temu. To chwalenie się wynikami spalania jest głupie i niepotrzebne. Każdy jeździ inaczej, inny ma styl, itd. Bez sensu ten temat.

Akurat automat w tym wypadku raczej powinien być na korzyść, to nie są przecież stare automaty 4-biegowe :)

Dwu sprzęgłowe automaty (TSI, TCE itp. itd.) charakteryzują się tym, że osiągają spalanie podobne, jak nie mniejsze, w porównaniu do swoich manualnych odpowiedników. To tyle jeśli chodzi o teorię, które pewnie każdy zna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja naprawdę nie potrafię tym autem jeździć!

Nie wiem jak wy jeździcie że wam 1 1,2 130KM i 1,6sce wychodzi spalanie po 5,5l/100. Chyba połowa drogi jest z górki, albo pchana.

 

W chwili obecnej komputer pokazuje 9,1 - jak policzyłem z zatankowanych litrów i przejechanej drogi - 38,5l/450km - to jak byk wychodzi 8,5 - czyli komputer kłamie w górę - co jest zadziwiające. Jeżdżę głwonie sam, ewentualnie 2 osoby.

Z tym żę w tym przebiegu 400 km to trasa Radom-Kozienice (w te i z powrotem), a 50 zrobione po mieście. Może było 465km w sumie - ale wychodzi powyżej 8.

Ustawienia Perso - silnik na neutral, reszta sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt raczej nie ma spalania średniego 5.5 w Tce130. To 5.5 to i ja mam jak jadę 100km/h na równej drodze a jak jest lekki spadek to nawet poniżej 5l/100. Wystarczy lekka górka i spalanie skacze do 7-8l/100. A jak się depnie to spalanie chwilowe 17-29l/100. W każdym razie u mnie średnie to 7.3/100. Ty jeździsz pewnie dość dynamicznie i takie masz spalanie. Wydaje mi się, że tu w Twoim spalaniu nie ma nic nadzwyczajnego. Wszystko jest poprawnie. Jak lejesz Pb95 to spalanie będzie troszkę większe. Ja od nowości leję tylko premium Pb98. Mało robię kilometrów, więc pozwalam sobie na lepszą(przynajmniej w teorii) benzynę.

 

Dodano: 31 mar 2017 - 20:28

Dwusprzęgłowe automaty (TSI, TCE itp. itd.) charakteryzują się tym, że osiągają spalanie podobne, jak nie mniejsze, w porównaniu do swoich manualnych odpowiedników. To tyle jeśli chodzi o teorię, które pewnie każdy zna

 

No nie byłbym taki pewny. DSG czy EDC to raczej bardzo skomplikowane skrzynie dwusprzęgłowe. Nie chcę mi się wierzyć, że manual prosty jak budowa cepa spali więcej tylko dlatego, że dwusprzęgłówki mają po 7 czy 8 biegów. Raczej to tak nie działa. Ale to tylko takie moje gdybanie. Zakładając, że kierowca umie jeździć manualem.

Ja sam bym chciał mieć szybki automat(DSG/EDC) bo moim zdaniem manual powinien być tylko montowany w sportowych samochodach i nigdzie indziej. Manual daję pełną władzę nad silnikiem, wolność i można mieć pełną frajdę z jazdy. Ale tak jak napisałem musi to być sportowy samochód np. Meganka RS bo GT to nie jest sportowy samochód, udaje go tylko. Łopatki przy kierownicy mnie śmieszą jak niektórzy nimi się podniecają. Nie mam automatu bo nie było mnie na niego stać, więc musiał być manual.

Ciesz się, że masz automat bo to świetna sprawa nawet zamulaszcze hydrokinetyczne a szybkie DSG/EDC to już bajka. Bym tak nie przeżywał tego spalania.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 5,5l uzyskałem na trasie w 4 dorosłe osoby nie tocząc się i nie tamując ruchu (nawet mandat za prędkość wtedy wyłapałem...) Więc nie wiem po co te ekscytacje że się nie da i koniec. Przy następnej okazji dostaniecie zdjęcia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie więc mój z 7 calowego ekranu, intens 1.2 130KM. A teraz lekki opis jazdy: pierwsze kilometry, czyli odbiór od dealera, pierwsze tankowanie, podjechałem pod sklep (wszystko w Warszawie, na trybie sport) i po przejechaniu jakichś 20km komputer wskazywał 10.4, ale po wyskoczeniu na drogę ekspresową, na drodze ok 110km udało się zbić do 7,6 l/100km (ciągła jazda 120, przerywana światłami, tryb eco), i rano do sklepu "po bułki" i po tym wybiło 7,9 l/100km. Myślę, że o mniej więcej litr spadnie po 5-10 tys km.

 

Co najlepsze, ani razu nie zadziałał system start&stop pomimo naładowanego akumulatora (ładowany u dealera), zadziałał dopiero w garażu.

post-98974-0-13710300-1491462316_thumb.jpg

Edytowane przez lol19pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dieslu to akurat nie sztuka, aczkolwiek i tak szanuję <ok>

Gdyby ktoś w TCE osiągnął taki wynik to co innego :D

Jak wyjdę z pracy to zrobię screen a mojego panelu ECO :unsure:

 

EDIT: Ok, załączam screen. Automat TCE i 18''. Dystans ~1400km na który składa się codzienny dojazd do i z pracy (6 km miasto i 6 km powiedzmy trasa), wyjazdy do sklepu i lekarza (głównie miasto) oraz jeden wypad 200km typowo w trasie. Stoi na tym magicznym 8.3 od około 600 km.

post-98170-0-03418200-1491499008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!