Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

13 minut temu, MarcinDe napisał:

Rosa te dane wszystkie dotyczą jazdy w trybie ECO??

Jeśli tak to w takim razie ten tryb ECO to tak jak twierdzę - PIC NA WODĘ FOTOMONTAŻ.

Spalanie masz prawie jak ja - u mnie w mieście mniej wychodzi bo mam w granicach 8,7l/100.

I u mnie (właściwie żony bo to ona jeździ Meganką) ustawione jest PERSO (wszystkie parametry w Neutral, tylko dźwięk silnika podbity na Sport).

Tak, dane tylko z trybu ECO. 

1.6 SCe przeważnie krótkie przebiegi kilkanaście km w mieście:

średnia z roku - 10 kkm - 8,8 l/100 km

W ciągu tego roku 3 trasy: 80 km, 200 km i 360 km

W sobotę miałem trasę 500km bez autostrad i ekspresówek czyli prędkość do 120km/h, 5 dorosłych osób - 5,9l/100km

Jeżdżę swoją meganką dokładnie rok. Zrobiłem 34000km (poprzedni właściciel 16000) 99% w trybie eco. Mniej więcej 50% trasy - droga ekspresowa, 20% - autostrada, 30% miasto. Średnie spalanie wg dystrybutora to 6.46l.

(Dodam tylko, że jeżdżę tak aby NIE przekraczać dozwolonych prędkości, ani nie palić gum przy ruszaniu... :P )

Ja przy uważnej jeździe daje radę utrzymywać wskazanie 6,1 na komputerze. Co z tego jeżeli wg tankowania spalanie wychodzi na poziomie 6,8??? 

Jeżeli komputer spalania będzie dalej tak oszukiwał to będę to reklamował. Jest to oszustwo, ponieważ klienci na jeździe testowej zwracają na to uwagę i może to być czynnik skłaniający do zakupu samochodu. Nie ma żadnych technicznych przesłanek, dla których komputer miałby tak przeklamywac. To jest do opanowania. Poza tym zauważcie, że komputery zawsze zaniżają wskazania!

4 minuty temu, Pitrek napisał:

Poza tym zauważcie, że komputery zawsze zaniżają wskazania! 

U mnie zawyża :) W służbowej Toyocie także. Delikatnie ale jednak.

Edytowano przez pbet

Oki czy dobrze rozumiem że w MIV komputer wskazuje Ci większe spalanie niż wyliczasz z tankowania? Miałeś jakiś upgrade oprogramowania czy od początku tak miałeś? Ja palę dopiero jakiś 5 czy 6 bak ale komp zawsze zaniża jakieś 0.7 l

@Pitrek mam MIII, wcześniej miałem MII i też komp spalanie delikatnie zawyżał. Pisałem w odniesieniu do Twojego twierdzenia, "że komputery zawsze zaniżają wskazania!", które sugeruje, że zawsze i w każdym aucie komputer zaniża spalanie. Moja MIII spaliła "za mojej kadencji" już ponad 2084 litry paliwa z 51 tankowań i tylko trzy razy zaniżyła spalanie w porównaniu do tego z dystrybutora. Odpowiednio o 0,01, 0,08, 0,12 litra na 100 km. Zwykle jednak zawyża, średnio o 0,26 litra.

9 minut temu, Pitrek napisał:

Tak czy inaczej będę to reklamował. 

Próbuj. Choć sądzę, że nic nie wskórasz. Na spalanie wpływ ma mega dużo rzeczy, od stylu jazdy, przez ciśnienie w kołach, asfaltu po jakim jedziesz po Bóg wie co jeszcze. Pewnie Ci powiedzą, że to co komputer pokazuje to dane orientacyjnie, podobnie z resztą trzeba traktować poziom paliwa i rezerwę (która w wielu autach zapala się zbyt wcześnie). Wszystko po to aby nikt nie jeździł na "styk" i nie był mądrzejszy od auta czy inżynierów. Czytałem gdzieś kiedyś jak ktoś (chyba w Ameryce) wytoczył producentowi samochodów (nie pamiętam jakiemu) pozew za to, że auto mu podało błędne spalanie czy ilość paliwa i stanął pomimo, iż niby miał jeszcze jakiś zapas.

Edytowano przez pbet

@Andon nie podnosi Wam spalania w MIV na postoju? U mnie w MIII podnosi. Obserwowałem kiedyś w korku na A4.

Edytowano przez pbet

Każde splunięcie benzyną do cylindra można policzyć do spalania. Moim zdaniem MIV to liczy ale nie robiłem eksperymentu. 

Tak czy inaczej, żeby się już bardziej nie doktoryzować,  rzeczywiste spalania mam rzedu 6,7 - nie tragicznie ale liczyłem na mniejsze.

1 godzinę temu, Pitrek napisał:

rzeczywiste spalania mam rzedu 6,7 - nie tragicznie ale liczyłem na mniejsze

To trzeba było kupić diesla :) Mały, wysilony silnik z turbawką, do tego stosunkowo duża do niego buda i wiadomo, że musi wypić, a 6,7 jest chyba ok?

Edytowano przez pbet