Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

MarcinDe

Megane IV phI Megane IV - jakie macie spalanie

Recommended Posts

19 godzin temu, MarcinDe napisał:

Pitrek i tu trafiłeś w sedno - jeżdżąc opłotkami i omijając miasta można uzyskać spalanie na poziomie 6-6,5l/100

Wiem. Dlatego to zaznaczam.

Czy da się ustawić na liczniku ilość zużytego paliwa?  (tu przykład z Clio III)

1877919419_2019-05-24Meganeforumpaliwo.thumb.jpg.2f1eeccdb1f228498f9a5fb9761f92c8.jpg

lub w RLink2 2.2 (Megane IV marzec 2016)

tu screeny z manuali (nie za bardzo rozróżniam wersje, wiem że po ikonkach u góry)

2015:

1193623585_2019-05-26Meganeforumrlinka.thumb.png.67415ce4f49d5c33dc5e1fb89de7e2fa.png

2018:

2017826106_2019-05-26Meganeforumrlinkb.thumb.png.6169a56a78a49eb6f481a8ff20742e4a.png

Screen się zmienił, ale tekst jasno mówi, że tylko dystans, średnie spalanie i średnia prędkość. A screen to ani wersja 2, ani 3 ani 7, wiec może 8.

ehhh siedziałem dzisiaj w nówce kombi i sprawdziłem wersję (była 8), multisense, ale o tych litrach zapomniałem :bash:

Trzeba będzie przekopać dev mode, bo jak dla mnie to bardzo przydatna opcja.

W piątek po południu przy okazji wyjazdu na weekend do Ustronia postanowiłem założyć kapelusz i sprawdzić co rzeczywiście można uzyskać. Wynik zszokował nawet mnie. Katowice -> Ustroń. Od razu zaznaczam, że 

można tak jechać, ale mnie osobiście drażni jak na krajówkach wyprzedzają mnie TIR-y. W połowie trasy miałem już dość, ale nie chciałem zaprzepaścić eksperymentu. 

5E68C16F-E6DB-4292-B077-8927EC87AC7D.jpeg

Napisano (edytowany)

Wow. 

Miałem w zeszłym tygodniu długą wycieczkę. Jechałem trasa Toruń- Bieszczady przez Kielce - 600 km. 

Oczywiście za Łódź jechałem autostradą z prędkością 140 km. Później zgodnie z przepisami. 

Spalanie wyszło mi 7.0. 

W Bieszczadach zrobiłem 350 km 0rzez tydzień po tamtejszych górach średnia wyszło 6.7.

Powrót już przez Kraków- łącznie 700 km ale trasa głównie autostrada i drogi szybkiego ruchu. Spalanie 7.0

Ogólnie całkiem spoko. Liczyłem że może uda mi się zejść do 6.3 może 6.5 ale nie chciałem jechać oszczędnie.

20190715_103833.jpg

Edytowano przez LTar

2 godziny temu, Geble napisał:

....postanowiłem założyć kapelusz i sprawdzić co rzeczywiście można uzyskać. Wynik zszokował nawet mnie.

No właśnie. I jak tu dyskutować czy ten silnik pali mało czy dużo? :-)

Ludzie mają w zyciu różne priorytety, a silnik robi to, co mu noga kierowcy każe. 

Według mnie pali dużo jak na to co oferuje. Konkurencyjne silniki z podobną mocą palą zdecydowanie mniej. Gdyby to było 1.4 to pewnie byłoby podobnie jak w Skodzie/VW i reszcie. Mała pojemność, trzeba mocniej deptać jak się chce jako tako poruszać. U mnie średnie spalanie z samych dojazdów do pracy to około 9.5l. Według mnie to dużo. Chciałem po prostu sprawdzić co się dzieje, gdy zakłada się kapelusz. Normalnie w takiej trasie nie schodzę poniżej 7l. 

Niestety jest dokładnie jak napisałeś. I nie jest to przypadłość tego silnika, tylko wszystkich wysilonych "turbo-kosiarek" - niezależnie od marki.

Dlatego wolę mieć pod maską 2,0 F4RT (jak miałem w LIIGT) - bo tam pali 20% więcej, ale jest zabawa - a w tych wszystkich 1,2-1,4T - przy ciśnięciu pali 9-10, a fun'u niestety brak.

Przy jeździe w trasie MIV też mam 6 z przodu (4 u mnie nieosiągalna - nie potrafimy z żoną jeździć na kapelusza), ale w mieście żona ma 8 lub 9 z przodu - a to już niestety jest chore.

To ja wolę jednak moje 300C 5,7 - bo tu mam w trasie przy 140 z tankowania 14-14,5l LPG, a w mieście przy mojej nodze 20-21l LPG - ale mam fun cały czas i na każde żądanie (a auto waży 2070kg).

Mnie to spalanie nie dziwi - bo kurde MIV waży 1250kg - to też jest chore. Jak miałem Tipo 1,4 to tam było 990kg ( a auta wielkościowo podobne) - no możę jednak nie do końca bo Tipo krótsze o te 30cm, ale rozstaw osi tylko 12cm w MIV większy.

Tylko z drugiej strony - tera mamy klimy, grzane dupy, koła 17", ABS'y, systemy hamowania i inne wspomagacze, które swoje ważą.

11 minut temu, MarcinDe napisał:

Niestety jest dokładnie jak napisałeś. I nie jest to przypadłość tego silnika, tylko wszystkich wysilonych "turbo-kosiarek" - niezależnie od marki.

Tu się nie mogę zgodzić, daleko nie trzeba szukać bo nawet samo 1.3TCE mające wyższą moc i moment obrotowy pali 20% mniej. Mam w rodzinie przykład, nowa Fiesta 1.0EB 125KM spala na trasie po 50% drogach krajowych 50% po ekspresówce ~4,5l/100km, i nowy i20 1.2 84KM w tej samej trasie (jeden za drugim, trasa na 200km na południe Polski więc pod górkę) spala dokładnie tyle samo przy spokojnej jeździe. W drugą stronę na tej samej trasie (tym razem było z górki), ale z częstym wyprzedzaniem i jazdą 130kmh zamiast 120kmh i nagle zonk, fiesta spaliła 5l/100km, a i20 5,3l/100km, oczywiście jazda fiestą jest całkiem przyjemna a i20 jest od tego daleka. Wiadomo fiesta z tym silnikiem jest około 15 tysięcy droższa, ale na to też przekłada się lepsze zawieszenie, materiały w środku no i oczywiście 9,9s do setki zamiast 13.

Napisano (edytowany)

1.3 pali 20% mniej niż 1.2? Haha. Czyli jak mój 1.2 spalił ostatnio 7.0 to 1.3 spalilby 5.6??? :o prawie jak hybryda

Edytowano przez LTar

Mam niezły ubaw jak do rozważań o spalaniu włączyliście "fun factor". Z moich i Waszych spostrzeżeń wynika, że ten silnik może palić mało jeżeli kierowcy na tym zależy. Reszta to kwestia równowagi fun - portfel.

8 minut temu, LTar napisał:

1.3 pali 20% mniej niż 1.2? Haha. Czyli jak mój 1.2 spalił ostatnio 7.0 to 1.3 spalilby 5.6??? :o prawie jak hybryda

Ja już jestem na poziomie 5,4 wg kompa czyli 6,0 na dystrybutorze. W kapeluszu oczywiście. Nowej hybrydy za 61 tys nie dostanę. 

Wyprzedażowe Yariski z roku 2018 (nówki) chodziły spokojnie w okolicach 60 + nawet jakieś pakiety były. Fakt faktem była to chwila bo ludzie rzucili się jak na karpie z Lidla. A podobno taki biedny kraj.

Po 1.2 można by się spodziewać lepszego spalania. Mój brat kupił też GC 1.2 ale z manualem i był w szoku, że pali tyle samo ile jego Avensis 1.8. 

Przy czym oba auta mają po około 130 KM. 

Jednak nie wierze w to, że 1.3 pali 20% mniej. 20% mniej to pali 1.5 DCI. 

U mnie pełen bak to jest ok 500km (oczywiście staram się tankować jak mam ok ~100km zasięgu), przy czym u mnie to jest 400km (dzielone na 2-3 trasy) ekspresówki z jazdą 120kmh na tempomacie i nie przyspieszam powyżej 130, a często się wlokę 90 za tirem, zanim lewy pas będzie względnie pusty, żeby nikomu nie wyjeżdżać przed maskę. Pozostałe 100km to jazda po mieście (Warszawa), odcinki nie dłuższe niż 10km, wiadomo korki. Taka jazda daje mi spalanie wg komputera 7,5-8 litrów, czasem jak mam pustą drogę na ekspresówce to pokazuje okolice 7. A teraz pokażę spalanie z dystrybutora jakie uzyskałem na poprzednich bakach (oczywiście nie wszystkie były na równo 500km, ale przez ostatnie pół roku mam dokładnie te same trasy w ciągu tygodnia). Nie bierzcie pod uwagę "stylu jazdy" bo to ustawia użytkownik.

fgdfdgdfggdfg.thumb.PNG.4800c1c04958af81f6c3ea7a6c50ba8c.PNG