Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

MarcinDe

Megane IV phI Megane IV - jakie macie spalanie

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

60% trasa (bez autostrad), 40% miasto. Jazda raczej spokojna ale bez dziadowania. W miastach teraz mniejszy ruch więc wiadomo...

Silnik 1.3 FAP 140

IMG-1508.JPG

Edytowano przez JarekB

A u mnie kolejny rekord 5,9 wg tankowania (komp 5.3). Rezerwa ok 720 km. Było trochę trasy - autostrada prędkość ok 120-130 kmh. 

Jest fun :-P

Zapomniałem dodać, że realnie wg dystrybutora było 6.8. Co ciekawe przy poprzednich pomiarach spalanie rzędu 6.7-6.8 wg kompa a realnie około 7.0-7.1 a więc przekłamania były mniejsze. Trasa to 100-120 km/h, w mieście przepisowo.

Wczoraj wróciłem z wakacji w Albanii. Przejechane 3500 km i spalanie w 1.33 140 KM wyszło 6.7 l/100 km. Średnia prędkość ok. 60 km/h. 

Najwyższy zanotowany wynik z tankowań - 10.55 l (dystans 300 km z tego po górach ok. 200 km. Na dystansie 85 km wjechałem na wysokość 1050 m z 0 m i zjechałem do 0 m npm.). 

Najniższy wynik 6.1 litra. 

Jazda od bardzo szybkiej na autostradzie (tempomat na 170 km/h ze spalaniem 9.09 l), przez bardzo przepisową po autostradach do wiejskich dróg.

Auto to Grandtour wypakowany po sufit z 3 osobami na pokładzie i oponami 225/40R18.

IMO wynik bardzo ok. Kumpel w Lagunie III 2.0 dci miał 6.1 l. 

Zaskakująco mała różnica między benzyną, a dieslem. Rozumiem, że jechaliście razem?

Dokładnie. Jechaliśmy w 3 samochody. Drugi kumpel w Peugeot 308 SW 1.6 HDI miał spalanie nieco poniżej 6 litrów. 

Wreszcie ten samochód mnie czymś pozytywnie zaskoczył, nowy rekord 4.3 l/100 na pierwszym odcinku od tankowania.

Cały bak wyszło 5.5 wg komputera, na stacji zalałem 46 litrów, więc realnie 6.2/100, bez klimatyzacji pewnie byłoby <6.

Trasa 50% Bieszczady, 50% autostrada tempomat 140 km/h, 2 osoby + bagaż.

rekord.png

całość.png

940km na trasie do Chorwacji. 55l paliwa. Wychodzi 5.85l/100 z dystrybutora i 5.8l z komputera.

On Verva i ON premium. 3 dorosłe +dziecko, załadowany bagażnik na maxa i box dachowy. Silnik optymalizacji na 130KM

Napisano (edytowany)

Silnik 1.2 TCE EDC 130

Dzisiejszy powrót z nad jeziora. Trasa 90 km drogami krajowymi i małe miasteczka. Pierwsze 30 km na komfort, a że zobaczyłem że przy dzisiejszym tłoku i tak nie ma sensu jechać szybko to po raz pierwszy włączyłem Eko i pozostałe 60 km jechałem na Eko. 

Klima automatyczna włączona. 

Średnie spalanie wg komputera 4.5. Gdybym jechał Eko cały odcinek może byłoby z 4.3

Ogólnie w idealnych sytuacjach da radę palić bardzo bardzo mało

Screenshot_20190818-181645_Gallery.jpg

Edytowano przez LTar

Widzę że nie tylko ja traktuje niskie spalanie jako FUN :-)

to jednorazowy przypadek. Chciałbym żeby takie spalanie było ale przyjemność z jazdy została na normalnym poziomie.

• Like 1

Napisano (edytowany)

LTar dobrze mówi - niestety przy takim spalaniu szlag trafia przyjemność z jazdy.

Wczoraj wracałem z nad morza A1 - i miejscami szlag człowieka trafia, bo jakaś menda na lewym pasie jedzie 90, a na prawym jeszcze lepiej bo jadą 80.

Przy takim układzie nie ma jak wyminąć i korek zaraz na kilometry - żeby nie było nic się nie działo/ żaden się nie zepsuł/ korka wcześniej nie było/nie było oberwania chmury ani żadnego innego kataklizmu.

Kur..a za taką jazdę autostradą to powinni dożywotnio prawo jazdy zabierać.

I to są właśnie tacy "ynteligenci" co to próbują uzyskać spalanie katalogowe jadąc autostradą, żeby potem się pochwalić "jak to  z wakacji wracał i mu auto spaliło 4l/100'.

Edytowano przez MarcinDe
  • Like 1
  • Zwycięzca 1
  • +1 1

Dnia 28.07.2019 o 22:44, Phil_ips napisał:

Przejechane 3500 km i spalanie w 1.33 140 KM wyszło 6.7 l/100 km. Średnia prędkość ok.

Dodaj do tego 0.5 litra bo o tyle przekłamuje komputer w 1.33

2 godziny temu, MarcinDe napisał:

I to są właśnie tacy "ynteligenci" co to próbują uzyskać spalanie katalogowe jadąc autostradą, żeby potem się pochwalić "jak to  z wakacji wracał i mu auto spaliło 4l/100

Taka jest prawda, MarcinDe czy przypadkiem nie znamy się z innego forum? 

Test wczorajszy Rybnik- Brenna - Rybnik. Tam - eco, zero wyprzedzania , zero deptania gazu, max 90km/h , max 2000 obrotów  i zmiana biegu, wg wskazań  samochodu  . Wyszło 4.1L . 

Powrót normalnie ale z głową. Jazda max 108-110km/h. Zmiana biegu ok obrotów.  Dynamicznie, bezpiecznie. Wyszło 4.6l

Wrażenia z pierwszej części okrutne. Emocje jak podczas żniw kombajnem. Trzeba mocno przewidywać,  bardzo sie skupić. Powrót to luz i banan na twarzy. 

20190819_143631.jpg

20190819_163223.jpg

Takich "ynteligentów" wyprzedzajacych  pasem awaryjnym trąbiacych, migajacych i wyjeżdżających na zderzak jest az nadto. W ostatnich dniach pojawił sie taki fajny filmik goscia który jest wyprzedzany Z predkoscia jakies 180 kmh pasem awaryjnym