Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem ale ja nie wiem po jakim mieście jeździsz bo ja w trybie mieszanym mam predkosc 30 km/h i to tylko dlatego że pandemii. Wcześniej miałem 27/28 km/h

Spalanie zawsze będzie zależeć od wielu czynników ale trudno porównać pewnie moje średnie spalanie ze spalaniem osób z okolic Warszawy czy Krakowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 19.05.2020 o 22:22, LTar napisał:

Tryb mieszany i prędkość 41.5? Listek Eko na 77? 

Tryb mieszany przy średniej wielkości mieście to prędkość 30 i listek Eko z 50... i spalanie wtedy z 1.5 l większe.

Na mieście można zrobić ECO na ponad 80%. To na trasie ciężko mieć powyżej 60 przy jeździe po Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najniższy wynik to 5,4  ze spokojnej jazdy  z 320 km średnie 59km/h powiedzmy ze mieszana.  Ilość paliwa / ilość kilometrów według komputera + 0,2 litra 

A tak średni to jakieś 6,6 latem  no i w zimę 7,2-7,4  mniej więcej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Listki listkami, a tutaj 5,6 litra/100 na A1 z północy na południe przy prędkości 120-140 km/h, Piotrków-Częstochowa spadło nawet do 5,4 za tirami, a komputer pokazuje dalej +200km zasięgu.

 

 

IMG-20200729-WA0009.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj walnęliśmy trasę Radom - Inowrocław - czyli E77 do Grójca, potem 50 do Wiskitek, A2 do Strykowa, A1 za Włocławek i tam już krajówką do Inowrocławia.

Spalanie z trasy wyszło 6,7 l/100, trasa w sumie 656 km, nie wiem tylko jaka średnia bo nie spojrzałem. Prędkość na autostradzie max 150 km/h.

A po mieście Radom wychodzi 9,5 l/100 - te downsizing'owe silniki są strasznie czułe na miejsce jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Toruń -Sandomierz- Bieszczady, podróżowanie po Bieszczadach przez 8 dni i powrót Bieszczady - Toruń. 

Łączna trasa ponad 1 400 km, z czego 600 autostradą przy prędkości 150. Później trochę tras miejsko-podmiejskich no i same Bieszczady gdzie jest sporo podjazdów i zjazdów i krótkich tras. Ogólnie jazda nie eko, a komfort, nastawiona na duże korzystanie z elastyczności silnika. Tam gdzie chciałem jechać szybciej lub wyprzedzić to po prostu cisnąłem. 

Średnie spalanie wyszło 6,7 l. Ogólnie jestem zadowolony z wyniku. 

Można było osiągnąć pewnie i 5,5 litra ale przy wyrzeczeniach. 

116796384_316441849402489_3612736229746773713_n.jpg

Dzisiaj trasa 100 km nad jezioro. Spokojna jazda i od razu jest efekt, spalanie 5.0 a jeszcze spokojnie można było zejść z pół litra tylko już nie miałem ochoty cisnąć eko. 

Screenshot_20200731_181754_com.android.gallery3d.jpg

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

5,8 z 2000 km wakacji w Czechach - 3 osoby + full bagażu - 50% trasa (120-140km/h, Eco) , 35% góry (Neutral - na eco się nie da) + 15% miasto (neutral) - wynik jak dla mnie bdb - wydaje mi się że większość oszczędności zawdzięczam skrzyni. W poprzednim 1.4TCE które miałem 10lat wynik nie do osiągnięcia - nie wyszedłbym z 9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie: średnia z 11 tyś 6,3 L. Ostatnie tankowanie 5,96 a na Rinku 5,3. Za to nie przekroczyłem 6,8. Mieszkam w zaściankowej miejscowości.

Trochę smutek mnie ogarnia jak czytam o 1,5 TSI że spala nawet poniżej 5. Normalnie w cyklu mieszanym 5,5-6. Mi nigdy nie udało się dojść do 5,5 na dystrybutorze. A 1.0 TSI spala nawet 4,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ja napiszę teraz jak jest.

Żona w połowie sierpnia pojechała do Zamościa (babski wyjazd z koleżankami) - skasowałem pamięć i jak wróciły było 6,8l/100 (ale jechała koleżanka cała drogę co ma nogę chyba cięższą niż moja żona - bo żona jechała Caravelką).

Od tamtego czasu przy jeździe mojej żony po Radomiu (praca, jakieś babskie sprawy, zakupy etc.) - spalanie jest 7,7l/100.

Myślę, że ma na to wpływ, że jednak były wakacje i miasto trochę bardziej puste (chociaż jak mam być szczery to jakoś dużo lepiej nie było niż n[p. w tym tygodniu). Żona do firmy jeździ na 10/11 a wraca po 18/19 - czyli mija godziny szczytu raczej. Bo jak np. wczoraj wyjechałem o 14 w miasto to myślałem, że mnie szlag trafi tak było nawalone samochodów. No i oczywiście jeden jedzie lepiej od drugiego i się ścigać chce w korku - kur..a kto tym ludziom prawka dał (chyba że z KinderSurprise mają :mad: - co jak czasami patrzę jest możliwe).

Zobaczę jak będzie w przyszły piątek.

 

No i teraz albo żona lżej jeździ, albo po 30 tyś silnik się ułożył :D:D:D:D:D:D i wreszcie pali mniej więcej ile powinien (przy charakterze pokonywanych tras).

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!