Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MarcinDe

Megane IV phI Megane IV - jakie macie spalanie

Recommended Posts

tak, to może nie do końca dobrze to przekazałem. Średnia prędkość od średniej prędkości może się znacznie różnić. Można jezdzić płynnie ale wolno i mieć średnią 32 km i spalanie 6.7 a można mieć średnią 32 km, gdzie na 100 km, część jechało się po autostradzie a znaczną część w duzych korkach. 

Jak kupiłem Megankę IV przy stanie licznika 11tys miała średnią spalania 9.7L. Teraz po 21tys ma 6.7L tyle że w cyklu miejskim usiłuje jeździć w tempie spacerowym :)

Napisano (edytowany)

6.7 to nie 10 i tak powinien palić samochód  z takim silnikiem. Jeśli pali prawie 2 razy tyle to znaczy że ktoś nie umie jeździć albo auto jest uszkodzone.

Jak już gdzieś wcześniej pisałem moją megankę kupiłem od gościa z Warszawy jemu paliła 11litrów mnie 8. Jak jechałem z nim po opony  to się nie dziwię że auto paliło 11 walił na pierwszych 3 biegach na maxa nie wiem po co w ogóle mu były jeszcze 3 biegi i tarcz i klocków nie było ni z przodu ni z tyłu. Kot musi kosztować

Edytowano przez jackowskipatryk

38 minut temu, jackowskipatryk napisał:

6.7 to nie 10 i tak powinien palić samochód  z takim silnikiem. Jeśli pali prawie 2 razy tyle to znaczy że ktoś nie umie jeździć albo auto jest uszkodzone.

Jak już gdzieś wcześniej pisałem moją megankę kupiłem od gościa z Warszawy jemu paliła 11litrów mnie 8. Jak jechałem z nim po opony  to się nie dziwię że auto paliło 11 walił na pierwszych 3 biegach na maxa nie wiem po co w ogóle mu były jeszcze 3 biegi i tarcz i klocków nie było ni z przodu ni z tyłu. Kot musi kosztować

Tak to jest mały silnik i turbo u mnie 11-12l ;) 

A jak piszę że przy jeździe oprócz nogi trzeba też używać głowy to ludzie się obrażają :-)

Napisano (edytowany)

Bziku123 . 12 litrów to lepiej nissana 350z kup dużo fajniejsza jazda.

Jedyne auto które bym zaakceptował z pojemnością 1.4 o takim spalaniu to Mazda RX 8 Pali 3 litry więcej ale ponad 200koni na tylnej osi robi robotę wiem bo braciak miał ale zahetał silnik:smug:

Edytowano przez jackowskipatryk

Mazda RX8 ma silnik Wankla o pojemności 2.6 litra.

5 godzin temu, szafir51 napisał:

Mazda RX8 ma silnik Wankla o pojemności 2.6 litra

Według danych fabrycznych ma 1308 cm3, i Mazda do dokładnie definiuje.

2,6 a zasadzie 3,9 to ma jak zliczymy wszystkie "suwy" tłoka.

MEgane IV hatchback 1,33 160 KM .

Spalanie:

-w mieście (Warszawa)                                                                                -     9,5l/100km

- na trasie w przelocie autostradowym z tempomatem na 180km/h   -     11,5-12l/100km

-na trasie w przelocie autostradowym z tempomatem na 150km/h    -     8,2l/100km

- na krajówkach z prędkością do 110km/h                                               -    6,5l/100km

Hmmmm... A jakim cudem możesz ustawić tempomat na 180 km/h? Przecież on ma ograniczenie do 150... Można to gdzieś zmienić?

Yyy, ja też nie mam takiego ograniczenia (od nowości)...

Witam.

Czy ktoś wie jak zamienić w komputerze jednostki spalania z (km/l) na (l/100km)?

Pytam tu bo nie wiem gdzie indziej. Dzięki.

Pozdrawiam.

5 godzin temu, irishrover74 napisał:

Hmmmm... A jakim cudem możesz ustawić tempomat na 180 km/h? Przecież on ma ograniczenie do 150... Można to gdzieś zmienić?

Po prostu, ustawiam na 180 i się trzyma :) Może to zależy od wersji silnikowej i obrotów silnika? Z ciekawości sprawdzę czy na 200km/h można ustawić tempomat :) 

Rzeczywiście macie się czym chwalić. Jeździcie po NRD?

@marszo skrzynia EDC, czy ręczna? Nawet trochę się pokrywa z moimi pomiarami... Jaka średnia prędkość w mieście?