Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - megane IV 1,2 130 km


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam problem!!Mam Megane IV od stycznia rocznik 2016 przejechałem już prawie 5 tyś od jakiegoś czasu słychać jakieś dziwne brzęczenie tak jak by od skrzyni biegów ? mam nawet to nagrane jest to dzwięk tak jakby łożyska dodatkowo słychać to przy prędkości około 70 na 4 biegu i w czasie jazdy np z górki przy wysprzęglaniu normalnie jak jakaś stara skrzynia a jak lekko docisnę sprzęgło to brzęczy jak by wiatrak obijał się o jakąś blachę. W serwisie twierdzą że to normalne,ale w życiu miałem wiele aut i coś takiego nie wydaje się normalnego zwłaszcza przy nowym samochodzie. Brzęczenie słychać w czasie jazdy i jest to bardzo męczące. Czy ktoś miał taki przypadek ? Pomóżcie pls.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Mam podobny problem, silnik taki sam, zakup sierpień 2016, przebieg 4,5tyś. Podczas jazdy na obciążonym silniku, w przedziale obrotów 1500 do 2500 słychać stały szmer, jak by coś ocierało o blachę. Jest to prawdopodobnie odgłos spalin w układzie turbosprężarki. Dzieje się tak pod obciążeniem, gdyż wzrasta wtedy ciśnienie spalin w układzie turbo. Trochę poczytałem w necie i może to być mała nieszczelność układu. W serwisie uważają, że jest to dopuszczalne i na razie trzeba jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dzięki za radę Koledze Prosto 21. W moim przypadku twierdzą, że nie wiedzą co jest przyczyną tych szmerów, tylko przypuszczają, że to sprężone powietrze (spaliny) w układzie turbiny, może być gdzieś na rurze przy intercoolerze. Na razie sami nie chcą nic grzebać,bo uważają co fabryczne to lepiej nie ruszać bez potrzeby.I tutaj się z nimi zgadzam. Może ktoś już ten problem rozwiązał i wie co jest tego bezpośrednią przyczyną. Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

U mnie to tak jakby ze skrzyni bo zauważyłem że słychać to przy wciskania sprzęgła najlepiej słychać to jak delikatnie przyciśniesz sprzęgło i dodasz gazu na 4 biegu przy prędkości około 60 i szybciej .

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Nagrywałem ten dźwięk i najlepiej to słychać pod kierownicą . Dźwięk taki jak blacha o blachę właśnie lub suche łożysko

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dodano: 13 kwi 2017 - 11:22

U mnie też twierdzą że to normalne może jakoś stykniemy się razem i napiszemy pismo reklamacyjne. Przecież to nowy samochód i co nas obchodzi ma być dobrze i tyle. dołączam nagr

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

Dodano: 24 kwi 2017 - 20:06

Witajcie

 

Wysłałem info i dzwiek do innego serwisu . Oddzwonił gość i wychodzi mu na to że prawdopodobnie łożysko w skrzyni biegów . Mam jechać 6 maja i mają mi to sprawdzić przyłożyć jakieś urządzenie wykrywające drgania szmery. Gosciu obiecał że to zrobią

poniżej macie linka posłuchajcie tych odgłosów

 

https://drive.google.com/file/d/0B66SLtXOdXHJcUZvNzIwbTlDU2s/view?usp=sharing

Edytowane przez ENDIPOK55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam 1,5DCI 110 w Meganr 4 Grandtour, też mam podobny dźwięk. Zgłosiłem to odrazu po zakupie do Autocompolu w Poznaniu, sprawdzili, skontaktowali się z Renault Polska i dostali odpowiedź, że to normalny dźwięk przy tym aucie... Dla mnie jest to zagadka dlaczego w mojej Daci Sandero z silnikiem 1,5dci 90 nic nie słychać a w nowiuśieńkim renault jest ten dźwięk. Jest to dźwięk napewno ze skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bujam się już z tym od dwóch miesięcy. Na razie bez efektu a jak jadę do serwisu to nikt nic nie słyszy. Dźwięk ponownie nagrałem na telefonie wczoraj po przejechaniu 500 km i w przyszłym tygodniu znowu jadę do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie bardzo zastanawia... mamy dwa różne silniki, ja mam 1,5 diesel a u Ciebie 1,2 turbo benzyna ?? Mam 6 biegową manualną skrzynię biegów... czyżby te skrzynie były identyczne/takie same w dwóch różnych silnikach ?

A czy masz przy otwieraniu drzwi po długim postoju dziwny dźwięk za kierownicą... takie buczenie przez 2-3 sekundy ? Potem jak auto już jest uruchomione to tego nie ma.. tak jakby pompa paliwa ciągnęła paliwo czy co...?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po otwarciu drzwi buczy przez chwilkę ale to w głośnikach tak mi się wydaje, ale powiem o tym na serwisie. Nie wiem czy to te same skrzynie ale to brzęczenie już mnie męczy bo słychać go bardzo po przyjechaniu kilkudziesięciu km na luzie trochę mniej ale też słychać . Czy ten dźwięk u Ciebie to tak jakby coś ocierało o coś tak jakby łożysko być może ? Mam nagrane te dźwięki. Spróbuj przy 80km na godzinę lekko docisnąć sprzęgło przez chwilkę i dodać gazu tak żeby się sprzęgło ślizgało u mnie wtedy słychać to tyrkotanie głośno jakby łopatki od wiatraka się o coś obijały . Tylko ostrożnie bo tak nie wolno robić. Ale słychać wtedy bardzo wyraźnie ten dźwięk. Próbowałem tak pokazać ostatnio gościowi z serwisu to powiedział że tak się nie jeździ . Jeździłem innymi meganami i kadjarem i jest cichutko super nic nie słychać a u mnie ja to słyszę od mniej więcej 2500 km a mam już ponad 10 tyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego. Mam dokładnie tak samo jak Ty, wszystko wskazuje na to, że chyba tak te samochody zrobili.

 

ps. jestem z Poznania, ale do soboty jestem w Skarżysku-Kamiennej (za Kielcami), może warto się spotkać gdzieś po środku drogi i porównać... ??

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Przepraszam że teraz odpisuję ale byłem na urlopie i nie sprawdzałem poczty.

Wiesz co to jest jakieś rozwiązanie najlepiej było rzeczywiście porównać przypadki i pojechać razem do serwisu jak będą dwa podobne przypadki do nie będą traktować olewająco.

W tym tygodniu pojadę do serwisu i zobaczę co mi tam teraz powiedzą bo wydaje mi się że mi się to nasila

Masz może nagrania tego ? może wyślesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj

 

U mnie to samo tylko słychać to jak na lekko wcisnę sprzęgło i dodaję gazu. Ja usłyszałem to od mnie więcej 2500 tysięcy km podobnie jak u Ciebie. Co na to powiedzieli w serwisie?

 

Dodano: 03 lip 2017 - 13:25

Na początku sierpnia mam umówioną wizytę w serwisie maja podłączyć mi mikrofony i słuchać czy skrzynia pracuje prawidłowo. Może poproś żeby u Ciebie podłączyli mikrofony i posłuchali skrzyni.

 

Dodano: 03 lip 2017 - 13:28

Ja walczę z tym problem właśnie od przebiegu 2500 km a w tym monecie mam już 12000 km. Mam też nowe nagrania spróbuję dodać.

 

Dodano: 03 lip 2017 - 13:37

Poniżej link do posłuchania

Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

w serwisie (nawet dwa ASO) nepowiedzieli nic, tylko to jest normalne.... super :-(

today I was riding 1,5 dci, and the same sound, but at a little bit different frequency... but it was heard too... megane III - 2014....

 

It seems to be general problem with transmission and/or engine, but Renault is not able to solve it... but why???

 

You can follow for example this spanish forum... http://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?f=434&t=18327

open it in google chrome and let translate it in polish or english....

 

... generally, people are very disappointed from authorized services or from the support for these services provided by Renault headquarter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!